Felaket görseller

Fitifiti

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Selamın Aleyküm öncelikle.1 yıldır hergün siteyi ve değerli üstadların yorumlarını okuya okuya merak saldım.Bugün bir gezide çektiğim fotoları görsel olarak paylaşıyorum.Umarım birşeyler öğrenmişimdir işaretler gibi :) bölgeden biraz bahsedeyim.bölhe iç anadolu bölgesi ve hititler zamanından kalmaymış.Ama bölgede kilise varmış ve bahsedilen yerden yaklaşık 500 metre ilerde üzerin 3 büyük bir küçük haç bulunan 6 gen kaya resimlerdedir.tüm fotolar 1000 metre karelik alanda çektim.4 lü kare oyma baya güzeldi.işlem yapmayacağım için çevre resimlerini koymadım çünkü yasal işlemler için para gerekiyor.Dediğim gibi görsel olarak paylaşmak istedim.

Ekli dosyalar

Fitifiti

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Teşekkür ederim üstad,yavaş yavaş öğreniyoruz sizlerden

kazama

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Gerçekten güzel görseller,burasının boyutlarını merak ettim ne büyüklükte acaba ?
Kare oyma olan yerde güzel .
Tekrar teşekkürler görsel için .

Ekli dosyalar

Pscyhe

Engellendi
Gordugum kadariyla alanda agaclandirma yapmislar guzel yesilendirmisler bunu yaparkende kendilerini yesillendirmislerdir size bisey kalmismidir bilinmez..bana sorarsaniz pek sansiniz yok ve size bisey kalmamistir

toyalp

Haine merhamet vatana ihanettir.
Süper Moderatör
Haçların olduğu resimlerde matkap delikleri var bence de talan edilmiş olmalı. Selametle

Fitifiti

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Üstadlar bana bişey kalma diye bir derdim yok.ben çok anlamam forumda okuduğum ladarıyla konuştum.tüm görseller ortalama 40 50 metre mesafedeler.garptir her işaretin yanında beyaz çiçekli ağaç var ve tam orta noktada uzun bir ağaç var cinslerini bilmiyorum.Tekrar söylüyorum sadece görsel amaçlı paylaştım diğer türlü bir düşüncem yok beni aşan konular

Fitifiti

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
üstad Zemin 3 e 3 metre gibiydi

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Papaz mezari zemin alti oda mezar hepsi mevcut hayırlı olsun yerlerini işaretlememi istermisn

Fitifiti

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Üstadım ilginize teşekkür ederim.gösterseniz bile ben açıkçası çekiniyorum o yüzden değerli vaktinizden çalmayım

poseidon2023

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
böyle bir yere resmi kazı alamazsın vermezler zaten dedigin gibi görsel olarak kalır

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
ne demek buralar incelenebilir ama ilginç bir yer zamanında burada yaşanılmış.. papazlar vesaire klise vardır illaki ama nerede iyi incelemek lazım..

ragıp

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
@Fitifiti
hoş geldin
paylaşımın hayırlı olsun

yerin çok güzel
kiliseden bahsediyorsunuz
kiliseler çok bereketli
bir o kadar maşakatlı yerlerdir
nereden başlıyacağını bilmen lazım
nerede ne aranır, nerede ne olmalı bilmek gerek
mevcut 1 dönüm araziyi bir hafta özümseyerek
ölçüp biçmek lazım sonrasın
son karar verilmeli
oldu bittiye getirilmemeli

rast gele
selametle

xakrepx

Engellendi
kardeş bari 1 yada 2 avuç sarı al bari kolay alıncak hediye wardır wazla uğraşmadan seni aşmadan bulabilirsin tabi sizden önce biri çökmemişse saygılar rast gele