• Sorularınız için KAYIT olmalısınız.

Fotograflar Nasıl Yorumlanır?

Y2J

Aktif Üye
Arkadaşlar fotograflar eski dönemden kalma su kaynağına ait. İçerisinde üç oda var. Bu odaların içine belli bir yere kadar gidiliyor. Fakat üsten toprak göçmeleri meydana gelmiş Bu yüzden fazla gidilmiyor. Eski yapı oldugu için göçme tehlikesi var. Su kaynağının hemen karşısında dere var. Bir kaç tane daha fotograf atacağım. Resimlerin sıralamasını vereceğim.

Ekli dosyalar

Y2J

Aktif Üye
1, resim sag taraftan çekim. 2. Resim su kaynağının üst tarafından çekildi. Taşların çogu bu şekilde. 3. Resim su kaynağının karşısı yani dere, 4. Resim su kaynağının üst tarafı taşları çektim. Digerleri resimler içerisi ve karşıdan çekim fotograflar. İkinci posttaki ilk iki resim su kaynağının üst tarafları, üçüncü foto ise su kaynağının karşısındaki derenin içi

Storm

Operatör
O tünellerden neden su salındı bi bunu öğren belki giriştir boşluk bak. Cevresini araştır sağında solunda arge yapı tepeyi de kontrol et. Ve de kayalık alanlarda işaret ara ustam. Yaşam yeri olduğu belli kilise yerini bul ören yeri var mi ? Nekropol alana gider. Değirmen nerdedir ? İşaretleri bul ki bizde sana yardımcı olalım

Renix

Bilgili Üye
1 belgeselde izlemiştim afrikada 1yerde idi su kanallarının bakımını ankatan buna benzer 1 yer sanki zamanında su yolu olarak kullanılmış gibi çevrede ve içerde işaret bak yakınında işe yarar yer mutlaka vardır ama bu haliyle 1 işaret göremedim etrafı iyice araştırılmalı

Y2J

Aktif Üye
Buradan gelen su dag yamaçlarına kurulan su kemerleri ile taşınırmış. Hala o kemerler var. Muhtemelen roma dönemi ve İsadan önceki paganlıgın hakim oldugu bir döneme ait gibi. Ben hiç burada kilise yada haç vs Hristiyan sembolu işaretler görmedim. Su kaynağının yanında büyük bir dere.

İçine girmeye çalıştım ama yapılar fazla saglam degil. Su kemerleri dag yamacında diğer köye kadar uzanıyor. Baya uzun yani. Bazı yerler dogal sebeplerden dolayı çökmüş. Karayolları daga yol açarken dozercinin biri su kemerinin üst tarafında gömü buluyor. Adam makineyi orda bırakmış kaçıp gitmiş.

Cann

Operatör
Tünelin sonunda yuvarlak kaya üstünde ne var ;)

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Buradan gelen su dag yamaçlarına kurulan su kemerleri ile taşınırmış. Hala o kemerler var. Muhtemelen roma dönemi ve İsadan önceki paganlıgın hakim oldugu bir döneme ait gibi. Ben hiç burada kilise yada haç vs Hristiyan sembolu işaretler görmedim. Su kaynağının yanında büyük bir dere.

İçine girmeye çalıştım ama yapılar fazla saglam degil. Su kemerleri dag yamacında diğer köye kadar uzanıyor. Baya uzun yani. Bazı yerler dogal sebeplerden dolayı çökmüş. Karayolları daga yol açarken dozercinin biri su kemerinin üst tarafında gömü buluyor. Adam makineyi orda bırakmış kaçıp gitmiş.
gomu bulunca makineyi birakip kacmak ney yaaa...gomu ustume kalir diyemi kacmis yoksa mali yukleniptemi kacmis..karayollari personeliyse 5000 tl maasi birakip kacmaz....bence sen devam et kardes nasibini ara

Y2J

Aktif Üye
gomu bulunca makineyi birakip kacmak ney yaaa...gomu ustume kalir diyemi kacmis yoksa mali yukleniptemi kacmis..karayollari personeliyse 5000 tl maasi birakip kacmaz....bence sen devam et kardes nasibini ara
Malı alıp kaçmış. Taşeronda olabilir. bu olay baya bir zaman önce olmuştu.

Sair82

Member
Sanki eski zamanda meden aramışlar mezar olduğunu sanmıyorum yada gömü olsa girişi bu kadar aşikar yapmazlar yinede içinden ne geçiyorsa onu yap his çok önemli

harun0606

Bilgili Üye
böyle biyerde bakir yer kalmış mıdır acaba

Y2J

Aktif Üye
Yapının içinde üç oda var. Odalara girince 5-6 metre gidiliyor. Fakat zaman içinde göcükler yaşandıgı için 5-6 metreden fazla gidilmiyor. Şuanda ise eskiye göre yapı saglam değil. Kimse girmiyor. Şunu söylemeliyim gerçekten muazzam bir yapı. 2000 belki daha fazla yıldır çalışıyor. Şuanda sular azalsada hala en yakın köyün su ihtiyacını karşılıyor.

Bu kaynaktan çıkan su, yamaça yapılan su kemerleri sayesinde iki tane şehir devletini beslemiş. Dereye sıfır su arkları yapılmış. Belli bir yerden sonra su, su kemerlerine geçiyor. Matematiksel bir hesaplama ile o yamaçlardan suyu akıtmışlar.

Ben mutlaka bir şeyler bulunacağını düşünüyorum ama alan büyük. Dere içinde çok büyük kavak ağaçları var. Bilmiyorum ama zor gibi