Ermeni gelmiş burda malım var demiş !

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
Evet konu başlıgında oldugu gibi, bir Ermeni gelmiş senin evinde bir küp altınım var demiş

Ev sahibi kabul etmemiş yada Ermeni ev sahibinin tavırları yüzünden cekmiş gitmiş ! Hatta o yeri söylemiş. Ev sahibi yeri biliyor ama el vurmamış henüz, yada söylenen yeri kazmış ama bir şey yokmuş.

Bu gibi hikayesi olan yazsın konuya, en son ne niçin olmamış ve o mal nerde ben yazayım !!!!

Y@vuz

Aktif Üye
Hikayeyi Dedem anlatmıştı dedemlerin köyü eski Rum köyü evler onlardan kalma seneler önce Dedem tarlada ananem evde bahçeye bi yabancı gelmiş beyin nerde diye soruyo ananemde tarlada birazdan gelir diyo adam not bırakıyo merkezde bi çay bahçesi beni orda bulsun beklicem diyo Dedem tarladan geç dönüyo köydede ha diyince merkeze inicek araba yok ertesi gün iniyo çay bahçesine gidip sölüyo amca dün seni çok bekledi sonra toprakta olan toprakta kalsın dedi gitti diyo. Hikaye böle

hepastios

Editör
Aslında çok varda 2 tane kısa kısa anlatayım bizim köyde kilisenin üstü ev olarak kullanılıyor kilisede ahır tabi kullanılmaması lazım çünkü her türlü inanca saygı göstermeliyiz 2 tane ermeni geldi karı koca biraz yaşlıydılar çat pat Türkçe konuşuyorlardı atalarının köyüymüş hagtug köyü bir tane küçük kilisede köyün karşısında bir tepede iki kilisede sağlam ayakta duruyor köyün içindekinde bir çok işaret mevcut hatta pencerenin bir tanesinde koç resmi var ve yere doğru bakıyor bunlar biraz gezdi ve haklı olarak kilisenin halinden dolayı sitem ettiler sonra birbirlerine baş parmaklara işaret ettiler yani mal duruyor gibisinden ve çay bile içmeden gittiler birde dayımgilin köyüne iki kardeş gelmiş ve mezarlığı sormuşlar köylülerde sebebini sorduklarında burada dedelerinin mezarı varmış sabaha kadar mezar başında yatıp dua edeceklermiş mezarlığa götürüp bırakmışlar sabah kalktkıp mezara gittiklerinde mezarı açık bulmuşlar yani içinden giden gitmiş

Gecekurdu

Member
Geçenlerde köyün Yakınlarına bir Ermeni gelmiş bir yer sormuş,komşu köylüde Ermeni’yi sorduğu yere götürmüşler , eskiden Ermeni Ören’i olan bir yer köyün yaşlılarıda daha önceden orada Ermenilerin yaşadığını biliyor , daha sonra Ermeni bir kuyu yeri sormuş kuyu yerinide göstermiş komşu köylü kuyudan sonra yakınlarda bu bölgede çok istisna bulunan tek başına bir ağaç sormuş ama o ağacı bulamamışlar çünkü zamanında o ağaç kesilmiş sordum köyün yaşlıları o ağacın ne olduğunu ve yerini biliyor katran agacı deriz biz her yer çam ağacı o katran ağacı orda tek başına ve devasa büyükmüş kesmişler , tarif etti dedeler :) gittim baktım birşey anlamadım göze çarpan birşey yoktu

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
Din ve ibadethane adı altında “İsa a.s, Allah’ın c.c oğludur” deyip Allah’a iftira edilip şirk koşuluyorsa;
saygı falan göstermeyin arkadaşlar.
modernite ve hümanizm adı altında çürüdük, çürütüldük resmen!!

