Görseldir, bilgisi olan ustalar ne dersiniz ?

blackjack

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
S.a ustalar, yüklediğim resmi internette rahatlıkla bulabilirsiniz, alıntıdır. merak ettiğim böyle bir yapının odası nerede olur, kapının arkasında mı, zeminin altında mı, yoksa sadece dini tören/ayin alanı olarak kullanılan bir yer midir? görüşleriniz esirgemezseniz sevinirim, selametle kalın

Ekli dosyalar

• 59.6 KB Görüntüleme: 340

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Yönetici
Co Admin
Bu resme göre net konuşmam çok zor.
2 kademeli dikdörtgen işlem kapıyı -kapağı- ifade ediyor.
O kapı açıldığında odaya giriş olması gerekirken bir İÇ KAPI daha gözüküyor.
Muhtemelen horasandır.

Arkası yoksa, yani arkası oda değilse; kullanım amaçlıdır.

blackjack

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
ustam ağzına sağlık, peki burada mezar olduğunu gösteren oymalar mevcut ise bir de öyle değerlendirebilimisin? bu oda nerde, neresinde olabilir ?

blackjack

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
fikirlerinizi bekliyorum ustalar

toyalp

Haine merhamet vatana ihanettir.
Süper Moderatör
S.A değerli kardeşim, böyle bir yerin oyması olmaz ki olsa bile kocaman leğen gibi bir şey olur ve haliyle büyük bir kayaya yapılmış olur. Şöyle bir durum var eğer çevresinde farklı kayalarda oymalar mevcut ise oymaların işçiliği ve gösterdikleri yönler önem taşır. Belli ki sizin anlatımınıza göre bir mezar alanındasınız ve o gördüğünüz kapı gibi yapı bir ihtimal ayin alanı olabilir. Bu durumda çevresi de oymaların bellirttiği gibi mezarlık alanı. Eğer mezar yerlerini öğrenmek istiyorsanız resimlerini detaylıca çekip paylaşmanızda yarar var. Çünkü yön belirtmede oymaları görmeden bir şey söylemek imkansız. Selametle

blackjack

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
A.s. ustam, teşekkür ederim değerli tecrübeleriniz için, resim temsilidir ancak bunun gibi bir yapıyı bizzat gördüm (şimdi oraya gitmem mümkün değil maalesef) ve çok muntazam oymaları mevcuttu hem kapı gibi görünen yerin çapraz sağında hem de üst kısmında bu nedenle güzel bir oda olabileceği düşüncesindeyim dediğim gibi gitmem mümkün değil sadece tecrübe edinmek ve belki ordaki arkadaşları yönlendirmek adına bilgilerinizden istifade etmek istedim.

poseidon2023

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
tek resme ne diyek vayyyy be ne güzel yapmış amcam diyem bali

blackjack

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
poseidon2023;408408]tek resme ne diyek vayyyy be ne güzel yapmış amcam diyem bali

poseidon ustam yaw dedik ya resim temsili internetten buldum gitme şansım yok diye niye hemen iğneliyosun :)

Feda

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Alıntı resmin benzeri sende varsa blackjack oynamana gerek kalmamis zaten 21 i bulmussun :)

blackjack

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
inşallah [MENTION=14076]Feda[/MENTION] ustam ama bana şimdi çoook uzak oralar, başkalarına yar olur muhtemelen birde eski arkadaşlar var o taraflarda belki onlara ama onlar da pek oralı olmuyor. kimin nasibindeyse onun olur, nasipten öteye gidilmez

blackjack

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
bu arada yanlış anlaşılmalara mahal vermeden yer satılık değildir lütfen teklif dahi etmeyin, kalbinizi kırarım

tatar26

Super Moderator
Süper Moderatör
bu yer daha önce paylaşılmıştı

blackjack

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
ustam doğrudur yaklaşık 2 sene önce yine ben paylaşmıştım aynı şekilde, benim dışımda paylaşan olduysa bilmiyorum o zamanda yine netten almıştım fotoyu içimde bir uhdedir bu konu

Turko

Super Moderator
Süper Moderatör
Arazide saklı olanı da ifade edebilir, kat kat aşağıya açılan odaları da belki yer altı şehridir belkide ıkı oda mezar .

blackjack

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
[MENTION=12713]Turko[/MENTION] ustam arazide saklı olandan kastettiğini anlamadım biraz açarmısın rica etsem, oymalardan yola çıkarak mezar olduğu görüşündeyim ama mezarın dışında başka bir şeyemi işaret etmek istediniz