Görsel İşaretler (Yorumlarınız)

hayalsaati

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Öncelikle Hayırlı akşamlar. Tüm fotolar 100 metrelik alanda hepsi yakın. Bölge bilgisi: Yer Kayseri. Bölgede ermeni yaşamış ancak ermeni yerleşkesi iki km uzaklıkta. Bu bölge daha önceki medeniyetlere ait. Derin bir vadinin bir yakası. Vadi oldukça büyük karşı yakaya 40 dakikada yürüyebiliyorum. Resim çok. Eger şu tarafı derseniz o tarafı da paylaşacak kadar her yön var. Ana işaret kaya ile başlayayım. Çevre fotoları ve kayanın her yönden fotolarıyla destekleyeyim.
IMG_20190211_161551.jpg
IMG_20190211_161908.jpg
IMG_20190211_161913.jpg
IMG_20190211_162025.jpg
Kayamız bu
Yine çeşitli yerlerinde murc izleri var.
Çevre fotoları şunlar:
IMG_20190211_155038.jpg
IMG_20190211_155035.jpg
IMG_20190211_161847.jpg

Kayanın arkası aşağıdan görünüşü

IMG_20190211_162802.jpg
IMG_20190211_162548.jpg

Kayanın aşağısında baktığı yönde büyük kaya var onun resmi
IMG_20190211_162243.jpg

Bu kayanın elli metre kuzeyinde bir kaya üstünde şu var dedim on resim hakkım dolmuş diğer mesaja

The Thing

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Sondan ikinci fotonun alanında araştırma yap, fazla uzakta olamaz.

Turko

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Su dolu işaretler sanduka tipi yüzey mezarları nı ifade eder. Yakın çevrededir. Çubuk ile boşluk alamayabilirsin içleri su dolmuş yada toz toprak dolmuş olabilir.

ASKER.

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
IMG_20190211_184648.jpg
Rengi farklı duruyor kapak olabilirmi

Apollon01

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
buraları yokla

çizdiğim yerlerde değerli bak kardeşim, çubuğun var oraları iyi gez, özellikle dere ile düzlük arasındaki taşların altlarına ve 2 -3 veya dahafazla taşlar dizili olur onların altlarına bak, birşeyler bulursun inşallah

Ekli dosyalar

Dampiel

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Sanduka mezarın var burada kolay gelsin

hayalsaati

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
çizdiğim yerlerde değerli bak kardeşim, çubuğun var oraları iyi gez, özellikle dere ile düzlük arasındaki taşların altlarına ve 2 -3 veya dahafazla taşlar dizili olur onların altlarına bak, birşeyler bulursun inşallah
Teşekkürler. Yarın hava müsait olursa rotayı çizmiş oldunuz

Apollon01

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
birde buraları yokla

kardeş kırmızı ile çizdiğim yerler boş olmaz, karşıdaki çizdiğim yerler dolgu toprak iyi bak ve incele, bir de hemen öndeki düzlükte çakıl yığını iyidir kolay gelsin

Ekli dosyalar

Apollon01

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Teşekkürler. Yarın hava müsait olursa rotayı çizmiş oldunuz
çubukla sağ avuç içine numunelerden gümüş altın bronz bakır ve kurşunla bak, altın yanıltabilir ama gümüş bronz kurşun hiç yanıltmaz argeni bu şekilde yap bakalımne çıkacak, kolay gelsin başarılar

hayalsaati

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
çubukla sağ avuç içine numunelerden gümüş altın bronz bakır ve kurşunla bak, altın yanıltabilir ama gümüş bronz kurşun hiç yanıltmaz argeni bu şekilde yap bakalımne çıkacak, kolay gelsin başarılar
Çubuk merakı beni araziye itti. Dün forumda tüm konuları saatlarce okudum ustaların yorum ve çizimlerini inceledim. Numunelerle denemeler de yapıyorum. Şimdilik acemilik var. Bol bol çivi vida buluyorum. Boş yok ama muhakkak bir metal çıkarıyorum. Dün okuduklarımdan sonra numene denemelerine başladım. Açılmış mezar ve mağara üstlerinde antrenmanlar yapıyorum. Çubukları da kendim yapmıştım. Pirinç gümüş ve elektrotla yaptıklarımla deniyorum. Takıldığım yerde forum konularını okumaya devam. Ustalar sağolsun yazmış ve çizmişler. Saygılar ustam

Apollon01

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Çubuk merakı beni araziye itti. Dün forumda tüm konuları saatlarce okudum ustaların yorum ve çizimlerini inceledim. Numunelerle denemeler de yapıyorum. Şimdilik acemilik var. Bol bol çivi vida buluyorum. Boş yok ama muhakkak bir metal çıkarıyorum. Dün okuduklarımdan sonra numene denemelerine başladım. Açılmış mezar ve mağara üstlerinde antrenmanlar yapıyorum. Çubukları da kendim yapmıştım. Pirinç gümüş ve elektrotla yaptıklarımla deniyorum. Takıldığım yerde forum konularını okumaya devam. Ustalar sağolsun yazmış ve çizmişler. Saygılar ustam
@hayalsaati kardeşim başarılar dilerim, en stabil çubuk gümüş kaynak telidir, %40 kadmium olan ben hep onu kullanıyorum, ama sağ çubuk tutamak yerinden 8-10 cm, ileride neodyum mıknatıs koydum, bu şekilde minerali eliyorum, nasıl dersenminerale gidiyor ama çarpı yapıp geri açılıyor, takıldığın yer olursa sor kardeşim yardımcı oluruz inşallah, çekinme yaz; boşluk için gümüş çubuk ile tüm metallerden arınmış çakmak kullanıyorum ama ağzını silikon ile kapattım, birde aliminyum çubuk kullanıyorum, onuda boşluk ve her türlü metal tespiti için kullanıyorum, bir yerde mesela altın gösterdiyse yanında gümüş ve bronz da vardır, onlarıda ara bak, ya üçleme olur, ya üçgen olur ya da V olur, bunlar için sadece aliminyum çubuk ve çelik yüzük sağ avuç içinde olarak bakarsan hepsini göstermesi lazım, ama çubukla çok dolaş kardeş bunu ne kadar zorlarsan vücut çubuğa alışıyor, gün gelir elinde hiç bir değerli olmadan çubukla değerli tespiti yapmaya başlarsın

Son düzenleme:

İstanBoLu

Member
Kayıtlı Kullanıcı
ustam çubukla çivi falan bulmak bile benim için basari nasıl yapıyorsun bende princ çubuk yaptım hafta sonu biyerde değerli bir yerde 3 metreye 2 metre bir boşluk ölçüsü aldım ama buna ben bile inanmıyorum ben orda olmasını istediğim için oradalar gibi oldu

mucit

Süper Moderatör
Süper Moderatör
IMG_20190211_153608.jpgbu tip oymaların ebatlarını ölçülerini her zaman yazmanız gerek bence bunlar açılmış mezarlar