• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Eski ermeni evi

kısmetişi58

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Bu alanın üstü kapalıydı yani oda idi zamanla uçtu ve bu açığa çıktı ocak değil kiler değil eklımıza hiçbir şey gelmedi var mı bilen gören duyan.
Buranın dedikodusu da çoktur.ev.jpg

Cann

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Bu duvar iç duvar değil mi

Cann

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
1563730058109.jpg

Sal taşın altına bak ve alttaki yer şömine temizle zeminde sal taşı var mı bak varsa altına bak ve iç duvarları da buralarda kuyu var mı

Mal bulanındır

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Yok bisey yok egitime devam.. efsane arama efsane ol.
Aksi bidurum varsa hele su yikinti harabe yerin baska acidan resimlerinide gorek..ki muhtemelen baska resmi yoktur ayni yerin

kısmetişi58

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
@Cann
Evet efendim dediğiniz gibi üçgen şekli oluşturacak şekilde üç kuyu var ve altında sal taşının altında olduğunu söyleyen hacı baba vardı rahmetli oldu 10sene önce aşşağı yukarı
peki siz buraları biliyor musunuz???​

kısmetişi58

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ama üst işaretlediğiniz kısımda bir şey yok.
Bacası olmayan şömine

kısmetişi58

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
çubuğa inanmam ama arkadaş tuttu değerlide buraya geldi ama boşluk yok

Cann

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
@Cann
Evet efendim dediğiniz gibi üçgen şekli oluşturacak şekilde üç kuyu var ve altında sal taşının altında olduğunu söyleyen hacı baba vardı rahmetli oldu 10sene önce aşşağı yukarı
peki siz buraları biliyor musunuz???​
Hacı babayı bilmiyorum ama Allah rahmet eylesin kuyulara gelince iç duvarlarda horasan bak olması lazım kasa şeklinde

Cann

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Burda vlf dedektör lazım ya da gold dedektör

poseidon2023

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
başka resim varsa yükle ocak var nerde oldugu belli deyil yanlarını temizle geriden resimle avluyuda resimle

Turko

Super Moderator
Süper Moderatör
Kıymetli ustalar konuya hakim sağlıklı bilinç li tecrübeli mesajlar gelmiş. Rast gelsin inşallah.

kısmetişi58

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ekli dosyayı görüntüle 251470Kıymetli dostlarım birde bu açıdan bakın.
Yüzeyde iki adet surat silüet var fotada çıkmıyar biri sağa biride sola bakıyor birleşik
üç adet murç izi var üç kuyuyu belirtecek şeklinde
kuyuların iki adetinin ağzı büyük ve çok kullanılmış ama bir tanesi bir insan giremez diyeyim
ve neredeyse hiç ip izi yok küçük ağızlı kuyunun yanında çok eski ağaç var hemen bitişiğinde.
Çok kıymetli bir dostumla görüştüm oda yardımcı oldu.
BURADAN KUYUMUZ İLE BİRLEŞEN ODAYA GİDİYOR VE ALTINDA SAĞLAM BİR SAL TAŞIMIZ VAR BENİM MERAK NOKTAM OKUMAYA VEYA OKUTMAYA GEREK VARMI ?
SİZLERİN GÖRÜŞLERİNİ BEKLİYORUM DOSTLARIM.

Turko

Super Moderator
Süper Moderatör
Hacı abi , ustaların istediği fotoğraflar gelmemiş. Sorulan sorulan cevapsız. Okutmak gerek mi diyorsun okut abi nazar varsa üzerinizde dağılsın ne diyelim. Ermeni evinde şömine ve ocaklık kilit noktadır. Bu noktalar da olan verileri okuyup analiz edemez isen ezbere iş yaparsın. Aynı fotoğrafı paylaşıp okutmak gerekir mi diye soruyorsun. Ermeni lerde yapılan işleme ve süs ler hiç bir zaman manasız yapılmaz her bir iş süs şekil bir yeri yada bir şeyi ifade eder. Ocak mı şömine mi bir boşaltın orayı etrafını açın içini bir görelim işlenen bir işaret var mı. Ondan sonra devam edelim. Eğer çubuk cihaz desteği aldınız ise sorun yok ben yeri buldum diyorsanız biz kafanızı karıştırmayalım . Rast gelsin inşallah.

R00T

Profesyonel
Kayıtlı Kullanıcı
Ya evden kiliseye giden mahzen girişidir yada ocaklıktır.Şömine gibi.

Mal bulanındır

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
[MENTION=12713]Turko[/MENTION] ustam..
boylesı bır evde defıne oldugunu duyan bır kısı malum evı satın alıyor ve senelerce ıkamet edıyor ve bu sure zarfında kazmadık yer bırakmıyor suphelendıgı her noktayı esıyor. ve ensonunda umudu kırılan bu kısı bır baskasına satıyor burayı.:)
evı satın alan yenı sahıs evın dıreklerınden bırını yerınden sokuyor ve dıregın altında kesme bır tas o tasın altında yıne bır kesme tas bu ıkı ust uste bınmıs kesme tasları alan sahıs dırek malı karsısında gorur her bırı köz gıbı altınlar:) bır kazan dolusu..
birbirinden-cilgin-caps-ler_9963_b.jpg