Eski tarihli yazı yorumlanabilir mi?

aganigi

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba öncelikle kolay gelsin.
Oda içerisinde örülü olan taş üzerinde bu yazıyı gördüm

ccdeafc5-7d9c-46a7-8982-fdcafe2cf5b0.jpg

Mal bulanındır

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
[MENTION=21547]aganigi[/MENTION] bunu ancak o mekanın olduğu çevrede hangi medeniyet yaşamış usulleri yaşayış tarzlarını öğrendiğinde çözülür.. Bence öyle

aganigi

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
@aganigi bunu ancak o mekanın olduğu çevrede hangi medeniyet yaşamış usulleri yaşayış tarzlarını öğrendiğinde çözülür.. Bence öyle
Yaşayan kişi var ancak sohbet etmeye kaçıyor yaş aralığı 80-90 var adamın ama yaşına göre diri bir insan, ermeniler yaşamış.

Ve kazıda pipo, mavi cam silindir taş 2,3 cm ve *****ilin ilacının olduğu ampul cam çıktı ve hala kırılmamış

Mal bulanındır

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
[MENTION=21547]aganigi[/MENTION] bence ermeni işi değil bu ve O yazı çok eski dönem O dayıda ketumluk yapmasın nebiliyossa ayıktırsınn. Bari ölünce senin hayır duanı alır

aganigi

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
@aganigi bence ermeni işi değil bu ve O yazı çok eski dönem O dayıda ketumluk yapmasın nebiliyossa ayıktırsınn. Bari ölünce senin hayır duanı alır
Ayıktırır umarım tazı gibi :)
Cevabınız için ayrı teşekkür ederim, başka yorum yapan olursa onlarıda okuyayım. :)
Geceniz hayr olsun.

_Mithra_

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
büyük ihtimalle ermenice yazılar
az biraz tırçnakir biraz sanatsal sürrealist esintiler içeriyor ne yazdığını ustası bilir
pipo osmanlı dönemidir köşesinde biyerde ustasının imzasını görebilirsin

aganigi

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
büyük ihtimalle ermenice yazılar
az biraz tırçnakir biraz sanatsal sürrealist esintiler içeriyor ne yazdığını ustası bilir
pipo osmanlı dönemidir köşesinde biyerde ustasının imzasını görebilirsin
Yorumunuz için teşekkür ederim pipo için kenarlarında falan işlemesi var ancak imzamı bilmiyorum.
Şuan düşündüm de sahibinin ismi de yazıyor olabilir sanki

aganigi

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Birbirine yakın dört beş ev veya kalıntısı olmalı tepe yerde açık magara varsa araştır yoksa kapalı magara olmalı iyi araştır iyi gözlem le bakalım selametlen
Yani tam olarak yazı anlamı bunu mu işaret etmekte ?

O civarda girdiğim açık mağara var ancak 7 katlı olduğu söylentiler var 2 kat kadar indim çok oda var ve çıkış yolu bulamam diye tekrar döndüm ve büyük odalarda tandır deliği gibi içine taş doldurulmuş en az 6 delik var taşları gördüğüm derinlik 1.5 metreyi geçgin

deli firat

DOĞACI
Moderatör
Kalmış ise orada bir şeyler olmalı bunu anlamak için magaraya girmeden hemen sol tarafında yaşlı bir agaç varsa orda biraz araştırma yap biraz eşele kendini ele verecektir

aganigi

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Kalmış ise orada bir şeyler olmalı bunu anlamak için magaraya girmeden hemen sol tarafında yaşlı bir agaç varsa orda biraz araştırma yap biraz eşele kendini ele verecektir
Yorumun için teşekkür ederim, gelen yorumların hepsini derleyip ona göre çalışma yapacağım teşekkürler. :)

feylezof

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Piponun bulunduğu yer,yani kazılarak piponun çıkarıldığı zemine devam.2 mt ye kadar bir kapak çıkacak, yazıya daha sonra kafa yorarsın.Nasibiniz bol olsun.