Eski yer altı şehri mi ? İncelermisiniz ustalar.

Kibrisdefine

Yeni Üye

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
LEFKOŞA
Kıbrıs'ta keşfedilmemiş antik yerleşim yerinde bakın neler var !!
Define Araştırma18 görüntüleme

8
9 Eki 2018 tarihinde yayınlandı
Yine ilginç farketmesi çok zor bir antik yerleşim buldum. İşaretler olmasa da yerin yaşam yeri olduğu belli oluyor. Kıbrıs bu açıdan çok zengin.
Şu duruma göre tabiat doğa börtü böcek sevme ve abone toplama işine benziyor.. Kardeş burdan topladığın bilgiyle istersen bişeyler bulursun istersen lefkoşenin tarihini tanıtırsın ama emin oll gömü varsa çaresine vardırr

Cann

Editör
Bunu almislar ama o dedigin yigma yi gormek gerek..

Ares-xl

Aktif Üye
Fazlasıyla oda mezarlar var .
Çok çöküntü mevcut.
Yiğmalar var fazlasıyla .Tümülüs gibi dediğin yerde yığma..
Tamamen mezarlık.
Çubukla odaları tespit ediceksin zaten bastığın heryer oda mezar

Kibrisdefine

Yeni Üye
Dürüst olacam . ilk attığım gönderide ( bir ay öncesi ve kanalı açarken) dediğin gibi düşünüyordum . Fakat şu anda abone toplamaymis filan geçtim açıkçası . Her gün forumlara a girer oldum . En tatlı sohbette burada. Ve birşeyler öğreniyorsun. Haklısın düşünmekte bu şekilde . Amaç abone değil merak oldu .

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Kibrisdefine kardeş teşekkürler açık olduğun için sen bana gidebileceğin. ar-ge yapabileceğin mevki söyle ben sana adresi veririm. Nasibine bakarsın hertürlü fikir bilgi yardımında bulunurum

Kibrisdefine

Yeni Üye
Fazlasıyla oda mezarlar var .
Çok çöküntü mevcut.
Yiğmalar var fazlasıyla .Tümülüs gibi dediğin yerde yığma..
Tamamen mezarlık.
Çubukla odaları tespit ediceksin zaten bastığın heryer oda mezar
Gördüğünüz yerlerin altı hep doğal boşluk gibi. Birçok yer çökmüş bu sebepten

Mehmet_mehmet

Engellendi
Kibrisdefine değerli kardeşim hoş geldin, kıbrıstan bir defineci arkadaşın aramıza katılması oldukça sevindirici.
İnşallah hayırlı kısmetlere ulaşırsın hep beraber..
Konuya geleyim.. Siz çubuk kullanmayı biliyormusunuz?
Kuyunun derinliği ne kadar ne kuyusu olabilir..
Onu araştırmakta fayda var..
Kuyunun duvarlarında farklı görünen bir taş varsa taşın arkasını yoklamanızı tavsiye ederim.
Bunu ilk başta bir çubuk veya dedektörle baktırabilirsiniz.
Çubukkullanmayı bilseniz bu kuyu bir kaçış kuyusuysa buna bağlı tünel ve oda tespit etmenizde yarar var...

Ares-xl

Aktif Üye
Mal bulanındır ...
Pardon yaşınız benden büyüktür diye polemiğe girmek istemiyorum.
Lefkoşa'nın sizinde dediğiniz gibi çok güzel antik bir yer olduğunu arkadaşta biliyordur.Umarım anlatabilmişimdir.

Kibrisdefine

Yeni Üye
Kibrisdefine kardeş teşekkürler açık olduğun için sen bana gidebileceğin. ar-ge yapabileceğin mevki söyle ben sana adresi veririm. Nasibine bakarsın hertürlü fikir bilgi yardımında bulunurum
Ben teşekkür ederim . Tespitin tam uyanış sağladı bende. Daha dikkatli olmak gerek .kendimize dürüstlüğümüz için.

Kıbrıs'ın her yerini karış karış geziyorum yavaş yavaş. Nasipte varsa devlet kurumları ile yapacağım. Fakat kesin kanıt götürmek gerekli bizim eski eserler dairesine. . Her türlü bilgi yardımına açığım bu sebepten.

Kibrisdefine

Yeni Üye
Kibrisdefine değerli kardeşim hoş geldin, kıbrıstan bir defineci arkadaşın aramıza katılması oldukça sevindirici.
İnşallah hayırlı kısmetlere ulaşırsın hep beraber..
Konuya geleyim.. Siz çubuk kullanmayı biliyormusunuz?
Kuyunun derinliği ne kadar ne kuyusu olabilir..
Onu araştırmakta fayda var..
Kuyunun duvarlarında farklı görünen bir taş varsa taşın arkasını yoklamanızı tavsiye ederim.
Bunu ilk başta bir çubuk veya dedektörle baktırabilirsiniz.
Çubukkullanmayı bilseniz bu kuyu bir kaçış kuyusuysa buna bağlı tünel ve oda tespit etmenizde yarar var...
Hoşbulduk. Gerçekten çok güzel insanlar var forumda. Kendi yaptığım basit pirinç çubuklar ile araştırma yapıyorum. Boşluk bulabiliyorum. Daha fazlasına denk gelmedim tabi daha :)

Aslında bölge büyük. Bu kuyuya benzer birçok yapı var ama ben size bu kuyuyu anlatayım. Yaklaşık 10 metre doğusu büyük doğal bir çöküntü var ( doğal ve zemin üstüne paralel gidiyor.) . O çöküntünün içerisine baktığınızda bu kuyu gözüküyor. Fakat asıl sebebi anlaşılmıyor. Dediğiniz gibi olabilir.
Dedektör maalesef biraz sıkıntılı Adada. Fakat çubuklarla baktığınızda bölgede hep kapalı geziyor çubuklar. Bu sebepten aşağıda acaba eski bir yerlesimmi var gibi sorular geliyor aklıma :) teşekkürler

Son düzenleme: