GÖk taşımı ?

Hsynbz

Yeni Üye
Mrb öncelikle aranıza yeni katıldım güzel bir forum olmuş emeği geçenlere tşkr ederim.
benim sormak istedegim arazide gezer iken diger taşlardan farkli bir taş buldum ve boyutuna göre baya agır sizlerin yorumlarını merak ediyorum

ll Shadow ll

Aktif Üye
Benim ilgi alanıma giren bir konu. Çünkü bulunduğu zaman bi servet degerinde.
Ağır olacak , diger taşlara benzemeyen bir yapısı olacak, manyetik özelliği olabilir ( yani mıknatıs cekebilir , nadiren çekmediği olur ) üzerinde farklı bir kaplama tarzi olabilir , aslında bir dizi test lazim. Ama en dikkat çekeni ağırlığı aynı ebatta bir taştan daha ağır olmaları gerekiyo. İcindeki demir nikel den dolayi bi çekim gücü olabilir. Atmosfer deki sürtünmeden dolayı siyah camsı bir tabaka olabilir.

Bi ara turkiye de bir köyde bulundu millet iyi para kaldırdı.

Hsynbz

Yeni Üye
bu elimdeki bir parçası büyük bir taş idi farklı ve ağır gelince bir parcasını kopartıp merak ettigim için araştirim dedim

R

remuss

Misafir
Demir curufu hacı
15 cm altta değerli sinyali alırsın
25 30 cm asagida tek not az değerli sinyali alırsın
yüzeyde değersiz sinyali alırsın
değersiz e kapa /demire/ yüzeyde es geçer 20 cm de yine değerli der

Son düzenleme:

acgöz

Member
dikkatli bakıtysanız beyler taşta oksitlenme var büyük ihtimal ile demir madeni ağırlıklı bir taş ha arazide her bulduğumuz taşada göktaşı demek biraz falcılık ama şöyle birşey var bunu bulduğun yere yakın eski bir demirci falan yada daha öncesinden bir yerleşim varmıymış bunu söylersen sana taşın tam olarak ne işe yaradıgını söyleye bilirim :)

Hsynbz

Yeni Üye
arazide bu taş dan başka yok etrafında ki taşlar normal kayalık şeklinde

etoile

Engellendi
Meteor tasi degil! Dogasi hic tutmuyor....