Eski çeşmeler

kertenkele

Editör
Selamün aleyküm arkadaşlar bitane çeşmemiz var ayak bileği kadar suyu akıyor eski künk lerle gelmiş 70 mt ilerisi hemen önü mezarlık sıralı nizami bir şekilde mezarları var bitanesini açtık çürümüş iskelet un gibi değmeden ufalanıyor mumdan bilenzik falan çıkıyor değersiz malzemeler yani romalılar yaşamış burada çeşme onlardanmı kalmış bilmiyorum ben öyle düşünüyorum çeşmeyi karşıma alınca sağında bi kaç kayalar var büyük kayalar 120 mt mesafe arası solu tarım arazisi mezarın olduğu yerde tarım arazisi arkasıda tarım arazisi arka kısmında tepe var ama çok yayvan bir yer yakınında taş kaya yok en yakını 120 mt bu çeşmede gömü olurmu

Pscyhe

Engellendi
Anlattigin olaya bakinca mezarlik alanindasin ve fakir fukara isi cikan malzemeler bunu anlatiyor.kayalik alanlari kontrol et daha iyileri orda olabilir..sen cesme ve cevresel resimleri detayli ekle bakip inceleyelim o sekilde daha detayli yardimci olabiliriz...su haliyle biseyler anlatma yorumlama cok zor..

mucit

Süper Moderatör
Süper Moderatör
bazı çeşmelerde çıkma taşla kasa olur bu kasa çeşmeyi bozmadan açılır vaziyettedir arka kısmını konturolet böyle bi kasası varmı

kertenkele

Editör
poseidon2023 slm ustam sap kol 1 veya 2 yönünde demişsin çeşmenin önünde sırtımı dönsem 1 ve 2 yönüne gelmez çeşmenin arkasından sırtımı dönünce gelir sizin dediğiniz çeşmenin arkasımı oluyor acaba ustam tşkl yorumun için

kertenkele

Editör
Diğer ustalarada tşkl yorumları için