• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

eski gömü işaretleri

maki

Member
Kayıtlı Kullanıcı
selamınaleyküm üstadlar bir kaç konu hakkında tecrübe ve bilgilerinize ihtiyacım var.balkanlarda 150 200 yıllık ve daha eski terk edimiş osmanlı köylerinde gömü işaretleri olurmu olursa genelde en çok hani işaretler olur.bir diğer sorumda üstadlar balkan harbi zamanında çok fazla işkence ve zülümlere mağruz kalındığı için alel acele kaçarak çok göçler oldu ana yurduna türkiyeye ve bu sebepten dolayı değerli eşyalarını ve altınları elmasları gömmek zorunda kalmışlardır bu gömüler genelde nerelere yapımlıştır bilgisi olan üstadlardan bilgi ve fikirlerini bekliyorum şimdiden teşekkürler allaha emanet olun..

Mushap

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Mantıklı değil

nathandrake

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Hocam Türk un töresinde yok o senin dedigin gomuyum donup alırım sonra bizim malimiz gozumuzun onunde olacak sevmeyiz biz oyle işleri hem zaten çok cok zengin olan bir Türk gördün mü sen ben görmedim de şahsen.Sen o işlere ermeni rum köylerinde bakacaksın.

maki

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Hocam Türk un töresinde yok o senin dedigin gomuyum donup alırım sonra bizim malimiz gozumuzun onunde olacak sevmeyiz biz oyle işleri hem zaten çok cok zengin olan bir Türk gördün mü sen ben görmedim de şahsen.Sen o işlere ermeni rum köylerinde bakacaksın.
haklısın ustam bende görmedim bizim oralarda çok terk edilmiş osmanlı köyleri olduğu için acaba dedim olabilitesi varmıdır diye sağol bilgilerin için.bu yaz bol bol roma donemine ait işaretler atacağım inşallah bilgilerinizi yorumlarınızı esirgemezsiniz :)