hepastios

Editör
Din ve ibadethane adı altında “İsa a.s, Allah’ın c.c oğludur” deyip Allah’a iftira edilip şirk koşuluyorsa;
saygı falan göstermeyin arkadaşlar.
modernite ve hümanizm adı altında çürüdük, çürütüldük resmen!!
Şöyle bi durum var hocam onlar yapıyor diye bizdemi yapalım yahut mezarlarına gidip yağmalayalımmı şimdi onlara göre biz barbar ve kafiriz bize görede onlar tabiki bi düşün onlar bizim camilerimizi ahır olarak kullansa ve bizde bunu görsek tepkimiz ne olur bence karşılıklı şekilde birbirilerimizin ibadet hanelerine saygı göstermek gerekir diye düşünüyorum

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
Dünyada Kiliseden çok Cami vardır dikkat edin. Evet Avrupa dahil her Semtte her Kantonda ve her şey karşılıklıdır.
Hz. Muhammet den önceki kiliselerdemi hak ediyor peki Ahır yapılmayı ?

İş yapıyorsanız Ayasofyayı Cami yapın ! Yapamazsınız Çünkü 100 yıllık yalan yazan Tarihi Yunanistan cıkar deşifre eder ! Dogru bildikleriniz yalan olur ! Bir cogunun Taptıkları Putlar yıkılır !

Bu gün dahi Ayasofya Cami yapılmıyorsa hala 1919 da sayın kendinizi ! Lafla sarıkla cübbeyle Müslüman olunmaz Ağaaa! Hele Ümmetin lideri asla ! Önce kendi milletine Lider olmayı becereceksin! Dogrusu budur sebebide budur diyeceksin !

Siyaset sitesi degil yoksa yazacagımda olmuyor. Bu bile fazla oldu. Konu Cami yada Kilise degil !

Ama Ayasofya bu gün Camiye dönüşşe ertesi gün İsrail diye bir devlet kalmaz. Savaşla degil sadece Ayasofyaya bakar. O gün Türkiye diye bir Ülkede kalmaz. Her şey 1919 dan başlar. Osmanlı İmparatorlugu bir asır gencelir. Bazı kazanımlar Savaşla degildir aslında, kaybedilenler yine öyle ! Ama sanılırki her şey savaşla olur, savaşla biter. Hırsız içerden oldukca kapı kilit tutmaz. Bizdede Hırsız ve Hain bitmez! Ve bunlar hep Milletin Baş Taçı olurlar ve olmuşlardır.

Ve define işide böyledir. Dogru Tarihi bilmeyen Dogru yeri bulamaz !

Son düzenleme:

Mushap

Editör
İstanbul etilerde bir müzik market hepinizin bildiği bir zincir mağaza tarzında bir mağaza çalışıyoruz ihtiyar bir dayı var ortalığı temizler vs.işlere bakar bizde çay yemek ısmarlar idik kendisine bu dayı muhabbet esnasında memleketi sordu ekip hep kayserili 2. Soru tomarzayı bilirmisiniz bi kaç kişi tomarzalıyız dedi 3. Soru falanca köyü bilirmisiniz oldu ekipten birisi ben oralıyım deyince 4. Soru sadece o köyden olan kişiye geldi senin köy ile falanca köy arasında şu derenin üstünde bir yer vardı (şarap üretilen yermiş o şekilde söylemişti )yıkıntıları duruyormu diye sordu ve ekledi beni oraya götürürmüsün.bizim ki cevaben oralar hep yıkıldı tarla oldu yeride önceden belliymiş şimdi belli değil götüremem demişti ( aslında kalıntılar duruyormuş )konu böyle kapandı iş bitti mağazanın açılışına gittim bizim temizlikçi dayı takım elbise giymiş millet etrafında pervane oluyor yanaştım dayı hayırdır dedim meğer ihtiyar hem açılışı yapılan mağazanın hem de diğer bütün mağazaların sahibiymiş :)

