Gece Sohbeti

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
Bir türlü bulamadıgın yer

Arkadaşlar, ben giderim benim gibiler gider, hep ben ben derken meselede benlik bencillik bilicilik degil. Verdik aldık dolduk taştık eksigimiz çok! Bilgi ögrenmekle ögretmekle tükenmez. Amaç bizde olan sadece bizde kalmasın. Bizden fazla bilenlerin pesindeyiz buda bilinsin isterim.

Cihazları bir kenara atıp cubugu bir kenara atıp ben bilirim diyeni bir kenara atıp işaretlerin verdigi yönü anlamları bir tarafa atıp, kafayı boşaltıp Ruhumuzla bedeni barıştırmanın ve bunun faydasına bakalım.

Diger kenara bıraktıgımız etmenler işe yarayacak ama daha sonra bugün farkında olmadıgınız küslügün barışı olsun kendinizle!

Her ne kadar arayandan cok defineyi bulan ayagına dolaşan desekde, Bularlar Arayanlardır, Somuncu Babanın sırını Aşkını , aşkına giden yolu bilen varmı? Somuncu Babanın Piri söylemişti bu lafı Bulanlar arayanlardır !

Aramak için için yanmalı pişmelisin o ateşte defineyle ne alaka deme para pul mülk için yanılırmı deme neye ne kadar ve niçin deger verdigini bildigin müddetce sorun yoktur, bunu bilmez isen para zaten beladır musibettir! Arayan Mevlayıda bulur Belayıda ! Umarım Bela için yanandan çok Mevla için yananlardan oluruz. Lakin dünyadada ihtiyaç işte para pul gerekli.

Yukarda ne dedik Barış dedik, arkadaşlar ruh ve beden kavramını anlatmak öyle zor işki. Kendiyle barışık sandıgını sanan insanın bilmedigi öyle şeyler varki.

Gittigin işaret emare vbs olan bir yerde elinde cihazla kaç kez dolaşıp boş geldigini biliyorsun demi, ama görüyor sandıgın gözlerinin kör oldugunun asla farkında degilsin demi?

Çogu kez yazdıgım Bakan göz degil gören göz lazım dedigim şeyin altında neler gizli keşke anlayıp idrak edebilen olsa!

Kimi çakra açma der kimi kalb gözü açma kimi der kendini geliştirme.

Kalb gözü açma yada açık olanı bizim toplumda çokkk farklı algılıyorlar neredeyse her şeyi bilen hatta Ermiş yada deli diye algılar içerigini bilmezler.

Kalp gözü yandıgın kadar ugraştıgın kadar nebze nebze açılır, bu hangi yolda gittigine baglı olarak neye nereye acıldıgıda degişir. Zaten Allah Aşkına giden için para pul her şey bir hiçtir muhtaç olmasın o kadar zaten Allah ta muhtaç etmez fazlasınıda o insana vermez çünkü ne gerek var, o kul bilirki her kesin rızkı ayarlıdır verende bellidir alacak kişide bellidir. Fazlası gerekmez.

Dedik ya yanmak eger kafaya koyduysan pişmeden üzerinde gezsen göremezsin görüyor sandıgın gölerinin ne gördügünün bilincinde Farkında degisin gördügün boş çogu kez yada aldandıgın giriş kapak dedigin şey gördügün degil baktıgındır inanmak istedigindir lakin ne zaman kazma küregi aldın o an farkında olursun aslında gördüm sanıp göremedigini çogu kezde emin olmadıgındandır o kazmayı eline almayışın.

Eger pişmek istiyorsan fırına girmen şart her yönüyle evrilip cevrilmen şart yetermi yetmez zaten konuyuda bu yüzden açtım yaaa. Pismek isteyen cok fırına dalan cok sonrası yokk.

Sonrası için sana kimse yardım edemez önce kendi kendini tanımalısın, ben çok insan tanıdım kendi kendini tanıyanı az tanıdım , buda bir anda olacak iş degi buda safha safha sen kendini tanıyormusun diyen olursa cevaben daha yeni başladım olur yanıtım.

