• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Gitmeden önce danışmak istedim

saftilki

Moderatör
Moderatör

hayırlı forumlar
yeni bilgilere ulaştım bu yerle ilgili,

yeşil daire içinde kos koca kalın düz bir taş var,

kırmızı daire içinde tıpkı mezar gibi ufak taşlarla yapılmış örgü var, iki ağacın arasıda,

soldaki kare içinde yontma temel taşı gibi taşlar var dikdörtgen,

bu tarladan insan kemikleride çıkmış zaman zaman, buranın adı tepeköy diye geçer

sizlere danışmak istediğim şey,

bu iki ağacın arasındaki örgü giriş kapısı olabilirmi? ve o düz taş neyin nesidir? zeminaltı mezar olabilirmi?
arkadaşın telefonu fii tarihinden olduğu için foto çekip gönderemedi,
bende gittiğimde nasıl bir yol izlemem gerekir?

elektrot, pirinç ve bakır L çubuk yaptım her ölçüde, ve cıva aldım, dut, fındık gül ıhlamur gibi dallardan Y çubukta yapıcam,

ve 5.5 khz frekans üreten timer modül ve sinyali algılayacak arduino ile yapılmış osilatör yaptım,
daha ne yapayım:apologetic:

evet şimdi tecrube sahiplerinde yardım bekliyorum,

poseidon2023

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
kırmızı mahsen var

yeşil kaya mezarı

mavi odalar

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Yönetici
Co Admin
Civayla uğraşmanı tavsiye etmem.
Diğerlerini kullan.

Gidince tespitlerini yap ustam.
Derinlik tespitini asla unutma.
Derinlikler bize fikir verecek.

Boşluk tespiti ve değerli maden tespiti yapıyorsan geriye işlem yapmak kalıyor.
Onu da halledersin inşallah.

saftilki

Moderatör
Moderatör
Civayla uğraşmanı tavsiye etmem.
Diğerlerini kullan.

Gidince tespitlerini yap ustam.
Derinlik tespitini asla unutma.
Derinlikler bize fikir verecek.

Boşluk tespiti ve değerli maden tespiti yapıyorsan geriye işlem yapmak kalıyor.
Onu da halledersin inşallah.
usta çubuk işinden tırsıyorum yaw, işin can sıkıcı bir yanı daha var, bende refleks bozukluğu da var, guatır vardı bende 3 tane, geçirdiğim operasyonla alındı ancak kendini yeniliyor, troid bezleri beyin'i olumsuz etkiliyor, neyse artık,
poseidon arkadaşla aynı tahmini yürütüyorum,
öyle yada böyle çubukları deneyecem

Mirkut

Super Moderator
Süper Moderatör
Saftilki ustam simdiye kadar eger karisimsiz duz cubuk kullanmissaniz oyle devam etmenizi oneririm. Normalde cubuk hareketlerini kullanan kisi ezber yapar belki mineralmi metalmiyi ayirt edemez fakat bosluk olsun metale yakin bir obje olsun bunu azcok bilir. Karisimli cubuklarda tepkiler degisir ve is arazide allak bullak olur. Mesela sizde cubuk boslukta x yapiyorsa karisimlida farkli bir tepki verir metal ve minerallerdede tepkiler degisebilir. O yuzden karisimli cubukla araziye cikmadan once silbastan denemeler testler yapmalisiniz ki.. Buda zise zamab kaybeder. Ayrica civali cubuklarda mineralden etkileniyor. Velhasil dogru cubuk ve yaninda birkac aparatla ancak minerali kesebilirsin. En saglam calisma sekli suan icin bosluk icinde yani gerek oda gerekse mezar icinde tesbit edilen metallerdir, buna dikkat ederek calismalarinizi yogunlastirirsaniz umuyorum ki basarili olursunuz. Selametke saglicakla kalin kardesim. ALLAH subhanehu ve teala size hayirli sifa versin hastaliginizdan iz birakmasin.

jeolog

Co Admin
Yönetici
Co Admin
Prq385.jpg

Siyahla işaretlediğim yerleri iyi incele +- 5m oynar uydu haritalarında sende ona göre cemberini 5m genis tut.

