Ermeni bölgesi keşif (2)

rmnkls65

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Doğu Anadolu bölgesi eski Ermeni yerleşim biriminden yeni fotoğraflar arkadaşlar . Çoğu farklı ev duvarlarında bulunan işaretli taşlar. Evler oldukça eski ama Ermeni evi mi bilemiyorum , hali hazırda oturanlar var. O yüzden rahat çekemedim. Evler yapılırken çevreden taşlar alınıp kullanılmışta olabilir.

Yorumlarınızı merak ediyorum, teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

The Thing

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Yerleşkede yapı taşı olarak kullansalar bile bir hikayesi olmalı, bir yerlerden gelmiş olmalı ermeni crossları, toplu mezar, maşatlık alan, kilise ya da ayin yerine yön verirler.

rmnkls65

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Yerleşkede yapı taşı olarak kullansalar bile bir hikayesi olmalı, bir yerlerden gelmiş olmalı ermeni crossları, toplu mezar, maşatlık alan, kilise ya da ayin yerine yön verirler.
Evet ustam yerleşkede bulunan bir kilise mevcutmuş ama şu an maalesef yok. Kilisenin üstüne ev yapılmış öğrendiğim kadarıyla .

The Thing

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Adamlardaki azme bak helal diyelim :D

hayalsaati

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Hayırlı akşamlar. Benim köyümde eski ermeni yerleşkesi. Ermenilerden sonra bir çok ermeni evi agaç direkleri pencere demirleri ve taşları sökülüp kullanılmış. Bizim köydeki ev 120 metrekare ve tamamı taş. 1952 yılında yarısı diğer yarısı da 1973 yılında yapılmış. Evin iç bölmeleri dahil tamamı taş. Ve bu taşlar manastır denilen bir bölgeden getirilmiş. Buna benzer çevre evlerin duvarlarında da işaret niteliğinde taşlar var.IMG_20171221_134118.jpg

Storm

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Bu taşların nerden geldiğini öğrenirsen orası seni baya ihya eder tabi daha öncesinde bu taşları getirenler ihya olmadıysa. Yeminli mezalar kilise kilisedeki adamlara ait mezarlar aile mezarları ne ararsan var