Ermeni koyu

Ibrahım2

Bilgili Üye
Eskiden ermenilerin yasadıgı kesınlesmısdır mezar bulundu yanı aile putu dediğimiz haç işareti sal taşı cıkdı ve uç kafatası ve kemikler dışında bısey çıkmadı yanı anlaşıldığı üzere ermeniler yasamış ben aynı mahallede eski bir evin girişinde merdivenin altında oda buldum ama oda ben burdayım dercesine kare oyma ve kare oymanın içinde yuvarlak oyma ve akıntı verilmiş murç izi altına doğru yanı kısacası odayı bulduk eşdık boşluk tespitiyle bulduk esmeye başlayınca işaret ortaya cıktı ama boş cıktı ben hayatımda boyle bir çalışma görmedim kesme taslarla örülü adeta kümbet gibi kapalı üstünde merdiven var ama merdiven olarak dediğim taş ikiye iki metre bir taş büyük yanı kısacası oda cıkıyo buralarda ama boş şuanda aynı yerin yüz metre ilerisinde bir ev var orada ocak dedıgımz eski taslarla yapılı kemerli bir ocak şuanda orda oturanlar var bısey yapamıyoz alet le buldum orayı tam ortasını gösteriyor ve güçlü bir çekim var aletıme güveniyorum çubuk alet dediğim kendim yaptım Denemelerim iyi sonuç veriyor yanı altına gidiyor saklıyoruz buluyoruz kesin desem yeridir benim sorum burada gömü var ki biliyorum ne kadar olur küp mu olur kesemı merakım bu ama az kaldı çıkarmaya yazıcam buraya belki resim de atarım

Cani bebe06

Bilgili Üye
hem yazılı hem görsel paylaş bilgimz .olsun.bekliyoruz kardeş rast gele ,')

ll Shadow ll

Aktif Üye
Selamun Aleykum

Bu çubuk olayı bana ilaç olacak da kendimiz nasıl yapacaz :) sorun o

Ibrahım2

Bilgili Üye
A.s usta çubuk yapmak kolay ama netice almak zor sana binlerce ornek verebilirim ama sonuç hüsran evde altını bulur ama arazide şaşar yanı kısacası zor benim bulduğum çubuk ki yılarımı verdim yüzde yüz desem yeridir tarifi bende saklı meslek sırrı yanlış anlama