Evliya Çelebi Seyahatname

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ÜstaD1

Bilgili Üye

Gerçekçi bir gözle izlenen olaylar, yalın ve duru, zaman zaman da fantastik bir anlatım içinde, halkın anlayacağı şekilde yazılmış, yine halkın anlayacağı deyimler çokça kullanılmıştır. Evliya Çelebi, Seyahatnâme'sinde gezip gördüğü yerleri kendi üslûbu ile anlatmaktadır. Evliya Çelebi'nin on ciltlik Seyahatnâme'si, bütün görmüş ve gezmiş olduğu memleketler hakkında oldukça önemli bilgiler içermektedir. Eser bu yönden Türk kültür tarihi ve gezi edebiyatı açısından önemli bir yere sahiptir.

TÜRKÇE BURADAN İNDİRİNİZ

Aradığı yer olupta bulmak isteyen olur ise 10 cilt için arapça olan kaynağa okuyacak birisini bulup göz atabilir, Elimde Türkçe kaynakları da var en kısa zamanda fırsat bulur isem onları da yükleyeceğim, Ancak orjinal haliyle arapça bilen birisi tarafından okutulması daha garanti olacaktır bence.

ARAPÇA CİLTLER
CİLT 1
CİLT 2
CİLT 3
CİLT 4
CİLT 5
CİLT 6
CİLT 7
CİLT 8
CİLT 9
CİLT 10

Bu kaynaklar başka sitededir açılmaması durumu şimdilik söz konusu değil ama yüklemesi biraz uzun sürüyor.

Son düzenleme:

Serdar

Yeni Üye
Teşekkürler biraz göz atalım bizim oralarla ilgili bir şeyler var mı :3:

SelçuK

DogacıyıZ
emeğine sağlık

HİTİTLİ

Bilgili Üye
Byadır arıyodum eline saglık.
Bide full olanı olsa tadından yenmezdi.

ÜstaD1

Bilgili Üye
10 cilt elimde var abi ama yüklemek zaman alır elbette onu da yüklerim en kısa zamanda. Türkçe olan 1152 sayfa.

DaRtAnYaN

Yeni Üye
ÜstaD ustam roma dönemi yığma mezarlarla ilgili bi paylaşımın olacak mı aceba. yığma derken tümülüs falan değil yerle bir olanlardan bahsediyorum. tabi bunun yanında kuyu tipi vs mezarların da bi calışması olursa seviniriz valla. burada karsılaşıyoruz ama püf noktalarını ögrenmek istiyoruz :) saygılar

HİTİTLİ

Bilgili Üye
10 cilt elimde var abi ama yüklemek zaman alır elbette onu da yüklerim en kısa zamanda. Türkçe olan 1152 sayfa.
Yok zahmet etme o kadar ugrasmana gerek yok.
Elinde varsa pdf formatında filansa dedim.Y
oksa bi ara alıcam bende birazx bütçeyi düzene sokayımda.
Sivasla ilgili cok ciddi bir bölüm var ona ulaşmaya calışıyorum.
Bir yerde okudum sadece ve baska yerde göremedim.
Sakıncalı görüldügü icin paylaşılmıyor sanırım.

ÜstaD1

Bilgili Üye
Elbette alize33 arkadaşım, şu an Rum kısmı ile ilgileniyorum benden istediğin oydu sağlam bir çalışma olsun diye kaynakları detaylıca inceliyorum, bu dediğini de not aldım şimdi.

DaRtAnYaN

Yeni Üye
Elbette @alize33 arkadaşım, şu an Rum kısmı ile ilgileniyorum benden istediğin oydu sağlam bir çalışma olsun diye kaynakları detaylıca inceliyorum, bu dediğini de not aldım şimdi.
ustam unutmamıssın beni, cok sevindim... cok tesekkürler, merakla bekliyorum ama bu konuları da not alırsan sevinirim, saygılar :230:

ustam bu tip kayadaki kuyu mezar ve yığma mezarlar baş belamız, yani bunlardan civarda cok var; ha bi de yuvarlak oymalı olanlar :D senin engin bilgi ve tecrübelerinden yararlanmak isteriz

yani bunların püf noktası nedir, içinden ne cıkar, derinlik konusunda nelere dikkat etmeliyiz gibi :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

ÜstaD1

Bilgili Üye
Yok zahmet etme o kadar ugrasmana gerek yok.
Elinde varsa pdf formatında filansa dedim.Y
oksa bi ara alıcam bende birazx bütçeyi düzene sokayımda.
Sivasla ilgili cok ciddi bir bölüm var ona ulaşmaya calışıyorum.
Bir yerde okudum sadece ve baska yerde göremedim.
Sakıncalı görüldügü icin paylaşılmıyor sanırım.
Paylaşırız abi sıkıntı değil.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...