Fakir yolunu düz ovada şaşırır , Zengin yolunu dağdan aşırır

oguzkagan

Bilgili Üye
Bursa Mudanya'da myrleia antik kentinde şehrin önde gelen iş adamı tarafından yaptırılan bir alış veriş merkezi, bu sıralar az çok duyulan bir durum. Sen / ben / o / diğerlerimizin fidan dahi dikemeyeceğimiz yer de adam inşaat yapıyor aldığı çıkardığı vs her neyse de insan üzülüyor be abilerim ustalarım :(

OsiriS

Moderatör
Moderatör
Sen ben yapmaya kalksak hemen masanin uzerine çubuğu bile koyup yakaladik diye görsel yapip basının önüne atarlar bizi

Kamhi Leonard

PiSaGoR
Ah...Ah....! !!
Actirmayin benim mühürlü ağzımı
Size sadece şunu söyleyeyim
Bu iş için bırakın eski yolu düzeltmek yerine yeni yol yapmayı
Yol duzergahlarini değiştirmeyi

Bırakın taş ocaklarını hiç bir olcumsel de yeri olmayan
Kayaları toz edip koca dağı bitirmeyi

Bırakın bırakın ...

Bir değil birkaç ASKERİYE BU IS ICIN LAV EDILDI LAVVVV LAVVVV .....!!!
ISTANBULUN GOBEGIMDEDE
DOGUDADA ORTADOGUDADA GIDIN ARASTIRIN

oguzkagan

Bilgili Üye
Belki bir şey değiştiriyoruz konuşmakla ama en azından her birimizin dağarcığında belirli bir muhakemele yetisi oluşuyor..

Aslında çook işler dönüyor ama az insan sadece kendi çevresinde olanlara az çok vakıf oluyor :(

Kamhi Leonard

PiSaGoR
Her yıl gittiğim yerleri tanıyamaz ve hayretler içine düşer oldum
Özellikle o yerleri takip halindeyim
Ve hepsi bir bir gidiyor şimdilik
Çok az yer kaldı olduğundan emin olduğum ve ancak
Devlet imkanlarıyla çıkacak dediğim yerlerin 11 çıktı

Ama neyseki kirsaldada yerler var
Onlara nasıl bir kılıf uyduracaklar onun merakindayim

Herald e bulurlar birşeyler bu gidişle ama hadi hayirlisi

Börükan Tatar

Aktif Üye
Antik kentin üzerinde Avm'nin dışında 6 şeritli yol geçmekte..Burada kısmen inceleme yaptım yolun karşı (güney) kısmında ana yerleşim Avm olduğu (kuzey) kısmında Nekropol ve Agora olma ihtimali yüksek. Avm'nin alt kısmında camekan içerisinde sergilenen sütun, stel gibi eserlerde ki işçilik burasın gelişmiş bir sanat anlayışına sahip olduğunu gösteriyor ve dolayısıyla birçok değerlinin bulunma ihtimali de oldukça yüksek..

Turko

Uzman
Haklısınız ben olsam iş adamına değil size verirdim orayı çıkarır çıkarır memlekete hediye ederdiniz.

Yurt dışındayım , bahar ayı hava güzel sahil şeridi lapta da bir tur atayım dedim sakin sakin yürüyorum ıslık şarkı mırıldanarak gidiyorum elimde babamın hediyesi güzel bir Fenerbahçe tesbih ı , yol kenarında da polis aracı büfe den con kahve almışlar yaslanmış lar arabaya , kardeş dedi baktım bana diyor buyur kardeş dedim , devlet memuruna kardeş denmez dedi , Bende babama benzeyen bir tarafın yok kardeş olmamız imkansız dedim , Ben size beyefendi diye seslendim dedi , Bende size memur bey diye seslendim dedim , Tamam bak işine dedi bende tesbihi soldan attım sağ avuca düşünce Eyvallah dedim devam ettim. Bir iki metre yürüdüm telefon çaldı elemanlar Abi nerdesin adresi verdim geldiler yaslandik taş duvara sohbet ediyoruz , az önceki kardeş geldi ne konuşuyorsunuz diye sordu havadan sudan diye cevap verdim , yanındaki arkadaşına seslendi , topluma açık alanda 3 kişi asayişe aykırı bir biçimde grup halinde bekleme yapıyorlar alın bunları dedi aldılar. Beni sabaha kadar sorguladilar. Suçlu ben oldum.

Al işte ben niye anlattım şimdi bu olayı , gene çenem düştü. Hadi hayırlı hafta sonları.

OsiriS

Moderatör
Moderatör
Valla bana desinlerki cikanin %50 si yada %40 senin hadi olmadi %25 bile verse devletime veririm.ama kanunlari nizamlari biliyosunuz bizler hep sucluyuz yukarda arkadasimizin yazdiklari hep dogru..devlet bu yerleri bilmiyormu incelemiyormu sanki senden benden iyi biliyor peki bu gibi yerleri neden peşkeş cekiyor..kanunsa kanun herkese uygulansin biz bi aramaya bile ciksak makinamiz hatta olmadi elimizdeki cubuklar bile suç oluyor 3 5 tane para yakalattiysan ustunde vayyy haline.burdan cikanlari yurtdisina gidenleri indirilenleri takibe alip bunlarla ugrasanlarida alip masalarin uzerine dizip bu adamlarida yakaladik diye teşhir etseler ya..

oguzkagan

Bilgili Üye
Sn Turko bende bugün gönüllü olarak ceviz toplamaya yardım ettim ellerim karardı...bilmukabele hayırlı hafta sonları.