Gözü açmak için kalbi temizlemek şartır, kalbin temizligi içinse bol su gerekir çünkü insanın en kirli yeri bu kalbtir! Peki bu su bilinen sumu )))) degil. Aklından gecenler yaptıkların yapacak oldugun düşüncelerindir. Geçmiş için tövbe gelecek için ise Hayır dilemelisin. Bu şekilde yanındaki Şeytanı def etmelisin. Her insanın yanında hatta içinde Şeytan vardır, bu şetanın ahdidir yeminidir. Ve yine her insanın koruyucu bir melegi vardır.

Yanındaki Koruyucu melegi artırmakta yine yanındaki şeytanı çogaltmakta senin elinde olan bir şeydir.

Define denilince ilk akla gelenin biri tılısım demi? Kimi inanır kimi inanmaz.

Lakin çözmen gereken ilk tılısım kendi içindeki kendi kendine yaptıgın tılısımdır.

Cinler varmı yokmu diyen konudan uzak gitsin. Varmı yokmuyu geçmişiz ben her insanın yanında içinde var diyorum ve idda ediyorum. Uzaklaştıran varmı elbette, Şeytanın Cinin yaklaşmak isteyip tirtir titredigi yaklşamadıgı varmı elbet. Meleklere iman eden Şeytanı yani Cini inkar edemez çünkü Şeytan dediginde biz zamanlar Melekti! Şimdi işe onun görevi senin gözlerini kör edip görmeni engelemek!

Bunları bilen yazmıyor konuşmuyor, konuşuldugu zaman insan aklım yetmez deyip olayı gizemleştiriyor. Aslında gizem yok gizem sandıgın şeyin dogru yolunu degilde yanlış yolunu gösterenler çok oldugundan gizem var.

Şeytan Haram olanla yaklaşır Birader! O haram öyledirkii hem kalbini mühürler hemde gözünü gün geçtikçe öyle perdeler çekerki üst üste bir zaman sonra sadece kendini kandırır yaşıyorum sanarsın. Halbuki ruhun gitmiş bedenin kalmış ölüden farkın yok! Yaşıyorsan Bedeninde Ruhunu tanı, beden çürüyecek olan Ruh ise ebede gidecek yolcudur O benini terk edecegi gün degil bu gün tanıştır kendini.
Tanıştırırken Yanlış şeyle tanıştırma bak insanın en çok yanıldıgı budur cogu insan bilinçsiz odugu için yine biliçsizce Nefsini Ruhu diye idrak eder aama dedigim gibi farkında bile degildir. Nefis Şeytanın en büyük aracı hatta kendisidir çogu kez.

Arkadaş Cini Şeytanı görmeye görenin ne gördügünü sorarsın ya bazen bak anlatıyorum sana tarif ediyorum işte. Bir zamanlar insan kılıgına giremez Kıyamet yaklaşıncaya kadar diye sözleri duydunuz demi o bir zamanlar çoktan geldi sadece farkında degiliz. O gün kaçan insana yaklaşamyan Şeytanın kaçma tabiri aslında bir elçinin Şeytanla Şavası yani insanların Ruhunu Kalbini temizlemesi sonuçu oldu. Şimdi ne temiz kalp nede temiz ruh kaldı hepimizi sardı ! Helak olmamamız kacınılmazz ! Artık son yakın!

Neyse Kıyamete girmeden define ya yer mekan ))) defineye devam edelim. Zaten yukarda yazılanı kavrayan anladı, bak gittiginde göremedigin yeri eve gelip daha kolaymış diye düşünüp tekrar geldigin yeri bir zaman bırak, Bu zaman içinde kendini tanı his dedigin şeyleri tanı, Ruhunla Kalbini bir araya getir sıyrıl Şeytandan boş vesveseden, Aç elini Allah a def et şeytanı ucuşup gelsin senin yardımına gökteki melekler, bir gün bir an degil kendini kökten degiştir Şeytanla degil Allah ile Onun mis kokulu melekleriyle yaşamayı dene, Başarırsan o defineyi inan bulursun gözün eskisi gibi bakan ancak görmeyen degil her baktıgını hem iki gözünle hemde kalbinle gören olursun. Zaten iki gözün gördügü nedirki, Sen asıl Gönül gözüyle baksan kör olmaktan kurtulursun. O gün defineyede ihtiyaç duymassın inan zaten çok zenginsindir her yönünle, ama yine define dersen beynin dedektör gibidir elinle koymuş gibi git al. Ama Şavas yine var unutma. O savaş daha çetin bu kez kanlı canlı hemde, olurda nasibinse ne savaş nede eziyet kalır zaten.

Tanı kendini kardeşim tanı kendi iyiligin için tanı. Tüm o kopan fırtınalar içinde dışarda aradıgın her şeyin sorunu başlangıcı sende. Kilitte sensin Anahtarda.

Kimse anlatmaz bunları sana ne hacıyım diyen ne hocayım ne munencimim diyen bilirler konuşmazlar sanki yasak dersin. Kuran da yazanı dogru okuyamıyor o yana bu yana çarpıtıp duruyor, zaten coguda bildigini degil başkasının yanlış ögrettigini konuşuyor. Hurafe dersen almış gitmiş başını! Din ile Batıl bir arada bitmişiz haberimiz yok başında sarık üzerinde Cübbe Şeytanın agzıyla Mümini kandırıyor.

Neyse konuya devam etmek suretiyle burda noktayı koyalım uzun oldu lakin devamı daha önemli

( Sabah ezanına kadar define sohbetinde yorulan, ezan okununca düşüp yatan adama sen ne anlatıyorsun Ahmet ! )

alta yorum yapmayın konuyu yazıp baglayacagım

Son düzenleme:

Sedegor

Engellendi
Gece sohbeti döndü Sabah sohbetine)))

yukarda yazılanı yapmak zor gibi gözüksede yürüdükce yorulmak yerine güç aldıgın bir yoldur bu.

Zaman gelir burda bu gün anlamadıgın olayı yaşayarak görebilrsen ancak o gün anlamış olursun, umarım ki anlayanda vardır. Ancak kelimeler çogu kez kifayetsizdir böyle şeyler anlatılmaz yazılamaz yazıya dökülemez.

Bakın Sedegor böyle yazdı gören bilen varmış diye Hurafecilerin yanına gidipte benide zanda koymayın. Yapabiliyorsanız kendiniz yapın. Hiç kimse Bir Cinci yada Cin size yer vermez. Benim anlatmak istedigim Cin yardımı degil. Tersine Allah ın yardımı.
Bu duruma ancak kendiniz gelir ancak kendinize faydanız olur.
Adam sakallı sarıklı okuyor üflüyor cin gönderdim gidip baktı baksın diyorsa ŞEYTANIN YANINDASINIZ haberiniz yok !
Cin gidip bakıp mal var demez Cinler insanların ne hizmetcisi nede yardımcısıdır! Bu Şirkcilerden uzak durun.

Bildigini idda edip size gercekten yer verecek kişi cıkmaz. Olaki cıktı diyelim. Ancak bu adam gözü tam acık degilse oturdugu yerden bilmem kaç kilometre uzagı tarif edemez ancak yere gider gezer görür o halde teşhis koyar. Cin degil kendi gider kendi görür.
Mertebesi daha hoş ise oturdugu yerden Allah izin verirse perde acılırsa tamam. Lakin Burda dikkat o adamlar define işine asla yaklaşmaz yani asla ve kati baktıramazsınız, onlar bilir kendileri dahi el sürmezler ! Başkası için kendi nefsi için yaptıgı anda olay biter aşkta biter muhabbette her şey biter dünyada ahirette!

Geriye kalan yalancı Şeref yoksunu adamlarda insan degil mahluktur. Uzak durun. Dedigim şey başka insanların algılamak istedigi cogu kez başka oluyor. Sapla samanı ayır Kardeşim ! Allahtan başkasından Meddet umulmaz!
Sana tek yardım edecek O dur. Yapabiliyorsan kendin yap ve git o gidipte üzerinde gezip gözünün önünde göremeyip boş geldigin yerlerde neler varmış kendin gör!

Şimdi hani konunun başında şu kenara koydugumuz etmenler vardıya onlarıda ele alıp bitirelim.

işaret cihaz harita elinizde ne varsa yazılanların üzerine koyun. Onlar size gittiginiz yolda araç olurlar sadece ama Vesile Veren ancak Allahtır. Cihaz bulmaz defineyi, bilgi birikim bir yere kadar bu işte!

