• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

fikir alış verişi yapalım!

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
Arkadaşlar bilgisi tecrübesi olmayan benim konularıma müdahil olmasın lütfen. Bilgi yerine tecrübe yerine bana sataşacak defineciyim deyip bilmediği şeye yazacak şey bulamayıp sınavmı yapıyorsun dalgamı geciyorsun gibi yazılarla kimse gelip konuya balta vurmasın. Bu bir ricadır!

Benim fıtratımın amacımın kötü olduğunu düşünen adam benimle muhattap olmasın!

Olay benim benim konularımın açılış şekli amacı değil, definenin D sini bilmeyen adamın ne konuşacagını şasırmasındandır.

Varsa hiç bilmeyen ve sadece bir fikrini görüşünü beyan edecek yada tecrubesi olan arkadaşlarada şimdiden teşekkürler ederim. Bilmeyip biliyor gibi yapan uzak gitsin! Ben bilmeyen için bir kez daha söylüyorum Sonuçlanmamış yada cözülüp lakin sonuca henüz ulaşılmamış bir yer icin konu açmam. Konuyu açma sebebim ise bildigimi teyit etmek yada gözden kacırdıgımı görmek içindir. Açılan tüm konularımda % 90 gidilecek yer yön bellidir. Bu insanları sorgulama yada deneme çabası değildir!

Konuya geçelim bir magra girişi ve tavanda 50 cm karelik bir yerde delikler ve oymalar mevcut bunlar tabana bakıyor sizce anlamı sebebi nedir?

Bu deliklerin bazıları Ruh deliği gibi bir yerlere giderken bazılarıda sadece oyma ileri gitmiyor.
Diğer bir grupta ise sadece kalem sıgacak kadar ortada delik var!

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

Pscyhe

Engellendi
Magarayi takip et diyor..kapatilmis alandan tuneller var tahminimce..mezar kapali alanda hemde...yakinlarinda kilise varmi peki..

Sedegor

Engellendi
Magarayi takip et diyor..kapatilmis alandan tuneller var tahminimce..mezar kapali alanda hemde...yakinlarinda kilise varmi peki..
Kilise magrayı çıkınca gözüküyor, lakin ben buranın kiliseden önce olduğu düşüncesindeyim Kardeş. Çünkü girişte ve açtığım tünelde hiç Hristiyan inancına hitap edecek bir figür işaret bulamadım. Özellikle Kiliseyle ilişkilendire medim.

Karşıda gözüken girişi açıp sürünerek 15 metre gittim geniş bir yere çıktım. Karşımda sadece çok büyük bir oyma vardı duvarda.

Son düzenleme:

Kafkaslı

Super Moderator
Süper Moderatör
butün filim bu resimde bu v işareti horasanmı

Sedegor

Engellendi
butün filim bu resimde bu v işareti horasanmı
Kurban orda en çok dikkat çeken bu resim hatta yapılmış Horasan sanki cihaz da tutdum belki kasadır diye :) bir şey yok.

Ama bu isareti çözemedim nedir ne değildir ne diyor anlamadım :)

V mi sence?

Dur birde içerde V var onuda ekleyim

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

Abdullah kardeş

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Kilise magrayı çıkınca gözüküyor, lakin ben buranın kiliseden önce olduğu düşüncesindeyim Kardeş. Çünkü girişte ve açtığım tünelde hiç Hristiyan inancına hitap edecek bir figür işaret bulamadım. Özellikle Kiliseyle ilişkilendire medim.

Karşıda gözüken girişi açıp sürünerek 15 metre gittim geniş bir yere çıktım. Karşımda sadece çok büyük bir oyma vardı duvarda.
Abi çıktığınız geniş yerin fotosunu da atar mısınız

Keskingöz

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Resimde gördüğün alanlarda ve göstermediğin alanlarda boşluk testi yapmış olman lazım. Var mı cılız taraf? Geniş bir yere açılan odayı iyice aydınlattın mı ? Duvar ve tavanda son işaret olacak noktalar bulabildin mi ? Bunlarda yoksa bu girdiğin mağara aldatma olabilir. Geçişi olabilir. Bu ihtimal de yok ise, ora mal İçin değil eski zamanlarda kullanılan sığınak ya da gizli tapınak alanı olabilir. Selametle.

bozoklu

Super Moderator
Süper Moderatör
Büyük olan delikler havalandırma, küçük olanlar muhtemel su için, şapel dışarsa, mezarlar (büyük ihtimal açılmıştır) 250-300 metre ilerdeki kayalıkta. Dar agızlı içerde genişleyen kuyu da magaranın ilk 1/3 lik bölümünde. Ağzı kapalıdır. birşey saklandığını sanmıyorum bu mağarada.

Nasip34

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Benim bir fikrim olmasa da gözümle gördüğüm bir yeri söyleyeyim. Arkadaşın köyüne gittik (Erzurum / şenkaya'nın eski bir eemeni köyü) mağara yoldan 60-70 metre kadar yukarıda yamaçta. Aynen mağaranın ağzında durunca köy (kilise) görünüyor ama sizin dediğiniz gibi alakalı işaret yok. Mağaranın girişinden itibaren içerisi genişliyor ve içerisi dediğiniz gibi 150-200 kişiyi alabilecek şekilde. Tavan yüksekliği 4-5 metre ve köylü pompalılarla tavanlardaki küpleri patlatıp paraları indirmişler :)

dadas_25

Super Moderator
Süper Moderatör
[MENTION=3557]Sedegor[/MENTION] ustam belki saçma gelecek ama gördüklerimi çizdim. Bunlar mantıklı yada mantıksız gözüme görünenlerdir.

aa.jpg