• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

güneş vurunca gözüken işaretler

I1B79

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleyküm forum sakinleri elimde resim olmadığı için çizim ile tarif etmeye çalışaçağım. Çizimdeki işaretler tahmini 12-15 m yüksekliğindeki bir kayanın alnında ama bu işaretleri güneş vurduğu zaman görebiliyoruz bu işaretler bize ne demek istiyor acaba şimdiden yorumlarınız için teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

mavikorku

Moderatör
Moderatör
Bir komutan mezarından bahsediyor. Buralar gayet dolu olur, size de X ile ve haçın köşesini kıvırarak yönünü vermiş. Foto olsa bekli sizin görüp bizim gördüklerimiz çıkabilirdi.

AyazEfe

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
%100 eminmisin sadece gunes vurunca gorundugune imkanin yeterse gunes isigini bi engelle bakim isaret bencede bos vikmaz ama gorunusu daha onemlidir ki oyleyse sonucu guzel olur gibine geliyor.

yuans

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
S.a Cümleten..

Resim ile daha iyi sonuç alacağımız daha mantıklıdır. Fakat çizmiş olduğun işaretlerin anlamı;
Maden Hazinesi var. Tünel ile gidebileceğiniz yazıyor. Muhtemel Kütlesi büyük bir kayalık ya da kale gibi çevrili toprak vs. gibi bir şey'in yakınındasın.

tatar26

Super Moderator
Süper Moderatör
asker olma ihtimali yüksek ama yardımcı birinci yada 3 lemede 2. işret olarakda karşıma çıkmıştı.. Resim olsa ve çevre fotosu iyi olurdu.

I1B79

Member
Kayıtlı Kullanıcı
resimlerini en yakın zamanda gidip cekicem aslında bölgede cok işaretler var benim bölgeye gitme sebebimde yılanlı magara girişini ararken bu işaretle karşılaştım bölgenin 2 km ilerisinde yıkık kilise var orası işlem görmüş ama dediğim gibi bölge işaret konusunda cok zengin bir yer en yakın zamanda gidip hepsinin resimlerini çeker koyarım buraya

S

sercan33

Guest
günün 3 vaktinde resimler misin bende [MENTION=9260]yuans[/MENTION] gibi düşünüyorum kılıç olması burada tuzaklama yani korunmuş olabilir güneş doğarken öğlen vakti ve gün batımı bu saatlerde resimlersen giriş bulunabilir

I1B79

Member
Kayıtlı Kullanıcı
S.a Cümleten..

Resim ile daha iyi sonuç alacağımız daha mantıklıdır. Fakat çizmiş olduğun işaretlerin anlamı;
Maden Hazinesi var. Tünel ile gidebileceğiniz yazıyor. Muhtemel Kütlesi büyük bir kayalık ya da kale gibi çevrili toprak vs. gibi bir şey'in yakınındasın.
[MENTION=9260]yuans[/MENTION] kardeşim dediğin gibi büyük kayalıklar var hatta esas aradığım yer yılanlı magara girişidir ama bulamadım

I1B79

Member
Kayıtlı Kullanıcı
günün 3 vaktinde resimler misin bende @yuans gibi düşünüyorum kılıç olması burada tuzaklama yani korunmuş olabilir güneş doğarken öğlen vakti ve gün batımı bu saatlerde resimlersen giriş bulunabilir
[MENTION=3900]sercan33[/MENTION] tabiki resimlerim ek olarakta profosyenel bir kamera ile 24 saat video çekimi yapmayı düşünüyorum ama biraz zaman alıcak oraya gitmem bir iki haftayı bulur gitmem

sarıkayalar

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Gidersen işaret gorunsun gorunmesin fotola kayayı birde orada büyük bir çağıl yığını var onu fotola iyi bak etrafa

I1B79

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Gidersen işaret gorunsun gorunmesin fotola kayayı birde orada büyük bir çağıl yığını var onu fotola iyi bak etrafa
[MENTION=3691]sarıkayalar[/MENTION] ustam cakıl yığını yok orada yalnız iki hakim tepeyi bölen dere var

sarıkayalar

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Hac işaretine iki noktada keşif yapabildiniz bir haçın üzeri yığma iki hac tan hariç kapaklı kaya mezar işi bozan kılıç yön verir buda mesafe demektir

I1B79

Member
Kayıtlı Kullanıcı
ustalarım belirtmeyi unuttum hac da işaretlediğim çizgide haca dahildir çizim hatası değildir. Birde kabza da işaretlediğim X mi yoksa kılıçı biraz daha dikey farz edersek o da mı hac acaba ???

Bu arada yorum yapan arkadaşlardan çok teşekkür ederim resim yok deyip yorumlarınızı esirgemediğiniz için tekrardan çok teşekkür ederim.

Ekli dosyalar