Ngdl51

Editör
Yasim 15 16 civari köyün meydaninda bikac arkadas oturuyoruz bi tane jip geldi durdu yanimiza bi kadin bi erkek indi 2 kisiler yabanci olduklari belli konusmalarindan turkceyi tam ceviremiyorlar orta yaslarda cocuklar bi yer sorocaz dediler sorun dedik bizim köyün dagini sordular ben hemen atildim siz yanlis gelmissiniz burda o isimde bi dag yok dedim baska tarafa yonlendirdim gittiler

pertinax

Aktif Üye
Bizim burdada paz diye bir yer var buraya paz yaylası diyorlar anlamıni bilen yok ancak bir kac yıl önce yakındaki bir köye elinde harita olan bir adam gelmis ve paz nerdedir diye sormuş bir daha da kimse görmemis adamı

Son düzenleme:

Moneyman

Bilgili Üye
Ermeni denilince size başımdan geçmiş bir olayı anlatayım..bundan 10 yada 11 sene önce ermeni vatandaşın birisi erzincanın bir köyünde gölün yakınlarında olan büyük bir gömüden bahsetmişti..elinde bir takım harita benzeri kağıtla beraber yurtdışından istnbula oradan da Ankaraya gelmişti..şahsı dinledikten belirli süre sonra bahse geçen köye vardık..zaten köyde burada büyük bir ermeni gömüsü olduğu yıllardır dilden dile dolaşırmış..yani köy ahalisi hikayeyi biliyor ama yeri bilen yok..tabi bu bizi daha da iştahlandırdı:) gerekli izinler alındıktan sonra 2 kepçe 1 hafta boyunca çalıştı ama bahsettiği gömüden hiç bir eser yoktu..bütün köy ahalisi de bunun sadece efsane olduğunu gerçekle ayaklı olmadığını anlamış oldu..buraya kadar her şey normal değil mi? :) efsane:yalan...ermeni şahıs yurtdışına gitti tekrar..aradan 2 veya 3 ay geçtikten sonra köy ahalisinden işlem sırasında samimi olduğum yaşlı bir amca beni tekrar aradı(bu sırada 2 sene önce kendisi rahmetli oldu) o ermeniyi tekrar gördüğünü ve bize söylemiş olduğu yerin tam aksi istikametinde bir çalışma yapıldığını ifade etti..koyunları otlatırken oğlu farkediyor..sonra tabi biz atar topar bölgeye gittik ama nafile yaklaşık 2 metre derinlikte bir bölgenin açıldığını ve kırı küp parçaları olduğunu gördüm..buradan çıkan sonuç şu; ermeni ilk gelişinde bize yanlış yeri göstererek hem oranın köylüsüne hem devlet erkanına oralarda bir şey olmadığını göstermeye çalıştı, gösterdi de..asıl yeri ise işlemden 2-3 ay sonra yanında artık kimlerle geldiyse eliyle koyduğu gibi malzemeyi aldı:) o tarihten beri her kim bana ermeni gömüsünden bahsetse şüphe ile bakarım..

dersu

Bilgili Üye
Ermeni, rum v.s. , atası dedesi gün gelir dönüp de alırım ben alamasam da torun torba döner alır niyetiyle kaçarken göçerken kıymetlisini gömmüş gitmiş. Bekledikleri gibi ellerini kollarını sallayarak gelip alacakları ortam oluşmamış. Ama almak da gerekiyor, gömü muhitine tek gitse dikkat çekecek, ilk yapacağı şey, işin nihayetinde bir katakullü yapıp ketenpereye getirebileceği tercihen saf ve istekli birilerini bulmak olacaktır. Hem kamuflaj, hem kılavuzluk hem de varsa ağır işi yaptırmak için. İşin sonucunda ele geçirdiği atasının emanetini "zorunlu olmadıkça" kullandığı kişi yada kişilerle paylaşmaya niyeti de olmayacaktır doğal olarak. Uzamak için de 10 çeşit tilkilik kafasında hazırdır mutlaka.

Bence esas bu gibi durumlarda ne tür tedbirler alınır diye düşünüp kafa yorulmalı.
Zira eğer kesin ve net bir bilgi ve beklentiyle gelmişse kapıdan kovsan bacadan girecektir. Bu gün kovalasan 1 yıl sonra gelecektir.

Son düzenleme: