Haç işareti ve tünel yardım

Bahtsızım

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Selamun aleykum arkadaşlar. