Ermeni Kiliseleri Ayrıntılı Listesi (Tüm Türkiye)

sepetkaya

Editör
Hititli ustam kirsehir ilinin mucur ilcesi tam bir ermeni yatagi.. Diyebilirimki asli ermeni olanlarda var.. Mucur yer alti sehrini duymussunuzdur. Bu yer alti sehrinin bir kolu 22km olan kirsehir merkeze dayanir. Bir kackere restore edilsede tanitimdan dolayi ilgi az.. Hatta artik ilgilenmiyolarda kimse.. Sorum su ustam bukadar ermeninin yasadigi ve yerin altina sehirler yapildigi bu canim mucurda sadece 1 kilisenin oldunu duydum cocuklukta. Kilisenin ustunde ev var sahibide mali bulmus dediler ta ozaman.. Baska kilise olma ihtimali yokmu. Bu listede gozume carpmadida saygilar hititli ustam listen super olmus eline emegine saglik...
..

HİTİTLİ

Bilgili Üye
Hititli ustam kirsehir ilinin mucur ilcesi tam bir ermeni yatagi.. Diyebilirimki asli ermeni olanlarda var.. Mucur yer alti sehrini duymussunuzdur. Bu yer alti sehrinin bir kolu 22km olan kirsehir merkeze dayanir. Bir kackere restore edilsede tanitimdan dolayi ilgi az.. Hatta artik ilgilenmiyolarda kimse.. Sorum su ustam bukadar ermeninin yasadigi ve yerin altina sehirler yapildigi bu canim mucurda sadece 1 kilisenin oldunu duydum cocuklukta. Kilisenin ustunde ev var sahibide mali bulmus dediler ta ozaman.. Baska kilise olma ihtimali yokmu. Bu listede gozume carpmadida saygilar hititli ustam listen super olmus eline emegine saglik...
..
Birşey diyemem.
Ancak şu var; ankarada kocatepe camii var ki 5 mahallenin adamı sıgar.
Sizin oradaki kilisede büyük ve yeterli ise tek yapılmıs olabilir.

Ayrıca bu lite ermenistan envanter bilgileridir,yani tüm listedir veya digildir,bahsi gecmeyen kiliselerde vardır diyemiyorum.
Bende onların yalancısıyım bir anlamda .)

JamesTrold

Yeni Üye
Bu tür Reklam linklerine tıklamayın arkadaşlar.

Moderatör tarafında düzenlendi:

F571571

Bilgili Üye
Elime gecen liste bu kadar ustad.
Karsta vardır sanırım ama eski isimlerle yazılmıs cok yer.
İyice kontrol edersen bulursun sanırım.
KArsın olmaması mümkün digil ermeni varmıs cokca o tarafta bildigim kadarıyla.
usta ellerine emeğine sağlık yazdıklarının yaşadığım bölgenin içinde geçen bútún bólgeyi avcumun içi gibi biliyorum çok işe yarıyacak inşallah

BayKuSs

Bilgili Üye
Tokad Sanjak - Chiftlik village - St. Hakob Church, 1247 yazıyor tahmin ettiğim gibi bizim köy ama neresinde onu anlam veremedim konum olarak