Kısacası kendini tanı, Allahın en Şahene yarattıgı şeysin. Hiç bir cihaz senden üstün degil onu yapanda sensin. Senin üstünde cihaz yoktur, sadece bilmedigin kendini tanımaman.

Bak bizde Halvet diye bir şey vardır! 40 gün belli kaideler cercevesinde kapalı karanlık bir yerde Allah ile başbaşa kalmaya denir bu. Yanlız kalıp düşünmrktir bir yerde bu. Bize unutturulanları elin İmansızı yapıyor.

Cinde bir hapseneye para ödeyerek girip kısıtlı imkanlarla tek başına kalıyor adamlar Allah bile yok onlar için.

Peki amaç ne kaçmak kafa dinlemek düşünmek. Bari yapamıyorsanız arada kendinizi kenara çekip iki saat düşünün, bunu alışkanlık yapın sorgulayın kendinizi yaptıklarınızı yapacaklarınızı her şeyi!

Adam para ödüyor hapse girmek için yalnız kalmak için, görenler deli diyorr hatta acayip karşılıyor buna gülen ise başta mülümanım diyen.

Bakın arkadaşlar bize her şey unutturuldu sanmayınki beş vakit namaz kılan dinini yaşıyor serbetce camiye gidiyor. İçimizi boşalttılar, unutturdular her şeyi halâ çekmediler ellerini. Konuşan vaaz veren çogu kendi emelleri dogrultusunda konuşuyor. Bizden olmayanı sezmiş olsakta bizden gibi konuşanları göremiyoruz !Umarım faydalı bir konu olmuştur Selametle.

Son düzenleme:

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Eyiymis yaw.sen geceleri gel uzuun uzun yaz icini dok desarj ol rahatla ondan sona alta bisey yazmayin de .yok oyle dunya 20. Sayfaya yayarim ben bunu kahkaha yadaa bize gorsel soleni cekersin kurtulursun guzin ablaa

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
Yazmak mesele değil.
İçini dökmekte mesele değil. Bir çay demlenir sohbet edilir
mesele yazdıklarının yaşantıların ile tutarlılık içre olmasıdır.
sosyal medya oluşumları karakteri oturmayan kişilerin cahilliği yüzünden karakterine attığı müthiş bir tokattır.
öyle şeyler yazılıyor ki son zamanlarda, tebessüm etmek ile yetiniyorum :))
önüne gelen tasavvuftan dem vuruyor.

”bildiğini bilme! Bilmediğini Bil..”
deyip noktalıyorum..

Sedegor

Engellendi
Devam

gelelim tereciye tere satanlara;
çakra açanmı dersin Epifiz bezi büyütenmi dersin. Bize unutturulanı bize satanlar çokk.

Her şeyide bilime dökmüşler bu husustada diyecek yok.
Ama unuttukları yada yanaşmadıkşarı İMAN var. İman olmayımca bu iş insanı deli eder kafayı sıyırtır. Yaw Sedegor sallama deme ))) ben bildigimi denedigimi yazarım. Bazı bitkileri aldım isim yazmayım deneyen olur mazallah ))) işi ögretenide buldum zar zor dozaj felan tamam ))) iki aya yakın bu otları çay yapıp içtim ))) kafada bir şeyler oluyordu ))) önce fark edemedim. Sonra ailem uyarmaya başladı ))) Bende zaten uyku düzensizligi var bu dahada artmıştı. İki ayın sonunda merak ediyor gün hafta gectikcede dozajı artırıyordum. Bir süre sonra her şey degişmeye başladı. Kafa eskisine oranla çok çalışıyor hatta kendi kendine istem dışı bir şeyler yapıyordu. Durmam gerektigini biliyor ama daha ilerisinide merak ediyordum. Bir süre sonra benim Ahmet var ))) o cıktı karşıma ben öyle sanmıştım hep yanımdaymış megerse nerde kaybolacak olsam o tuttu elimden cogu kez, birde az cok İmanım belki o gün bu günkü kadar bile degildi hatta evet degildi ))) Bu hayatı aynı anda başka yerdede yaşamak gibiydi, avantajı olsada dezavantajı daha çoktu, Ruhla beden ayrılıyor ölmüyorsun lakin ne ruhtasın ne bedende oda belli degildi))) Bu bir intihardı bir anlanda ve ben farkında degildim. Hani boyutlar farklı Alemler diye duyarsınız işte oralardaydım ama hangisinde bilmiyorum.
Sonuç ucurumdu bunuda az cok biliyordum. Neyse cayı bıraktım bünye çay icindekini atana kadar devam etti yaşadıklarım. Sonunda eski hale az çok döndüm. Eger bende İman inanç olmasaydı gördüklerim kaldırılacak şeyler degildi.