saftilki

Moderatör
Moderatör
eyvallah mirkut usta, söylediklerinizi yabana atmam, gittiğim aktarda adam bitki çayı verdi inşallah eser bile kalmayacak diyor,
şu şehirde betonlaşmanın radyasyonun içinde sağlıklı çubuk kullanılamayacağı için arazide şansımı deneyecem,
bir üye arkadaşında tavsiyesi çubuk kullanımında üzerinizde metalik yada elektronik cisim olmaması gerekiyormuş, vede öyle yapıcam

poseidon2023

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
gecmiş olsun Rabbim daha iyi etsin

cubuk sistemi cok basit görünür teçrübe yok ise dag bayır gezdirir ve çalıştırır

cubuk çalışma mantını biliyorsun işin daha kolay ben ilk zamanları kendi kullandıgım şekilde kısaca anlatayım saglama yaparak cubuk elinde pilastik küçük tüp ile boşlugu bulursun ve dört yönden merkezlersin ve boşlugun çercevesini cıkarırsın mezar oda gibi cerceven belli olduktan sonra içinde altın gümüş bakır ve kurşun tespiti yaparsın mantık aynı bir eline altını alıyon boşluk tespiti yaptıgın gibi metel tespiti yapacan merkezlerini bulacan

hiç bir yerde altın gümüş bakır kurşun ve boşluk olan metalik madenli kaya olmaz buda yerin dogrulugunu ögrenmiş oluyorsun

burda da bu mantıkla hareket edersen tek tek tespit edersin

saftilki

Moderatör
Moderatör
jeolog usta, cesium ile de baktığımda o ibareler yok, o yüzden uydu ile her şüphe ettiğim yeri paylaşsam forum kirliliğinden başka bişi olmazdı,

yeşil daire ile mavi kare arasından insan kemikleri çıkıyormuş, benim çok zekii babam tarlayı satmış 500 tl ye, adam satarsa alacam tarlayı,
ve mavi karenin soluna doğru daha düzlükler var, tepenin sırtına doğru,

o kırmızı yerde kardeşim çalışmış biraz, içi boş diye bırakmış,

saftilki

Moderatör
Moderatör
gecmiş olsun Rabbim daha iyi etsin

cubuk sistemi cok basit görünür teçrübe yok ise dag bayır gezdirir ve çalıştırır

cubuk çalışma mantını biliyorsun işin daha kolay ben ilk zamanları kendi kullandıgım şekilde kısaca anlatayım saglama yaparak cubuk elinde pilastik küçük tüp ile boşlugu bulursun ve dört yönden merkezlersin ve boşlugun çercevesini cıkarırsın mezar oda gibi cerceven belli olduktan sonra içinde altın gümüş bakır ve kurşun tespiti yaparsın mantık aynı bir eline altını alıyon boşluk tespiti yaptıgın gibi metel tespiti yapacan merkezlerini bulacan

hiç bir yerde altın gümüş bakır kurşun ve boşluk olan metalik madenli kaya olmaz buda yerin dogrulugunu ögrenmiş oluyorsun

burda da bu mantıkla hareket edersen tek tek tespit edersin
tükenmez kalemin içini çıkardım iki ucunu silikonla kapadım, çakmak kullanmak mantıklı gelmedi bana,
kaelmin içindeki havayı çekeyimmi sizce?
sıcak silikon çabuk donuyor zaten,

jeolog

Co Admin
Yönetici
Co Admin
Gitmeden önce danışıp ona göre hareket edeceğini söylemişsin başlıkta. Ben de fikrimi sana söylüyorum. Gittiğinde işaretlediğim iki yeri araştırıp ölç biç hesapla çubukla dolaş. Zeminin engebesine bakıver. Sonucu bildirirsin...

poseidon2023

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
tutmasıda kolay olur sıçak silikon hava bırakmaz içerde zaten

detaylı resim cek araziyi net uzaktan göreçek gibi

saftilki

Moderatör
Moderatör
Gitmeden önce danışıp ona göre hareket edeceğini söylemişsin başlıkta. Ben de fikrimi sana söylüyorum. Gittiğinde işaretlediğim iki yeri araştırıp ölç biç hesapla çubukla dolaş. Zeminin engebesine bakıver. Sonucu bildirirsin...
tamamdır dediğin noktalarıda incelerim, sonucu paylaşırım

saftilki

Moderatör
Moderatör

burayı bu örnek resimdekine benzetebilirmiyiz? aile tipi mezar plan'ı girişi gibi imiş, örgü küçük taşlarla özenle örülmüş