goruslerinize guveniyorum

seetec

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
r6.jpgr7.jpgr8.jpgr9.jpg,iyi geceler arkadaslar zamanım kısıtlı oldugu icin genis kapsamlı fotolar cekemedim ustadlardan nacizane yorumlarını beklıyorum sımdıden tesekkurler fotograflar aynı bolge icinde yaklasık 1 km karelik bir alan icinde fotoların devaminida yukluyorum

Ekli dosyalar

kazama

Super Moderator
Süper Moderatör
Resimlerde net emare işaret göremedim ben . Bu resimde sadece yüzeyin düz oluşu ve o bölümdeki dökülme ile renk değişikliği var sadece . Onuda zaten siz ayıkmışsınız . Bazı yerlerde hac gibi bişiler görünüyor ama doğal kaya çatlağı galiba .

Ekli dosyalar

• 1.5 MB Görüntüleme: 408

seetec

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
arkadaslar ilk 4 resim ve bunlar yanyana duruyor 5-6 fotolar yukardaki dıger fotolardaki kucuk kare oyma fotolarıyla yanyana rr1.jpgrr4.jpgrr5.jpgr14.jpgrr8.jpgrr9.jpgrr6.jpg

palaks

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
doğaldır rastgele

uçmuş

Super Moderator
Süper Moderatör
yyttytytyt.jpg
arkadaşım kırmızı ile işaretlediğim yeri ben yakışıklı buldum ..... mavi ile işaretlediğim yerlerdeki işaretler doğalmı ...işaretmi anlayamadım ...resim büyütünce karışıyor....yakın bakarsın ....rast gelsin

kazama

Super Moderator
Süper Moderatör
Bu resimde dikkat çekici ,burayıda inceleyin . Bi tık kabuk var gibi sanki azı dökülmüş gibi duruyor resimde ve üstünde ki paralel kanal kesik çizgiyle belirttim .
Baska açılardan resimleri varmı burasının ?

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

seetec

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
su an elımde yok aksam uzeri oldugu icin acele cektim ama gıdınce her yonden alır atarım

APOLLONUS

Super Moderator
Süper Moderatör
Kazama üstada katılıyorum birşey varsa en şüpheli olan bu kaya sanırım
PhotoGrid_1510695373285.jpg

AltinAvcisi

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ustaların gösterdiği yerlere bi boşluk tespiti yapmalısın

bitikyus

Engellendi
kaya falcılığı yaptırıyosun millete doğalın ağa babası

Turko

Super Moderator
Süper Moderatör
IMG_20171114_131659.jpg

Ustam işaretlediğim yer yayvan baklava şekli gibiyse damga deriz biz buna. Mezarın yapıldığı ve defin işleminin bittiğini anlatır. Fotoğrafı çekmek için durduğun yer muhtemel toprak dolgu havuz gibi olur 3-5 adım daha geriye gidince toprağın bitip 2-3 mt set taş kaya olduğunu arazinin bir kademe daha aşağı düştüğünü görürsün klasik bizans defini. En az 2 oda olur. Bol şans rast gelsin.

seetec

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
eyvallah turko kardesim tesekkurler simdi kardesim biz olaya buradan mı baslamalıyız bir de may77 kardesimin işaretledigi sondan ikinci fotodaki kayalıkta buranın 4-5 sagında kalıyor kısaca fotoları sıraladım bunlar soldan saga dogru sıralanıyorlar hepsi birbirine bitişik onlerinde de asagı yukarı 500mt karelik bir bos tarla gibi bos arazi var.may77 kardesim senin işaretledigin ilk fotodaki ? isaretli yer kare oyma derinligi 3-4 cm civarinda onune dogru kucuk bır yol verip ufak bir oyma gibi yapmıslar r8.jpgr6.jpgrr1.jpgr10.jpgrr4.jpg

seetec

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
iyi geceler arkadaslar son yazdıgıma cevap gelmedi am neyse gelir ben sizlere guveniyorum.bu arada bugun sehır dısında calısma yaptıgımız bır yer vardı
oradan bugun gelısme oldu cubukla tespıt ettıgım 45-50mt cıvarında bir tunel vardı gırıs dıye tahmın ettıgım yerde bugun onumuze bu cıktı sızcce bır fıkrı olan var mı bu delık kucuk 25*40veya 30*50 cm cıvarında ıcerıye dogru gıdıyor sızce gırıse geldıkmı yoksa havalandırma olamaz cunku onu kapalıydı.topragın 2 mt altında ve 3-4 mt icerisinde sızce nedır.bu tunelın ucu dırekt k.mezarına gıdıyor burda calısması bıraz sıkıntılı ayrıca bu tunel 2 kola ayrılıyor rr46.jpgr46.jpg fotolar bunlar

APOLLONUS

Super Moderator
Süper Moderatör
Tünel zemine paralelmi dikeymi ilerliyor?
Tünelin uzunluğu ne kadar?
Kamera saldınızmı?
Tünel kayaya oymamı yoksa kayalarla örülümü?
Tünel ile mezarın konumunu kroki şeklinde çizip ekleyebilirmisiniz?
Dış görünüşünün fotolarını ekleyebilirmisiniz fikir yürütebilmek açısından?