Garrett GTI 2500 Eagle Eye için fabrika derinlik verilerine ulaştım; sizce?

velevki

Engellendi
merhaba arkadaşlar; uzun zamandır bir dedektör arayışı içerisindeyim. Forumları sürekli araştırdım farklı dedektör markaları hakkında yazılanları okudum. İşin açıkçası kafam daha da karıştı.Birinin öve öve bitiremediği bir cihaz başka bir üye tarafından yerden yere vurulabiliyor. İşin daha vahimi ise, bir cihaz hakkında bizzat aynı firmanın yetkili satıcıları arasında bile ciddi bilgi ve yorum farklılıkları olabiliyor.

Pulse cihazlarla ilgili olarak biraz da fiyat avantajı etkisiyle yerli cihazlara odaklanmıştım ama gördüğüm kadarıyla firmaların kendi iddialı söylemlerinin aksine bunlar hakkında ciddi bir negatif algı var. Ama yerli firmalar oluşan bu negatif önyargıları yıkmak için pek de gayret göstermiyorlar. Bu sitede de öne çıkarılan pulse cihazlardan biri olan teknoloji ekibinin delta pulse cihazı için bizzat yetkili bayisine gitmek istedim ancak adam yerinde olmadığını, dükkanda olan kişinin ise sorularıma cevap verme yeterliliğinde olmadığını söyledi. Zaten bu ekibin ürünlerini satan yer bir elin parmağını geçmiyor. Forumlarda söylenen ise kafa karıştırıcı. Örneğin kaan5557 ustamız delta pulse 3 ü alınabilecek cihazlar arasında sayarken, 3d görüntülü cihazlara fazla güvenilmemesini savunuyor, oysa ki delta pulse 3sd in iddialarından biri de gladiometre ile üç boyutlu yeraltı görüntüleme yapabilmesi.

Pulse cihazlar konusunda kafam karışınca vlf cihazlar arasında derinlik konusundaki iddialı olan Garrett gti 2500 kartal gözünü biraz araştırayım dedim. Türkiyede Garrett'in iki yetkili bayiisi var. Bunlardan birisi (Azim) 6 metre maximum derinlik verirken diğeri (Depar) 1,5- 2 metre verdi. Ben de konuyu Garrett'in genel merkezine ilettim, sonuçta aynı cihazın iki yetkili satıcısı birbirinden oldukça farklı derinlik değerleri veriyordu. Garrett'in Texas ABD de bulunan genel merkezinden cevap geldi, bu cevabın faydalı olacağını düşünerek burada paylaşmayı uygun buldum. Yorumlarınızı bekliyorum. (çeviri bana aittir)

"Gti 2500 modelinin kartal gözü başlığı ile arazi şartlarına, toprağın mineral durumuna göre değişmekle birlikte ortalama derinlik değerleri şu şekildedir:
-Küçük metal, silah vb. 2-3,5 ft. (60-100 cm)
-1 gallon (3, 5 litre) metal çömlek 6 ft. (180 cm)
-2*3 ft. (60*90 cm) boyutlardaki metal nesne 9 ft. (275 cm)
- 4*4 ft. (120*120 cm) boyutundaki metal nesne 18 ft. (550 cm)"

Lütfen bir de şu 3d yeraltı görüntüleme yapabilme iddiasındaki Delta Pulse 3sd gladiometre, Adrenalin Z18 hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı paylaşın, özellikle de se sevgili kaan5557 ustam

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Gti 2500 modelinin kartal gözü başlığı ile arazi şartlarına, toprağın mineral durumuna göre değişmekle birlikte ortalama derinlik değerleri şu şekildedir:
-Küçük metal, silah vb. 2-3,5 ft. (60-100 cm)
-1 gallon (3, 5 litre) metal çömlek 6 ft. (180 cm)
-2*3 ft. (60*90 cm) boyutlardaki metal nesne 9 ft. (275 cm)
- 4*4 ft. (120*120 cm) boyutundaki metal nesne 18 ft. (550 cm)".... ustam varmII böylee orta sınıf ekonomik cihaz.. Derinlikleri enteresan. Hayırlı işler. Dileyelim ne diiyim

