Eski kale mezar...

Brayn52

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Kadın mezar işareti 2 resimde mevcut... Kalan resimlerdeki çerçeveli alanlarda işarete sırtımızı dayadığımızda sağ tarafta uçurumda olan şüphelendiğimiz tek yer... Uzaktan aşağıdan ve yukarıdan resimleride attım... Bu alanda detektörlede arama yapıcam... Sizce nasıl bir yol izlemeliyim... Yardımcı olursanız sevinirim...Photo editing_Cloud20190129.jpgPhoto editing_Cloud20190129_1.jpgPhoto editing_Cloud20190129_3.jpgPhoto editing_Cloud20190129_2.jpgPhoto editing_Cloud20190129_4.jpg

Storm

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Olduğu kayanın kendisine bi bak öncelikle boşluk tespiti ve değerli tespiti yap birde birleştiği taban kayaya. Biraz mezarı andırıyor gibi üst kısmı bir de o üst kısmın ve cevresinin belirgin bi şekilde fotoğraflarsan daha iyi olur. En son işaretledigin yerde giriş gibi duruyor bi merdiveni dayayip tahta sopayla bi yokla derin boşluk sesi geliyor mu. Geliyorsa sonrasını dememe gerek yok

Brayn52

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
İşareti in olduğu kayanın üst kısmı kapak gibi duruyor ama orayı biraz kırdım sert kaya horosan değil yani... Ama o giriş dediğiniz yerden şüpheleniyorum...

Ebu Computer

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Türkiye'nin hemen hemen her ilinde eski kaleler var.

Bu kalelerin sağında solunda işaret olarak olarak kabul edilebilecek bir sürü oyuklar var.

Belkide kandil koymak için yapılmış bir oyuk.

Ama eski bir kalede bir oyuk üzerinden bir şeyler aramak akla mantığa pek doğru gelmiyor.

Boşuna uğraşırsınız.