Yani çakra açmak yok epifiz bezi açmak uzak durun. Yapacaksanız Allah yoluna sıkı sıkı yani aslında dogru yöntemle yapın bunu. Zira insan taşıyacagı kadar yük almalı bunu taşımanın tek güçüde İmandan gelir..
Aksi halde kaybolur harap olur gidersiniz.

Epifiz bezinin açmadaki temeli sadece beyin kapasitesini artırmaya yarar , yüzde 7 ila 14 gibi çalışan beynin bir anda yüzde 20 lere cıkar ama bu şekilde yüzde 30 üstünü sanmıyorum. Beden eziyet cekerken ruh halden hale girer. Yukarda Ruhla bedeni barıştır bütenleştir dedikya burda tersine bir olay olur. Beden sarhoş Ruh çok enerjiktir. Beyin sıgmaz kafaya dardır artık yeri sanki düşünmeden her sorunun cevabı sendedir)))

Denedik zamanında pişman olduk eziyet ettik kendimize. Cogu kez az çalışan beyin sıhatin için iyidir)))

Demem o ki takva yoksa kaybolur gidersin haberin olmaz. Arada benzerlik vardır oda beynin daha fazla ayküüü ile calışması olsada diger yönleri aasla benzemez. Birinde kendini bırakıp teslim olup huzuru yaşamak varken digerinde ızdırap vardır.
Biri tarif edilir digerine kalem kagıt fayda etmez.
Evet tereciye tereyi satıyorlar. Ama biz unuttuk aslımızı tereci oldugumuzu. Vesselam !

Son düzenleme:

Sedegor

Engellendi
Yazmak mesele değil.
İçini dökmekte mesele değil. Bir çay demlenir sohbet edilir
mesele yazdıklarının yaşantıların ile tutarlılık içre olmasıdır.
sosyal medya oluşumları karakteri oturmayan kişilerin cahilliği yüzünden karakterine attığı müthiş bir tokattır.
öyle şeyler yazılıyor ki son zamanlarda, tebessüm etmek ile yetiniyorum :))
önüne gelen tasavvuftan dem vuruyor.

”bildiğini bilme! Bilmediğini Bil..”
deyip noktalıyorum..
Dem vurmuyorum Kesgin göz biri anlatıyor bende yazıyorum iki kişiyiz dogru söylüyorsun aramızda tutarsızlık olabilir oku geç takılma sen. Zaten bitti ahahta konu, bizim kaç demlik oldu sen çayıda demlemedin daha ))

Son düzenleme:

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Devam

gelelim tereciye tere satanlara;
çakra açanmı dersin Epifiz bezi büyütenmi dersin. Bize unutturulanı bize satanlar çokk.