Hostia

Moderatör
Moderatör
bu 3d leri kullanan adam çok sabırlı ayrıca usta olması lazım. bunlar çok fazla sahte sinyal üretir. sahte sinyaller ile gerçek sinyali ayırd edebilecek kapasite varsa gir yoksa girme derim. ayrıca 3d formatının en iyilerinden biri makro deephunterdir. hem kim demiş yerli yapamıyor diye saydığın formattaki cihazları bak bakalım garret yapabiliyormu, fisher yapabiliyormu. derini üretebilen dünyada 10 tane model vardır bunun 3 4 tanesi türktür. derin arama yapmak biraz kıç ister. hem sen neden atx varken gt 2500 diyorsun atx kampanya mesajı geldi yanlış hatırlamıyorsam %30 muydu indirmişler. indirmese bile bence seçmini atx tan yana kullan. 3d ler biraz ustalık ister.

kaan5557

Engellendi
Sırayla gidelim ...
Delta pulse için alinabilecek cihazlar listesinde yazdiğım doğrudur...hala sözümdeyim...eski mesajlarimda ayrintili yazdim...gradyometre icin nedersiniz sorusuna cevap...bu cihaz aslen pulsedir..gradyometre için 2 metre derinlik verdim...2 metrenin altinda hiçkimse yalandan birsey aramasin dedim..aldatir boşa zaman kaybi olur dedim...bu cihazin eksikliği değil...oncelikle bunu belirtelim...gradyometrenin iyi çalisma yapmasi sağlikli ölçum alınabilmesi için birçok şartın oluşmasi lazim...sonuç olarak bu cihaz pulse amaçli alınır şartlar uygunsa gradyometreside biryerde iş görürse bonus olur...umarim anlaşılmıştır...
Ve 2.konu...
Kaç kere yazdim anlaşılmadi...birkere daha yazayım...khz bandında çalışan ve frekans üreten cihazlara büyük başlik takarak derın arama yapmaz...yalancı sahte sinyal cızırtı alirsınız..yani cihaz sapıtır...ne olurmus sapıtırmış...bak bir benzetme ..binek aracın arkasına dorse takıp 30 ton yük taşımaya yeltenmektir...lakin herkez sahtekar olduğundan ve cok usta geçinenler cok oldukca gercekler hep sümenalti edilir...offf offf...herkez çok bilmiş...saygılar tüm forum üyelerine...

velevki

Engellendi
Kaan5557 ustam, garrett gti ile yazdığım veriler bizzat Garrett firmasının bana verdiği cevaptır, benim iddiam değil, Garrett gibi bir firma bu şekilde yanlış bilgilendirme yapar mı sence abi kafam karıştıEkli dosyayı görüntüle 213201 Örneğin resimdeki resmi broşürlerinde de 20 ft ye kadar veriyor derinliği; bir de kaan5557 ustam neden sana direkt mesaj gönderemiyoruz? Senin bilgi birikiminle hemen cevaplayabileceğin bir konudaki sorumua cevap bulabilmek için günlerdir forumda dolaşmak zorunda kalıyorum

kaan5557

Engellendi
Küçuk metal örneğin silah 60 cm ile 1 metre arasi çeker demesi dogru...tenekeyi 180 cm ...daha büyük nesneleri 5 buçuk metre demişki ben de diyorum ki beşbuçuk metreye traktör gömseniz görmez diyorum....bu veriler mineral sifir topraklarda deniyor olmalari lazim...teorik bilgiler labaratuar verileri gerçekte mümkünün mümkünü değil...sonuçda vlf cihaz...inanin ilme aykırı...garrett yaparmi artik onlarda bozuldu rekabet dünyasında...mesaj niye gelmiyor bilmiyor arkadaşim...kafanız karışmasın bundan 5 yıl once bu kartal gözü pek modaydi piyasada esiyordu...kimse memnun kalmadı...kolay gelsin...

velevki

Engellendi
eyvallah kaan5557 ustam, delta pulse plus 3s gladiatör fiyat- performans için yorumunuz nedir ustam? hiç mi işe yaramaz bu ucuz 3d gradiatörler?