Eski Ermeni Yerleşim Yeri Ve Mağara

Sarıyerli34

Bilgili Üye
Selamun aleyküm ustalar kardeşler güzel insanlar..evvela yaklaşmakta olan mübarek ramazanı şerifinizi kutlar size ailenize ve tüm ümmeti muhammede hayırlar getirmesini rabbimden niyaz ederim..

Şimdi gelelim konumuza..resimleri şahsım çekmedi arkadaştan geldi bende burdaki ustalara sunmak istedim..kendisi mekandan şüpheleniyor hatta kesin konuşuyor fakat takdir edersinizki herkesin yeri kendince doludur..mekan eski ermeni yerleşkesi..kardeşimizin dediğine göreki kendisi doğma büyüme oralı ve mekana hakim biri olarak ermeniler buradan sürülmüş ..
Sizden istirhamım resimlere bakarak tecrübelerinize güvenerek değerli yorumlarınızı esirgememenizdir..

Allah'a emanet olun selametle kalın..

Ekli dosyayı görüntüle 140873

Ekli dosyayı görüntüle 140874

Ekli dosyayı görüntüle 140875

Ekli dosyayı görüntüle 140876

Ekli dosyayı görüntüle 140877

Ekli dosyayı görüntüle 140878

Ekli dosyayı görüntüle 140879

Ekli dosyayı görüntüle 140880

Ekli dosyayı görüntüle 140881

Ekli dosyayı görüntüle 140882

tunay_5454

Bilgili Üye
aleyküm selam kardeşim iz yok işaret yok dedikodu söylenti rivayet var en güzeli alıcak eline ........ları boşluk tespiti yapıcak gerisi şansına kalmış allah kolaylık versin bahtınız açık olsun

birde geniş açıllı foto eklerseniz daha iyi olur

resimlerde hep aynı nokta var.

Sarıyerli34

Bilgili Üye
aleyküm selam kardeşim iz yok işaret yok dedikodu söylenti rivayet var en güzeli alıcak eline ........ları boşluk tespiti yapıcak gerisi şansına kalmış allah kolaylık versin bahtınız açık olsun

birde geniş açıllı foto eklerseniz daha iyi olur

resimlerde hep aynı nokta var.
Doğrudur resimler kıt olmuş..tabi oranın bi makinalık işi var fakat şuan müsaitlik durumumuz yok..rivayetler şahsın güvendiği bilgiler şuan için elimizde görünen bi emare yok..artık çubuk makina bakılacak..konuyu açmamın sebebi varsa görülen bi emare onu öğrenmek..Allaha emanetsin

ragıp

Uzman
@Sarıyerli34
Aleyküm Selam iyi kalpli dostum
bütün iyi dileklerini aldık kabul ettik
bende,aynı dileklerle selam ediyorum, saygılar sunuyorum

gelelim konumuza,
dostum, mevcut resimler ile gerçekten nokta atışı yapılacak bir nokta yok
yaşam alanı, bu konuda hem fikirim
gerek kaya yapısı, gerekse üzerinden geçen zaman ile taşlar kayalar
kısmen yuvarlanmış, yer değiştirmiş
mağara görünümlü yerlerde ise, genelde doğal mağaralar kullanılmış olsa gerek ki
işçilik çok kaba. bizans, roma gibi değil
mevcut fotoğraflarda ilgimi en çok çeken ise
bu taş.
ilk görünüm, hayvan bağlama, binek taşı
ama bu pozisyonda duran bir taşın, bu şekilde ortadan ayrılma, çatlama olasılığı SIFIR. YOK

hele sen şu sezonu geçir
her şey daha güzel olacak emin ol

hayırlı işler
allaha emanet ol güzel insan
selametle

kaf

Yeni Üye
en üsttek fotolarda filerr betimlenmiş.

kaf

Yeni Üye
düzeltme filler. büyük bir tane var onun ayak hizasında yüzü çok belli kğçük bir tane var

SAHBAZ

Bilgili Üye
Ermeni kabilesi bu denli yerlerde cok profesyoneldir bosluk ve cihaz tabikide tutunuz magara havalandirmasi ve kayalara yonelin kayalarda gizlice yapilmis isaretler olmali ben birsey gormedim kimi isaret gizli yapilir ve kolay cozersin onemli olan gizliligi ortadan kaldirmak iyi geziler..

Sarıyerli34

Bilgili Üye
@Sarıyerli34
Aleyküm Selam iyi kalpli dostum
bütün iyi dileklerini aldık kabul ettik
bende,aynı dileklerle selam ediyorum, saygılar sunuyorum

gelelim konumuza,
dostum, mevcut resimler ile gerçekten nokta atışı yapılacak bir nokta yok
yaşam alanı, bu konuda hem fikirim
gerek kaya yapısı, gerekse üzerinden geçen zaman ile taşlar kayalar
kısmen yuvarlanmış, yer değiştirmiş
mağara görünümlü yerlerde ise, genelde doğal mağaralar kullanılmış olsa gerek ki
işçilik çok kaba. bizans, roma gibi değil
mevcut fotoğraflarda ilgimi en çok çeken ise
bu taş.
ilk görünüm, hayvan bağlama, binek taşı
ama bu pozisyonda duran bir taşın, bu şekilde ortadan ayrılma, çatlama olasılığı SIFIR. YOK

hele sen şu sezonu geçir
her şey daha güzel olacak emin ol

hayırlı işler
allaha emanet ol güzel insan
selametle

Muhterem bu taş benimde ilgimi çeken tek şey oldu sağolasın..sezona gelince iyi bi sezon geçiririz inşallah rabbim herkesin rızkını bol eylesin..sezondan sonra çok işimiz var muhterem çok:) selametle kal Allaha emanetsin

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
A.s ustam iyi dileklerin için Allah razı olsun. Aynı dilekleri sen ve tüm İslam alemi için Rabbimden dilerim.

Gelelim konuya, ustalarımın yorumlarını okudum ve güzel yorumlar almış konu. Eklemek istediğim birşeyler var. Burası yaşanmışlık sonrasında mezar olarak kullanılmış ihtimali var diye düşünüyorum. Çünkü sadece yaşanmışlık için kullanılmış olsaydı bu kadar küçük olmazdı diye düşüyorum. Mağaranın içi çok hırpalanmış gibi görünüyor lakin bazı emareler net görünmese de hala duruyor gibi. Resimde de işaretlediğim gibi tekrar bölgeye gidecek olur isen yoklamanda fayda var. Resimde işaretlediğim yerler göz ya da gölge yanılması değil ise, kanaatimce burada mağaradan daha fazlası var diye düşünüyorum. Oda ya da odalar demek daha doğru olur galiba. Tabii bu senin tekrar gittiğinde yapacağın keşifler sonrasında netlik kazanacak. Selametle

Ekli dosyayı görüntüle 140902