Her şeyide bilime dökmüşler bu husustada diyecek yok.
Ama unuttukları yada yanaşmadıkşarı İMAN var. İman olmayımca bu iş insanı deli eder kafayı sıyırtır. Yaw Sedegor sallama deme ))) ben bildigimi denedigimi yazarım. Bazı bitkileri aldım isim yazmayım deneyen olur mazallah ))) işi ögretenide buldum zar zor dozaj felan tamam ))) iki aya yakın bu otları çay yapıp içtim ))) kafada bir şeyler oluyordu ))) önce fark edemedim. Sonra ailem uyarmaya başladı ))) Bende zaten uyku düzensizligi var bu dahada artmıştı. İki ayın sonunda merak ediyor gün hafta gectikcede dozajı artırıyordum. Bir süre sonra her şey degişmeye başladı. Kafa eskisine oranla çok çalışıyor hatta kendi kendine istem dışı bir şeyler yapıyordu. Durmam gerektigini biliyor ama daha ilerisinide merak ediyordum. Bir süre sonra benim Ahmet var ))) o cıktı karşıma ben öyle sanmıştım hep yanımdaymış megerse nerde kaybolacak olsam o tuttu elimden cogu kez, birde az cok İmanım belki o gün bu günkü kadar bile degildi hatta evet degildi ))) Bu hayatı aynı anda başka yerdede yaşamak gibiydi, avantajı olsada dezavantajı daha çoktu, Ruhla beden ayrılıyor ölmüyorsun lakin ne ruhtasın ne bedende oda belli degildi))) Bu bir intihardı bir anlanda ve ben farkında degildim. Hani boyutlar farklı Alemler diye duyarsınız işte oralardaydım ama hangisinde bilmiyorum.
Sonuç ucurumdu bunuda az cok biliyordum. Neyse cayı bıraktım bünye çay icindekini atana kadar devam etti yaşadıklarım. Sonunda eski hale az çok döndüm. Eger bende İman inanç olmasaydı gördüklerim kaldırılacak şeyler degildi.

Yani çakra açmak yok epifiz bezi açmak uzak durun. Yapacaksanız Alla yoluna sıkı sıkı yani aslında dogru yöntemle yapın bunu. Zira insan taşıyacagı kadar yük almalı bunu taşımanın tek güçüde İmandan gelir..
Aksi halde kaybolur harap olur gidersiniz.

Epifiz bezinin açmadaki temeli sadece beyin kapasitesini artırmaya yarar , yüzde 7 ila 14 gibi çalışan beynin bir anda yüzde 20 lere cıkar ama bu şekilde yüzde 30 üstünü sanmıyorum. Beden eziyet cekerken ruh halden hale girer. Yukarda Ruhla bedeni barıştır bütenleştir dedikya burda tersine bir olay olur. Beden sarhoş Ruh çok enerjiktir. Beyin sıgmaz kafaya dardır artık yeri sanki düşünmeden her sorunun cevabı sendedir)))

Denedik zamanında pişman olduk eziyet ettik kendimize. Cogu kez az çalışan beyin sıhatin için iyidir)))

Demem o ki takva yoksa kaybolur gidersin haberin olmaz. Arada benzerlik vardır oda beynin daha fazla ayküüü ile calışması olsada diger yönleri aasla benzemez. Birinde kendini bırakıp teslim olup huzuru yaşamak varken digerinde ızdırap vardır.
Biri tarif edilir digerine kalem kagıt fayda etmez.
Evet tereciye tereyi satıyorlar. Ama biz unuttuk aslımızı tereci oldugumuzu. Vesselam !
Anladım seni :) senin bu giriştigin işi hakkıyla yapmak için sofiler yıllarca ders alır, şeyhlerinin koruması, denetimi altında murada ererlerdi. birkaç ayla, yetersiz bilgi ve bir önderin olmadan yapmaya çalışanların tecrübeleri korku ve hastalıkla biter. hele hele fani dünya işleri için girişilecek bir şey değildir. Şu konuda sana katılıyorum. Define işinde pişmeden, yıllarını bu yolda harcamadan bizim gibi garibanlar için sonuç yoktur (Allahın ltutufta bulunup ayağına takılanlar hariç). Define bulmak aslında hiçte zor birşey değildir. yeterki bu işin içinde pişmiş ol. Bu ehliyeti alırken, bilğin artar,tecrüben atar,çevren genişler, paranda varsa çok kolaydır gerisi. bakın misal en zor tümülüs yanlarından yol geçer, en olmadık yere taş ocağı kurulur 2 ay sonra kalkar... işte defineyi bulmak ve çıkarmak bukadar kolaydır.

