gök taşı mı ?

saftilki

Moderatör
Moderatör
Ekli dosyayı görüntüle 297194Ekli dosyayı görüntüle 297195Ekli dosyayı görüntüle 297196

syn: @jeolog ve diğer arkadaşlar, selamun aleyküm,
bu taşı el yapımı pulse makina buldu, 20 cm den aldım, neodyum magnet hafif tutuyor,
çevresinde benzer bir taş yok, küçük olan ise karabiber kadar, başka yerden şelaleden pan ile bulduk, kum ve çakıllar kaydı bu minik kaymadı dibe oturdu,
bu fotoları elden bir üniversite hocasına yolladık, konumunu sordu, çevresinde başka tuhaf taşlar olup olmadığını sordu,
gök taşına çok benziyor numune elime ulaşmadanda bişey diyemem demiş,

jeolog

Co Admin
Co Admin
Ekli dosyayı görüntüle 297194Ekli dosyayı görüntüle 297195Ekli dosyayı görüntüle 297196

syn: @jeolog ve diğer arkadaşlar, selamun aleyküm,
bu taşı el yapımı pulse makina buldu, 20 cm den aldım, neodyum magnet hafif tutuyor,
çevresinde benzer bir taş yok, küçük olan ise karabiber kadar, başka yerden şelaleden pan ile bulduk, kum ve çakıllar kaydı bu minik kaymadı dibe oturdu,
bu fotoları elden bir üniversite hocasına yolladık, konumunu sordu, çevresinde başka tuhaf taşlar olup olmadığını sordu,
gök taşına çok benziyor numune elime ulaşmadanda bişey diyemem demiş,
Ustam, iki ornek icin en dogrusu analiz ettirmek.

saftilki

Moderatör
Moderatör
nereye götürüyoruz analiz için, birde tabi ücretsiz yapmazlar heralde analizi,
az daha bekleyim ben, üniversite hocası izinden dönsün bir parça kırar numune gönderirim,
bir web sitede tıpa tıp benzerini buldumda içeriğinin zenginliğine göre gramı 2 ila 25 $ arasında değişiyormuş,
inşallah aynısıdır, 3-4 kg kadarını yerinde bırakmıştım, çıkarttığım yerde de hala pi makina aynı sinyali veriyor