Gerçek Uydu Görüntüleme Sistemleri

CANADALI

Aktif Üye
UYDU Sistemleri – Uluslar arası site ve firma

Sitede ara sıra konular açılıyor.Basit cepten resimler atılıyor.Sözde uydu görüntüsü ama alakası yok.Seneler evvel bizde araştırdık.Size bir internet sitesi veriyorum ordan değişik uyduların çektiği görüntüler var.Bu sitede bildiğim kadarı ile fırıldak yok.Yaklaşık 1o sene evvel bu siteyi buldum halada site aktif..Hatta adamlar hizmette veriyor contact us denen yerden İngilizcesi iyi biri yazsın şansını denesin.Merak eden kendine güvenen irtabata geçsin fiyat alsın..En azından fiyat alandan konuya yazarsa maliyet ne öğrenmiş oluruz..

Link altta Kolay gelsin.

Satellite Imagery, Geospatial Data, Satellite Map | Satellite Imaging Corp

Not:

Bu sitenin ortağı falan değilim ya link attı işte para kazanmaya çalışıyor diyen olursada iyi gülerim.:23:

Keşke ortağı olsam o zaman sanırım dolar milyarderi olurdum.:207:

CANADALI

Aktif Üye

madencilik

Multispektral görüntüleme (VNIR), WorldView-3 Kısa Dalga Kızdırma (SWIR)ve tematik mineral haritalama, araştırmacıların zemin, kaya ve bitki örtüsünün yansıma verilerini ve emici özelliklerini toplamasına olanak tanır. Dalga boylarını ve spektral yansıma verilerini kullanarak, insan gözüne görünmeyen spektral imzalar, yüzey üzerinde bulunan mineral izleri için oluşturulabilir.Uydu görüntüleme teknolojimiz, jeolojik araştırmacılara, bilim adamlarına ve araştırmacılara büyük ölçüde yardım eden toprak yüzeylerinin bileşimi konusunda rakipsiz bir fikir verebilir. Bu veriler, yüksek ve orta çözünürlüklü uydu görüntülerinden, yüzey litolojilerini yorumlamak, killeri, oksitleri, toprak tiplerini tanımlamak ve minerallerin potansiyel yerlerini belirlemek için eğitimli fotoğraf jeologları tarafından kullanılabilir.

CANADALI

Aktif Üye

Yağ ve gaz

40 yılı aşkın tecrübesiyle, petrol endüstrisindeki benzersiz anlayışımızı risk değerlendirmemize ve masrafları azaltmanıza yardımcı olmak için kullanıyoruz. Eski ve mevcut çoklu spektral uydu görüntü verilerini, spektral ve alt piksel analizini kullanarak, eski kuyu konumu iyileştirilebilir ve "daha önce" eklenmemiş kuyuların aynı bölgede delinmesi " öncesinde jeofizik ve jeolojik yorumu iyileştirmek için koordinatları ayarlanabilir . Bu, özellikle eski kuyu konumlarının bazılarında 1 km'yi aşan koordinatlı propblemlere sahip olduğunda, başarı rasyosunu önemli ölçüde artırmaktadır. Özel hizmetler eski kuyuların iyileştirilmesi ve koordinat ayarlarının yanı sıra ağır ormandaki ve çöl alanındaki sismik araştırmaları içerir.

CANADALI

Aktif Üye

CIS verileriyle ve araçlarla entegre edilmiş gelişmiş bir vejetasyon İndeksinin WorldView-2 (1.6m) multispektral uydu görüntüsü, bu hassas tarım verilerinin çiftçileri ekin tahmini yapmak, tarımsal üretimlerini yönetmek ve mahsul verimi artırmak için nasıl desteklediğini gösterir . Multispertral görüntüler uydular tarafından toplanabilir, kanatlı uçaklar veya İnsansız Hava Araçları (UAV'ler) düzeltilebilir ve NDVI ve diğer bitki örtüsü / zemin indeksleri sağlamak için işlenir ve ekin stres saha raporları ve istatistikleri kullanılır. WorldView-2 uydu resmi görüntüle galerisi .

CANADALI

Aktif Üye
Yani @CANADALI ustam sonuç itibarı ile uydu görüntüleme var mı yok mu?

Kardeşim uydu görüntüleme varmı diye soruyorsan konu açtım orda gözüküyor.
Ama şunu sormak istediğini var sayıyorum.Biz bir küp altını yada 1 kazan altını uydu ile bulabilirmiyiz dersen açıkça söylemek gerekirse zor derim.Uydular arkeolojik sit alanlarını mezar bölgelerini eski toprağa gömülü yerleri değişik arama metdoları ile yüzey şekillerine göre resimliyor.ama işte bir küp altını bulması için olduki bulacak diyelim mantıken işte verdiğim linkte adamlarda 14 adet uydu var misal ordan kiralayıp bana şu bölgede işte 500x500 metreyi net uydudan foto çekip verin desen acaba bulurmu yalan yok işte ben denemedim var desem yalan yok desem yalan.

Anca işte dediğim firma asıl uydu görüntüsü yapıyorya ora ile irtbat geçme yeri olduki geçtin yeri verdin adamlar baktı sanada detaylı orayı işledi verdi var dedi misal bu işlemide bedava yapacak halleri yok asıl mesele o görüntüyü fiyat bilmediğim için uçuk fiyat yazıyoruz. Misal 100.000 usd istediler çünkü özel sipariş iş yaptırıyorsun 5-10 bin usdye zannetmiyorum hadi 10.000 usd desen gene az para değil yaptırdın fos çıktı diyelim para ne oldu bir bardak soğuk iç olayı..

-Gelelim diğer sahte uyduculara yada çanak anten kullanıp uydu ya hükmediyoruz diyen vatandaşlara onlar zaten sanal alemde yaşadıkları için uydu görüntüsünün ne olduğunu bildiklerini sanmıyorum.
Helede maden petrol doğalgaz yada arkeolojide kullanılan uydu görüntüsünü bu zatlar google uydu sadece resim sanıyorlar işte orda zaten faka basıyorlar.
:207:

-Maden arkeoloji petrol doğalgaz gibi araştırmalarda adamlar normal senin dediğin görüntüleri değil infrared başta olmak üzere xray ve değişik olayları kullanıp onları işleyip işte sipariş edene rapor halinde veriyorlar.O işi isteyen maden petrol doğalgaz yada arkeoloji ekibide bilgileri alıp işine bakıyor ama iş gene neye geliyor o işin bedelini ödemeye.
:apologetic:

işine göre bence para isterler özet bu zamanında ben bir gerçek uydu fotoğrafı gördüm adamlar sipariş etmiş bir bölge gözünde canlandır resmen dağ gibi düşün uydu fotografı dağ etraf çevre ve dağ altında olan elmas madeni yerleri uzantıları vardı o resimde rengarenk 8-10 renk vardı.en az elams olan yer ile en yoğun yer resimde belirgindi.

-Yani şimdi google erath haritasını alıp burada define var he burada mezar var he burada ne var ordada havagazı var denecek olay değil…

-Zamanı gelincede açtığım konuda asıl uydu görüntüsü atar foto bu işte burada maden varmış deriz ama onuda iyice araştımak lazım.

-Not yalan yok dolay yok ben uyduya hükmetmiyorum yani uyduya giriş şifrem yok inanın dünyada kimsedede yoktur var diyeninide alnını karışlarım.Anca işte örnek linkteki şirket görünen hizmet veriyor yoksa bende var diyen yalan der.
Çünkü uyduya giren herkesin şifresi kendine özel olur ve kayıt altında olur ve uyduya yaptıracağı işte kayıt altında olur.ve işlemi şirket yönetimi yada devlet uydusu diyelim cia yada nsa yada rus gizli servis uydusu adam ordan ne iş yapsa adama sormazlarmı lan sen ne mok yedinde buraları uyduya tarattın diye..
:zuhaha::zuhaha:

hal böyle olunca elin israildeki benjamini uyduya girecek senin buraları tarayacak ve bizim mehmete verecek şurda 1 ton altın var şurda 5 adet lahit mezar var diyecek he yav he he diyip geçiştiricen bunlarıda bizim buradaki sanal uyducuları tanıyacak ve adamlar işi gücü yok buradan forumlardan millete iş yapıp para kazanacak.işte buna çok gülerim…
:zuhaha::zuhaha:
O teknolji elinde olan zaten merak etmeyin size bana ona şuna ihtiyacı yok adam görüyor biliyor işine göre geleni yapıyor özet bu…..

CANADALI

Aktif Üye
şimdi bir burdaki uydu görüntüsüne bak madende misal basit resim maden bulmuş
yani aynı uydu define bulsa örnek resim renkli olacak
bizdeki sanal uydu kullandığını iddia edenlerin resimlerine bak farkı anlarsın fark dünyalar kadar..

Blackjest

Member
Ustadım Allah razı olsun, şu uydudan medet umanlar burayı okurlar umarım, ve elindekı dandık laptopla uydudan baglantı kurup mılletın parasını somuren dolandırıcıların sonu gelir..

CANADALI

Aktif Üye
Ustadım Allah razı olsun, şu uydudan medet umanlar burayı okurlar umarım, ve elindekı dandık laptopla uydudan baglantı kurup mılletın parasını somuren dolandırıcıların sonu gelir..

