eşkiya mağarasımı?

may77

Moderatör
Moderatör
ustalar 1 nolu yer ile a arası 50-60 m a dan içeri girince üstü kum dolmasına rağmen 1,5 m yükseklikte yüksekliği ve sağa sola su kanalı gibi kanallar var.ancak su izi yok. 4-5 kola ayrılmış 50 cm çapında 4 yanında tüneller var 10 m2 büyüklüğünde. A yazan büyük kaya alanın birkaç yerinde 30 cm hava delikleri var.tamamen toprak dolmuş,1 deki basamaklardan çıkıp yuvarlağa oturunca etraf net görünüyor.eşkiya alanı olabilirmi? 1ci resim 1 den a ya bakış , 4cü resim a dan 1e bakış.mesafe bu kadar.

Ekli dosyalar

• 288.9 KB Görüntüleme: 300
  • 278.4 KB Görüntüleme: 293
  • 483.4 KB Görüntüleme: 291
  • 421.2 KB Görüntüleme: 286
Son düzenleme:

Pscyhe

Engellendi
Eskiya isi icin bolgenin neresi oldugu onemli eskiyalar bulunmusmu bulunmamismi.yerde iscilik var ama cok ulu orta oldugu icin yasanmislik icin yada konaklama icin yapildigini dusunuyorum.

may77

Moderatör
Moderatör
Eskiya isi icin bolgenin neresi oldugu onemli eskiyalar bulunmusmu bulunmamismi.yerde iscilik var ama cok ulu orta oldugu icin yasanmislik icin yada konaklama icin yapildigini dusunuyorum.
iç anadolu

bozoklu

Super Moderator
Süper Moderatör
Doğal bir mağara, işçilikle kullanılır hale getirilmiş. Medeniyet işi olamayacak kadar özensiz. Eşkiyalar kullanmış olabilir. Eşkıya kültürünü bilmediğim için gömülerini nerelere saklayabilirler tahmin edemiyorum

blackjack

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
bana göre bu işlerde şayet değerli birşeyler saklanmışsa, gömülmüşse, ne olursa olsun ister mağara, ister mezar ister kilise, ister kale, ister yalın gömü vs. ne olursa olsun mutlaka bir emare, işaret, yön veren bir kaya, ya da hayvan şeklinde, insan şeklinde kayanın kendisi vs. olmalıdır, olmak zorundadır, dolayısıyla size naçizane tavsiyem işçilik olan, işaret ola yerleri bulun önce, aksi halde oraya mı bakayım buraya mı bakayım derken bir bakmışsınız hiçbir yere bakamadan zaman geçip gitmiş, selametle

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Yönetici
Co Admin
İlk resimdeki merdivenlerin bitimi mezar.
İnsallah doneminde ellenmemistir.

_Mithra_

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
eşkıya mağarası kervan yolları üzerinde olur
sote yerleri izbe köşeleri cihazla kontrol ediniz