• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Göz atarsansanız memnun olurum

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
Gezerken göze çarpanlar.

Ekli dosyalar

Mirkut

Super Moderator
Süper Moderatör
Sedegor ustam bolgede cok guzel ve degerli zeminalti oda var. Buyuk ihtimal kare oymanin onunde duruyor. Bazi tesbitlerimde kare oymanin arkasindada oda tesbit etmisligim var. Ayrica acilmis kasada var. Buranin kalesi buraya biraz mesafelimi, kilise daha yakin olmali, tahrip olmus olabilir birde cesme olmali

mamostedijvar

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Güzel bölge kesinlikle bir kaya mezar var. Bu alanda çalişma yapilmiş iyi bir gözlemle kaya mezari bula bilirsin sel sularina önlem alinmiş bir noktada olabilir dilatli incele bulursun ...

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
Bölgeden tesadüf çıkarılmış bir lahit.
Ayrıca 3 adet mezar steli var. Anadoluda ilk yerleşim yerlerinden biri . Bu araştırmalar devam ederken bölgenin tarihi insanı büyülüyor. Bu resimler sadece bu günküler ve bir çoğunu konuya dahil etmek istemiyorum. Kısacası Konya denilince bazı akan sular duruyor.

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

kazama

Super Moderator
Süper Moderatör
[MENTION=3557]Sedegor[/MENTION] usta hoşgeldin . Resimlerinde çok güzel .

dadas_25

Super Moderator
Süper Moderatör
[MENTION=3557]Sedegor[/MENTION] usta sen yerini tespit etmiş nasıl işlem yapacağınada karar vermişsin. Tek yapman gerek işlem için gün saymak. İnşallah taamına erdirirsin. Şimdiden kolay gelsin.

deli firat

DOĞACI
Moderatör
Önceliklen hoş geldin ustam sana zahmet bu 5.fotoda olan kayada önemli işaretler olacak bu yerin burdaki işaretlerle daha iyi çözûmlenecegi kanatindeyim seninde çözdugunden eminim ondan bana ayrıntıları mümkünse özelden yazmanı rica edecem aynı 5.fotoda oldugu gibi bendede bir yer var Allaha emanet

Hattusas

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Ustam yılan kameran varsa o bacadan sal bi içeri. Şahsi fikrim burda bir üst düzey atamız yatıyor :) işcilikler bariz. Senin gibi bir üstat rastgele gelmez oraya. Ben ilk resmi yılan başına benzettim. medeneyetin en üst mertebesinden biriyle karşılaşacğını düşünüyorum. Önce tokmla şüphelendiğin yerleri yoklamanda fayda var. Cubukla gez demiyorum burda . İşaret ve horosan tespiti en güzel yöntem. imkanınız var ise gece uv fener ile işiniz cok kolaylaşır. Kapı kalın olabilir yorulmadan sonuca hızlıca gelirsiniz umarım. Selametle kazasız belasız.

toyalp

Haine merhamet vatana ihanettir.
Süper Moderatör
S.A değerli üstadım öncelikle hoşgeldin. Ustam benim dikkatimi çeken nokta havalandırmanın isli olması yani daha çok bacayı andırıyor. Acaba diyorum hava akımını içeriye mi yoksa dışarıya mı veriyor? Eğer içeri veriyorsa bu zamanında o bölgede yangın çıktığını gösterir ve akımın dışarı verdiği noktada vardır anlamına gelir. Ama dışarı veriyorsa ve ya akım yoksa bu da zamanında içeride bir şeylerin yakıldığının habercisi olabilir. Yani yaşam alanı değilse @Hattusas kardeşimin de dediği gibi içeride büyük başlardan biri var demektir. Rabbim muvaffak etsin inşaEllah.

bozoklu

Super Moderator
Süper Moderatör
[MENTION=3557]Sedegor[/MENTION] usta benim en çok hoşuma giden bu hilal oldu. Hitit dönemi kaya mezar olmalı. işaretin yanından görebileceğin mesafede sunusu vardır. açılmadıysa güzel hediyeleri olur. Allah muvaffak etsin.IMG-20170926-WA0008.jpg

The Thing

Super Moderator
Süper Moderatör
Kardeşim yerin çok güzel kaya kesim alanıda var ayrıca.
Sana zahmet işaretlediğim yerleri yada yanlarını tokmakla yoklayabilirmisin.

IMG-20170926-WA0052.jpg

blackjack

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
5. fotodaki kaya kare oymanın neresine düşüyor ustam

dadas_25

Super Moderator
Süper Moderatör
Bu alan bana biraz ilginç geldi ustam. Bu mahlukat ağzını açmış kime gülüyor ve yanındaki örülü yer ne için örülmüş yada bu açıdan öylemi görülüyor.

aa.jpg