Allah razı olsun demen yeterli kardeşim.
Şimdi şöyle yalan yok dolan yok neyse o bakın örnek vereyim kendiniz gözünüzle görün.
üstte maden renkli reim ona tıkla bak nereye atacak amden le ilgili yere resimlere bakın asıl uydu fotograflarını görün
peki sorum şu madeni böyle buluyor demi hadi define bulsun mezar bulsun olduki buluyor ama işte
neden diğer resimler düz resimde böyle renkli değil soru bu çünkü asıl uydu görüntüleme üst ve toprak yapını inceleyen kısım var
madende tıklayınca altta göreceksiniz peki bizdeki sözde uydu bağlananlara bu resimler varmı yok.niye yok adam uyduya girip hükmedemiyorki ona göre talimat
verip infared alt spectral al xray görüntü al ayrı ayrı diyobiliyormu diyemiyor neden baba kontor bitti hatta bağlanamıyoruz diyip geçiştiriler yani.
sanal olayda böyle kardeşim maalesef...

CANADALI

Aktif Üye
Madencilik ve Uydu Görüntüsü

Uydu görüntüleri ve hava fotoğrafçılığı, mineral arama projelerini destekleyen önemli araçlar olarak kanıtlanmıştır. Bunlar çeşitli şekillerde kullanılabilirler. Öncelikle jeologlara ve saha ekiplerine parkurların, yolların, çitler ve yaşanmış alanların yerlerini sağlarlar. Bu, keşif alanları için potansiyel erişim koridorlarını haritalamak ve büyük projenin çevresel etkisini göz önüne almak için önemlidir. Uydu haritası verileri ayrıca, arama bloklarında ve bölgesel alanlardaki bitki örtüsünün ve regolit sistematiği haritalarının bulunmasında da yararlıdır.
Morenci Madeni Mineral Haritalama - Arizona, ABDASTER (15m) Uydu Görüntüsü
Yukarıdaki Morenci uydu görüntüsü, güneydoğu Arizona'da açık-pit bir bakır madenidir ve Kuzey Amerika'nın önde gelen bakır üreticisidir. Bu işlenmiş ve yorumlanmış ASTER görüntüsü bakır mineralizasyonuyla ilişkili Morenci çukurundaki değiştirilmiş kayaları parlak pembe renkte vurgulamak için kısa dalga boyu kızılötesi bantlar kullandı.
Uydu görüntüleri, insan gözü tarafından görülemeyen dalga boylarını yorumlamasına izin veren uyduların taşıdığı çoklu bantlar nedeniyle jeologlara, bilim adamlarına ve keşif yöneticilerine de fayda sağlayabilir. Yakın yüzey kızılötesi, kısa dalga kızılötesi ve termal kızılötesi, yeryüzü yüzeyindeki yapısal özelliklerin farkını tanımlamak için kullanılabilir.
Multispektral görüntüleme ve tematik haritalama, araştırmacıların, toprak, kaya ve bitki örtüsünün yansıma verilerini ve emici özelliklerini toplamasına olanak tanır. Bu veriler, yüzey litolojilerini yorumlamak, uydu görüntülerinden kil, oksit ve toprak türlerini tanımlamak için eğitimli fotogeologlar tarafından kullanılabilir.
Saline, Kaliforniya'daki Maden
ASTER (15m) Uydu Görüntüleri
Yukarıdaki örnekte, sol resim, kırmızı, yeşil ve mavi renkte (RGB) görülebilir ve yakın kızılötesi bantları 3, 2 ve 1'i görüntüler. Bitki örtüsü kırmızı, kar ve kuru tuz gölleri beyazdır ve açıktaki kayalar kahverengi, gri, sarı ve mavi renktedir. Kaya renkleri, demir minerallerinin varlığını ve albedo varyasyonlarını yansıtabilir. Orta resim, 4, 6 ve 8 numaralı kısa dalga boyundaki kızılötesi bantlarını RGB olarak görüntüler. Bu dalga boyu bölgesinde, kil, karbonat ve sülfat mineralleri, görüntü üzerinde farklı renklerle sonuçlanan tanı emici özelliklere sahiptir. Örneğin kireçtaşları sarı-yeşil, mor alanlar kaolinit bakımından zengindir. Sağ görüntü 13, 12 ve 10 termal kızılötesi bantlarını RGB olarak görüntüler. Bu dalga boyu bölgesinde, kuvars içeriğindeki değişiklikler az ya da çok kırmızı görünür; Karbonat kayaları yeşil, mafik volkanik kayaçlar mor renktedir.
Bingham Canyon Bakır Madeni, Utah, ABD
Pleiades-1A (0.5m) Uydu Görüntüsü
(Resim Copyright © AIRBUS Defense & Space. Tüm hakları saklıdır.)

