Gümüşhane'de define arayan 7 kişiye suçüstü

Ebu Computer

Bilgili Üye
Gümüşhane'de merkeze bağlı Aksu köyünde İ.Y., evinin altında define aramak için kazı başlattı.

İhbar üzerine jandarma ekipleri eve operasyon düzenledi.

Ekipler, baskın yaptıkları evin altında 12 metre uzunluğunda tünelle karşılaştı.

6 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Ev sahibi İ.Y. ile H.Y, S.Y, K.Z, A.Y, A.K ve M.İ. gözaltına alındı. Tünelde yapılan aramada halat, kazma, kürek ve çeşitli ekipman ve malzeme ele geçirildi. Kaçak kazı ile ilgili soruşturma başlatıldı.

Gümüşhane de define arayan 7 kişiye suçüstü #1

Gümüşhane de define arayan 7 kişiye suçüstü #2

Yabgu

Bilgili Üye
Gümüşhane'de merkeze bağlı Aksu köyünde İ.Y., evinin altında define aramak için kazı başlattı.

İhbar üzerine jandarma ekipleri eve operasyon düzenledi.

Ekipler, baskın yaptıkları evin altında 12 metre uzunluğunda tünelle karşılaştı.

6 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Ev sahibi İ.Y. ile H.Y, S.Y, K.Z, A.Y, A.K ve M.İ. gözaltına alındı. Tünelde yapılan aramada halat, kazma, kürek ve çeşitli ekipman ve malzeme ele geçirildi. Kaçak kazı ile ilgili soruşturma başlatıldı.

Gümüşhane de define arayan 7 kişiye suçüstü #1

Gümüşhane de define arayan 7 kişiye suçüstü #2
Helal olsun adamlara :) biz 1metre kazdıramıyoruz kimseye, istiyorlarki 50cm al çıkar avuçlarına say... Gerçekten helal olsun, ne azim ama... Üzüldüm yalnız, keşke sonu böyle olmasaydı... Gerçi olanda hayır vardır deriz... Hayırlısı buydu demekki.

Kafkaslı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Evet Ustam, benim bildiğim ve anladığım bu fakat takmadı adı kullanan usta belki kendince anlam yüklüyor olabilir, bilinmez... Konu nerden nereye geldi. :)
Bilgi bilgi getirir eyvallah canım kardeşim
Ben arapca bilir ve tefsir ederim anlamak istedim ebu nun anlamini biyordami yazdın
Bunu bir arap gorse idi bilgisayarin oglu derdi
خبير habiyd kompiter deseydin bilgisayar uzmani demiş olurdun hakkini hella et konunu dağıttım hoş bir sohbetdi kurbanım

uçanhollandalı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Bu kadar azmin motivasyonun kaynağı neydi acaba? Bu kadar derinden cihazla sinyal alınamayacağına göre,harita mı,abartılmış söylentiler mi,rüya mı?
Evde kazı yapanlar genelde bir rüya görüp gerçek sanıyor.Geçmişte örnekleri çok.Hatta izinli kazı yapan bile vardı.

oymak beyi

Bilgili Üye
Bu kadar azmin motivasyonun kaynağı neydi acaba? Bu kadar derinden cihazla sinyal alınamayacağına göre,harita mı,abartılmış söylentiler mi,rüya mı?
Evde kazı yapanlar genelde bir rüya görüp gerçek sanıyor.Geçmişte örnekleri çok.Hatta izinli kazı yapan bile vardı.
Aynen usta, 12 metre den neyle baktılar acaba eger bakmışlar ıse, sadece kazma kürek yakalanmış dediğin gibi cihaz değilde rüya soylenti yada harita işi olabilir. Yalnız 12 metre de az değil yav

Ebu Computer

Bilgili Üye
Bilgi bilgi getirir eyvallah canım kardeşim
Ben arapca bilir ve tefsir ederim anlamak istedim ebu nun anlamini biyordami yazdın
Bunu bir arap gorse idi bilgisayarin oglu derdi
خبير habiyd kompiter deseydin bilgisayar uzmani demiş olurdun hakkini hella et konunu dağıttım hoş bir sohbetdi kurbanım
Konuyu fazla uzatmadan:

Kafkaslı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Konuyu fazla uzatmadan:

Ne ben değişik bir şeymi yazdim?
Bu işler googdan kopyala yapıştırla olmuyor
Hatatimin 30 yilini arapcaya adadim

Sana bir örnek vereyim ebu cehil dedimi
Cehalet babası" anlamina gelir
ebu bekir sIddik dersen
Sadikların babasi anlamina gelir
Ebü.l eklersen serefli seref kazandırlan anlamına gelir bir I bütun anlami değiştirir
Ebu kelimesi hangi kelimenin başına getirirsen onun atasına dönüştürur
bilmem anlatabildimmi
Ben konuyu uzatmadim sadece sohbet etmek istedim bu kadar hiddetlenme
Sonuçta manasiz bir profil ismi
Ebu konputer Bilgisayarın babasi oldun şimdi hayırli olsun

Son düzenleme: