Eskibir kuyu.!!!

Tastan

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Ustalarım herkese hayırlı aksamlar dılıyorum kuyuyu fotograflayamadım ama kendımce cızdım tas örme horosan kullanılmadan yapılmıs bir kuyu fıkırlerınızı bekliyorum SAYGILAR...

20180624_172326.jpg

mayhem

Co Admin
Yönetici
Co Admin
Kuyunun içinde su varmı .

Tastan

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
@ mayhem ustam Evet azda olsa su var kuyu dıbınde yaklasık 1 metrelik bir tas var ici oyuk

mayhem

Co Admin
Yönetici
Co Admin
Kuyu derin fazlaca . bu taş kaç metrede ve başka kanallar varmı bakılmalı tespit ne kadar yapıldı .

Tastan

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
[MENTION=9991]mayhem[/MENTION] ustam kuyu icini detaylı inceleyemedim yılanlardan dolayı yakın zamanda incelicem inş. Bu olculer mantıklımı iki noktada onu merak ediyorum

mayhem

Co Admin
Yönetici
Co Admin
tespiti nasıl yaptığınızı yazmışsınız fakat dediğim gibi kanalları boşluk olarak görmüş olabilir bunun tespiti zordur . siz etrafı ve alanı biraz daha bildiklerinizi yazın arkadaşlar fikirlerini belirtir . Bu bir metrelik kayadaki delik ilginç ama .

Pscyhe

Engellendi
Anladigim kadariyla oda hemen kuyunun yaninda o olay biraz tuhaflik katıyor işe...eger kullanilmayan bir kuyuysa biraz sülfürle yilanlar ordan kovulabilir daha sonrada tedbirler alinip saglam bi ekipmanla inilip kontrok edilmeli..ama halen ayni fikirdeyim odanin bu sekilde olmasi biraz tuhaf en azindan 1 2 mtlik bi tunel olmali tespiti yapilmaliydi

Tastan

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
[MENTION=9991]mayhem[/MENTION] [MENTION=11780]Pscyhe[/MENTION] ustalarım odanın kuyuyla birleşim yeri biraz sıkıntılı yada ben cözemedim cok fazla tepki verıyor cubuklar aynı noktayı tekrar işaretlemeyi denicem [MENTION=10871]BulursamKader25[/MENTION] ustanın anlattıgı gibi işaretledim burayı sol ustteki ne anlatıyor sıze peki ustalarım

ragıp

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
@Tastan
ustam, baya eksik bilgi var
zemin ile oda zemini arası 6 m
oda içi yüksekliği 2,80 ise
oda, zeminden 3,20cm aşağıda. olabilir.
oda köşesi ile kuyu duvarlarını çakışması biraz anormal geldi.
hele hele kuyuda su var ise, zemin altı odanın içinde de su olmalı
çünkü kuyu duvarı kuru taş duvar, duvar taşlarında dolgu yok

ustam, farklı noktalardan, farklı zamanlarda derinlik ölçümü yap
çünkü; anlatımınızdan benim vardığım sonuç, kuyu suyunun açtığı su damarındaki çökük gibi düşünüyorum
gömü ile alakalı olduğunu düşünmüyorum

selametle

Son düzenleme:

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Yönetici
Co Admin
[MENTION=9991]mayhem[/MENTION] [MENTION=11780]Pscyhe[/MENTION] ustalarım odanın kuyuyla birleşim yeri biraz sıkıntılı yada ben cözemedim cok fazla tepki verıyor cubuklar aynı noktayı tekrar işaretlemeyi denicem [MENTION=10871]BulursamKader25[/MENTION] ustanın anlattıgı gibi işaretledim burayı sol ustteki ne anlatıyor sıze peki ustalarım
Kardasim
Tespitinde hata var.
Kuyuya bagli boyle oda olmaz,
Olmasi mahzurlu zaten.
Tekrar tespitte yarar var.

deli firat

DOĞACI
Süper Moderatör
Pek anlam veremedim nasıl bir tespit yapıldıysa ama kuyunun 3 ve 6.mt lerinde giriş aranmalı ve en az 3mt tünel ile odaya varılmalı kuyunun hemen dibinde oda olmaz diye bilirim varsa buda bir tecrube bir ilk olacak hakında hayırlısı inşallah selametlen