Bingham Canyon Bakır Madeni, Utah, ABD - ArcScene 3D Görünümü
Pleiades-1A (0.5m) Uydu Görüntüsü
(Image Copyright © AIRBUS Savunma ve Uzay ve Satellite Imaging Corporation tarafından işlenmiş)

Uydu Görüntüleme Şirketi (SIC), Coğrafi Bilgi Sistemi (CBS) gibi analiz ve haritalama uygulamaları için yüksek çözünürlüklü uydu haritaları sağlar. Görüntüleme , Coğrafi Bilgi Sistemimiz (CBS), Küresel Konumlandırma Sistemi (GPS) ve jeodezi uzmanları, görüntü işleme, ortorektifikasyon, coğrafi referanslama, özellik çıkarma ve özel proje ihtiyaçlarınız için mozaikleme konularında oldukça deneyimli.Buna ek olarak, eğitimli jeolojik danışmanlarla birlikte çalışıyoruz ve görüntü verilerinin birkaç farklı maden ve jeolojik uygulama için yorumlanabilmesi için uzmanlıklarını kullanabiliyoruz.Belli bir madencilik veya jeolojik projeniz varsa, gereksinimlerinizi gözden geçirmekten ve projenizi desteklemek için neler yapabileceğinizi tahmin etmekten mutluluk duyarız.
ASTER, DEM ve 8 Band MS WorldView-2 Görüntülerini Kullanan Jeolojik Yorum
1 Metre DEM Pleiades-1A Üçlü Stereo Uydu Görüntüleri - Bingham Canyon Bakır Madeni
Mineral Haritalama ve Mineral Sınıflandırma - Escondida Bakır Madeni, Şili
Birçok resim isteği için uydu görüntülerinin global arşivlerinde eşleşen bir görüntü bulunabilir . Arşivlerde uydu haritası bilgisi yoksa, yeni uydu görüntüsü verileri bir uydu görevlendirme süreci yoluyla edinilebilir. Uydu görüntüsü Corporation, görüntü verisi sağlamanın yanı sıra, müşteri spesifikasyonlarını ve zaman çizelgelerini karşılamamızı sağlamak için arka planda birçok görev gerçekleştirir.

CANADALI

Aktif Üye
Hani bir söz vardır ne der şeytan ayrıntıda gizlidir.Bundan önceki mesajın alt kısmına şimdi dikkat ettim orda bir not var önceden biliyordum okumuş olmam lazım seneler evvel 15 senedir araştırıyorum ama şimdi burada yazması işte kanıtı.

Nedir o derseniz not şu

Birçok resim isteği için uydu görüntülerinin global arşivlerinde eşleşen bir görüntü bulunabilir . Arşivlerde uydu haritası bilgisi yoksa, yeni uydu görüntüsü verileri bir uydu görevlendirme süreci yoluyla edinilebilir. Uydu görüntüsü Corporation, görüntü verisi sağlamanın yanı sıra, müşteri spesifikasyonlarını ve zaman çizelgelerini karşılamamızı sağlamak için arka planda birçok görev gerçekleştirir.

Yani önce senelerdir çektikleri görüntüleri inceleyip sana bilgi veriyor olduki yetersiz geldi görüntü o zaman ne yapıyorlarmış.uydu zaten üstte fırıl fırıl yörüngede dönüyor onlarda uyduya işte talimat verip misal 2-3 gün yeni fotolar alıp eski yeni ne varsa karşılaştırıp isteyene teslim ediyorlarmış.

Peki buradan ne anlıyoruz.adamlar işte belki 20-30 senedir fotolayıp arşiv yapmışlar nerde ne olduğunu maden gaz ve diğer ıvır zıvır işte isteyen oldumu arşivi inceleyip ona göre hizmet veriyorlar….

hades40

Bilgili Üye
CANADALI Emeğine sağlık Üstadım. Cahil dolandırıcılara fena kapak olmuş bu araştırman dile getiripte anlatabildiğim fakat bu şekilde resimleriyle teknik diliyle ispat edemediğim bir konuydu..

CANADALI

Aktif Üye
@CANADALI Emeğine sağlık Üstadım. Cahil dolandırıcılara fena kapak olmuş bu araştırman dile getiripte anlatabildiğim fakat bu şekilde resimleriyle teknik diliyle ispat edemediğim bir konuydu..
Daha ne bilgiler varda işte zamanı geldikçe açıklarız
onlarıda arada konuya bakarsanız
zaten bu konuda uyduların çekmiş olduğu gerçek görüntüleri konuda
birebir görürsünüz arada yüklerim araştırmaya devam.