eski ermeni evi

acemi3535

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
merhabalar bu işe yeni bulaştım eşimin annesi 70 yasında ve babası ölmeden bu evde kesin altın var die söylemlerde olmus ev rum veya ermenı evi evin girişi merdiven eve giriş merdiven ve 2 oda sı var dısarıda ise mutfak ve tuvaletı hayat olan bölgesi var 1 odası nın zemını tahta ve hiç acılmamıs bugune kadar evin altından girişi var sadece orayada 1 ınsan cok zor surunerek girer orayı komple kazmalımıyım ne yapmalıyım ev ıcın önerınız varmıdır

sepetkaya

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
[MENTION=23022]acemi3535[/MENTION] üstad hoş geldin sitemize... Ermeni Rum evleri hakkında bu sitede oldukça tatmin edici bilgiler var incelerseniz işin kolaylaşır... Hayat olan bölgede kuyu ağaç incelemen gerektiği, evin içinde girişte medüvenkere, ocağa, dikkat etmen gerektiği,duvarın her yerinde boşluk bakman gerektiği, evin altında mahsen varsa gizli odayı bulunan dgerektiğini goreceksin, resimlersen bu konuda uzman olan ustalar sana daha çok yardımcı olacaktır. Kolay gelsin..

acemi3535

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
yarın çalışmalara başlıcam resim atıcam kesin teşekurler

kaynak

Moderatör
Moderatör
@acemi3535 Dede neye isnaten kesin var söylemlerinde bulunmuş?

acemi3535

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
[MENTION=22086]kaynak[/MENTION]
kayınvalıdemın kardeşi ufak sarı sıkkeler bulmus evde o zamanda dede yıkık bır duvarı yenıden yapıormus aradan zaman gectıktan sonra bu hayatın gırıs merdıvenınde otururmus hep burda merdıvenıde gosterererek altın var dermıs bu evde lakin evde o duvarı yıktım kazdım bulamadım hayattakı tahta olan zemın ılgımı cektı kırdım ve cok urperdım kara bır toprak la ortulmus gıbı bır toprak yıgını ve gırılcek tek yerı merdıven altından var ve hıc acılmamıs

kaynak

Moderatör
Moderatör
Ev kullanılıyormu bilmiyorum ama endişem buydu yani evi tarumar etmeyelim:)
Merdiven altı mümkündür ve varsa cihazla tespitten sonra hareketle inş

acemi3535

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
ev kulanılmıyor kentsel donusume giricek hatta 2 ay sonra komple yerle bır olcak cubukla baktık gırısı ve merdıvenı cıktıktan sonra capraz oldu [MENTION=22086]kaynak[/MENTION]

kaynak

Moderatör
Moderatör
@acemi3535 anlaşılan ev kentsel dönüşüme girmiş durumda :) kolay gelsin nasipde varsa mevlam verir inş