Ermeni kazıları nasıl bulunur ustalarım ?

Hakanbaba

Member
Eski bir Ermeni köyü diyelim klişesi İpek fabrikaları vs vs . Toprağımdan küp parçaları yapı taşları fışkırıyor velhasıl gerekli bileğiyle sahip değilim . Siz bu işe yıllarını vermiş ustalar .Başlıyacaj olsanız ne yapardınız . Hangi cihaz ? Çubuk? Konuyuda paylaşmıştım yerin 1 metre altından 2 adet dev kaya çıkardık üstünde bir işaret yok yanlız altında elenmiş toprak ve civarda bir madeni para nerden başlardınız ? Saygılarımla

Son düzenleme:

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
tarihini iyice araştır. bol bol fotoğraf çek. çubuk konularında epey yazıp çizdik onları takip et. plakanı da belirt :))

Hakanbaba

Member
Ustam çubuk konusunda çokça okuyorum sanırım doğru cihaz bu olsa gerek ? hatta Notlar alıyorum .gerçekten değerli bilgiler var . Plakamız 54 tarihe gelince köylüler hep bir ağızdan bir geçende göç eden Ermeni toplugu öncesi Bizans .

Hakanbaba

Member
sihirli söz benim için kilise

sen basamak basamak gidek bu işi ögerneceksen her şey den önce
okumaya başla
Cubuk Cubukk Cubukkkkk her şey cubukla başlar cubukla biter | Define Sohbeti - Define İşaretleri Çözümü
Ustam eline sağlık İnan deftere not alıyorum Harika bir yazı olmuş . Aslında gönderdiğim toprak daki taşların doğal olup olmadığını yani bir yapıya aitmi degilmi onu merak ediyorum . Gözlemin nedir acaba .

Hakanbaba

Member
Çünkü toprağa böyle ufak tefek Ekim yaptım çokça kez elime küp sapı geçti insanı bir acaba sarıyor ister istemez ama nasıl yaklaşsak bilemiyoruz

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Plakan 54 ise tüm geyveye, pamukovaya selam olsun. Keskingöz ustama katılıyorum. Bölge çok göz önünde değilse şaibeli yerleri ufaktan kurcala nerden ne çıkacağı belli olmuyor, bu işlerde arayanlardan çok aramayalar buluyor :)

Hakanbaba

Member
Aleyküm selam diyelim ustam . İnş nasip diyelim . Ama yine belirsiz bir cihaz lazım bize . Çubuk dedi ustalar . Ordan başlayalım.