Gradiyometre goruntu !

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mihendis96

Aktif Üye
Ekli dosyayı görüntüle 235922

Gradiyometrenin derinlik olcumu ne kadar dogru ?
Boyle bir goruntuyu aldik derinlik 70 cm diyodu 1.20 m indik hic bisey yok .
Yani yapi icin biz boyle goruntuleride degerlendiremeyeceksek gradiyo isi sakat gibime geliyor ustalar.
Yardimci olursaniz cok sevirim

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
Etüt neticesinde oluşan soruya , cevabınıda veriyorsunuz.İş şansa kalıyor gibi izlenim var.

mihendis96

Aktif Üye
Etüt neticesinde oluşan soruya , cevabınıda veriyorsunuz.İş şansa kalıyor gibi izlenim var.
Valla hocam kafam karisik kizdimda biraz ne yalan soyleyeyim.
Ben boyle datalarids degerlendiremeyceksem bos cikacaksa ne geregi var

kaynak

Cihazdan önce Toprak anayı çözmek lazım :) Bakınız su diamanyetiktir , altında diamanyetik :)

mihendis96

Aktif Üye
Cihazdan önce Toprak anayı çözmek lazım :) Bakınız su diamanyetiktir , altında diamanyetik :)
O cok zaman alir ustat. Teknolijiye guvelim dedik hizli ve kesin sonuc icin durum ortada goruyosunuz :D
Belki bilen biri cikar diye isyanimi paylastim. Derinlige aldanma sapmasi cok oluyo diyen birisi ciksr belki

CooL

Bilgili Üye
70 cm lik yeri kazmana bile gerek yoktu.1.50 cm çelik şiş demirle bile bakabilirdin.cihazla baktığın çizdiğin yeri şişle yapı varmı yokmu anlayabilirdin kazmadan

kaynak

70 gösterip 1,20 gittiniz..iyiki 5 dememiş :) Morelinizi bozmayın sizden değerli değil ya , bilen bir arkadaşımız varsa yorum yapıcaktır

mihendis96

Aktif Üye
70 cm lik yeri kazmana bile gerek yoktu.1.50 cm çelik şiş demirle bile bakabilirdin.cihazla baktığın çizdiğin yeri şişle yapı varmı yokmu anlayabilirdin kazmadan
Hocam ustu harc . Hiltiyle zor destik ne şişi :D :D

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Hocam birde grafik değerlerini paylaşsaydınız ve sıfırlamayı ilk noktadamı yoksa ayrı bir yerdemi yaptınız bunuda yazın lütfen. Bunun yanında bu tür tecrübelerinizi pekiştirmek için yanında birde voxler çalışması yaparsanız ilerisi için size bilgi ve tecrübe birikimi olacaktır.

mihendis96

Aktif Üye
Hocam birde grafik değerlerini paylaşsaydınız ve sıfırlamayı ilk noktadamı yoksa ayrı bir yerdemi yaptınız bunuda yazın lütfen. Bunun yanında bu tür tecrübelerinizi pekiştirmek için yanında birde voxler çalışması yaparsanız ilerisi için size bilgi ve tecrübe birikimi olacaktır.
Hocam suan disardayim hazirda yok ama eve gecer gecmez paylasirim onuda.
Ayri yerden aliyoruz sifirlamayi.
Hocam voxleredr hakimim az cok sizin videlarida izledim hepsini. Ama datayi anlik yorumlamak icin gradiyonun kendi programinda ihtisas yapmaj daha mantiklo diye dusunuyorum

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Hocam suan disardayim hazirda yok ama eve gecer gecmez paylasirim onuda.
Ayri yerden aliyoruz sifirlamayi.
Hocam voxleredr hakimim az cok sizin videlarida izledim hepsini. Ama datayi anlik yorumlamak icin gradiyonun kendi programinda ihtisas yapmaj daha mantiklo diye dusunuyorum
Senin gradyo android mi yoksa windows mu ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...