Eşkiya belgelerine son aranan yerleri buldum arkadaşlar

hvefam

Engellendi
Aranıza geç katıldım ama galiba erken ayrılacam, aranan yerleri buldum arkadaşlar, artık aramayın boşuna.. Şimdi sorum şu, ne yapmalı, nereye başvurmalı, müzelerle bu işin olmayacağı kanatindeyim ne dersiniz.. İşaretler tamam lakin emin olmak için radarlamı bakmak lazım..

hvefam

Engellendi
Şu meşhur belgelerin orijinalleri lazım arkadaşlar kimde varsa...

mayhem

Co Admin
Co Admin
Ne güzel işte devlet sana çoğunu verir meşur olursun . başka yola başvurduğun an kaybedersin benim fikrim bu yönde . bu işaretleri görmemiz mümkünmü yada ne bulduğunuzu yazsanız bilgi verseniz arkadaşlar müdahil olucaktır .

Smokin

Moderatör
Moderatör
Hangi aranan yerler? Bir sürü yer var. Hangisini bulduğunu bu kadar emin olmana neden olan işaretler nerede ve hangi işaretler?

ölmezada

Aktif Üye
Tamam kardeş, ben an itibariyle bıraktım arama tarama çalışmalarını. Aramızdan ayrılacak olmana da üzüldüm, daha karpuz kesecedik. Allah güle güle yemek nasip etsin. Radar işini görmez, Genel Kurmaya başvur İHA talep et, yardımcı olurlar belki. Allah işini rast getirsin.

MendereS

Bilgili Üye
define ruhsatı almak için öncelikle define yeri tespit etmeniz gereklidir. burada radar yada farklı cihaz desteği mutlaka alın yer tespitlerini yaptıktan sonra ruhsat alım çalışmalarını başlatabilirsiniz.

ayrıca siz belge, bölge ve işaretlerinizden bahsetmiyorsunuz sanırım herşey tamam sadece nokta atışı yapacak cihazlara ihtiyacınız var. hakkınızda hayırlısı olsun.

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Arkadaş baya hızlı çıktı geldiği gibi hemen gitmiş :)

hvefam

Engellendi
Yok kardeşler bi yere gitmedim burdayım..

hvefam

Engellendi
Öyle hemen kaçmak olmaz, çünkü kafamda çözüme dair soru işaretleri var, yani değerli yorumlarınız lazım..

hvefam

Engellendi
1. sorum şu, şimdi ne yapmalıyım nereye başvurmalıyım, işaretler tamam aşağı yukarı hepsi aynı bölgede, emin olmak için radarlamı bakmak lazım, mülkü amirden resmi arama izinmi istemek lazım, yoksa meblağ büyük olduğu için başka bir kurumamı başvurmak lazım, yada ilk önce emin olmak için radarlamı kontrol etmek lazım, ne yapmak lazım...

hvefam

Engellendi
2. olarak, lütfen kimse yer veya bölge neresi diye sormasın, şu kadarını söyleyeyim aradığınız yerlerle hiç alakası yok bu kadarını bilin yeter.. Kafama takılan bir diğer soruda şu, tamam resmi kazı başlatdık diyelim, gömülerin içinde belgelerde altın heykeller ziynet eşyaları falan diyor, bunlar tarihi esere girmezmi, böyle bişey çıkarsa kazı sırasında bildiğim kadarıyla sana orda yetkililer güle güle diyor, gerisini kendileri hallediyor ve sana hiç bişey vermiyorlar.. Bi ara bir müze müdürüyle konuşmuşdum, aynen şöyle demişdi, kazı izni aldın kazıyorsun ve bir lahit çıktı diyelim, senin işin orda biter orası artık tarihi esere tabi olur ve gerisini müze halleder sanada bişey verilmez, ancak ordan bir küp altın çıkarsa ondan pay alırsın, bulunan yer hazineyse %50, özel mülkse %40 sana %10 mülk sahibine, %50 devlete demişdi..