Sedegor

Engellendi
Anladım seni :) senin bu giriştigin işi hakkıyla yapmak için sofiler yıllarca ders alır, şeyhlerinin koruması, denetimi altında murada ererlerdi. birkaç ayla, yetersiz bilgi ve bir önderin olmadan yapmaya çalışanların tecrübeleri korku ve hastalıkla biter. hele hele fani dünya işleri için girişilecek bir şey değildir. Şu konuda sana katılıyorum. Define işinde pişmeden, yıllarını bu yolda harcamadan bizim gibi garibanlar için sonuç yoktur (Allahın ltutufta bulunup ayağına takılanlar hariç). Define bulmak aslında hiçte zor birşey değildir. yeterki bu işin içinde pişmiş ol. Bu ehliyeti alırken, bilğin artar,tecrüben atar,çevren genişler, paranda varsa çok kolaydır gerisi. bakın misal en zor tümülüs yanlarından yol geçer, en olmadık yere taş ocağı kurulur 2 ay sonra kalkar... işte defineyi bulmak ve çıkarmak bukadar kolaydır.
Sende haklısın İş makinan olursa çok paran olursa her gün define çıkarırsın. iki yıl oldu konyada tam üç ay dedigin gibi yaptım . Orda bulundugumuda bilirler siteden çok yol gecirdim çok insaat temeli attım ))) haa dedigin gibi her gün olmasada olanda oldu. Sonuç ne biliyormusun nasip olmayınca cebine koysan yine yiyemiyorsun.
Keşkeler bitince Bu konunun temalarından birine gelip yine dayanıyorsun.Şu an imkanım param olsa her şey kolay olacak diye düşünnen öyle çokki. Ver o imkanı gerisini o gün görür. Elbette imkan ayrıcalık tanır nasıl cihaz bir araç ise senin iş makınanda aracını artırır iş güçünü azaltır. Emin ol dedigin gibi zenginler var ugraşıyorlar ve tahmin edilen gibi olmuyor, nasip olmayınca eline aldıgı cebine koydugu ucup gidiyor!

sen hiç mal kaptırdınmı )))) zor oluyor.
ya diyorsunki keşke hiç ugraşmasaydım, yada aklını başna alıp nasipten ötesi yokmuş bunu söylüyorsun.

Keşke şöyle olsa böyle olsa bunu sadece o an söylemek hoş, keşkeleri ver eline degişen yok aslında. Öte yandan ne yazdık Bulanlar Arayanlardır ))))Arayacagız

Son düzenleme:

Metalicvoice

Operatör
Sedegor kardeşim içini dökmüşsün maşaallah. aradığını bulursun hem maddi hem de manevi inşaallah.

Bir düzeltme ihtiyacı hissettim. Şeytan Azazil ismini taşırken Allah cc rahmetinden kovulmadan önce ibadetleri sebebiyle melekut aleminde serbestçe dolaşır, meleklere dahi bilgiler verirdi. Ama melek değildi. Şeytan cin taifesindendir. İnsanoğlu yaratılmadan çok öncelerri yeryüzünde yaşamaya başlamışlardır. Dumansız ateşten yaratıldılar. Meleklee isr nurdan yaratıldı. İşte bunu sebep kılarak hz Ademe secde emrine uymayıp kibirlendi de ben ateşten o topraktan dedi. İçindeki ucbu açığa vurup kibirlendi. Sonrası malum düşman olarak onun soyu ve evanrleri ile yertüzündr yaşıyoruz. Allah cc ihlaslı kullarına onun tesiri olmaz. kuranda sabittir. Ama içimizdeki şeytan dediğin nefis şeytandan kişi için 70 derece tehlikelidir. İşte imanlıların asıl mücadelesi onunla. O yüzden denmiş “nefsini bilen rabbini bilir” diye... Allah şerleinden hepimizi korusun vesselam...

Turko

Uzman
Demekki Geçen ay boşuna vermediler menzil cemaat ine siz yapın define işlerini diye hepsinin kalp gözü açık :) ya bu rant gözü açık olanlar zehir gibi kafa var kime neyi vereceğini çok iyi biliyor.

R00T

Profesyonel
Co Admin
Kim kime vermiş işi.Yada kim biliyorda ne almış merak ettim şimdi.

Metalicvoice

Operatör
Demekki Geçen ay boşuna vermediler menzil cemaat ine siz yapın define işlerini diye hepsinin kalp gözü açık :) ya bu rant gözü açık olanlar zehir gibi kafa var kime neyi vereceğini çok iyi biliyor.
kim neyi kime nasıl verdi bi açıkla ustam. :)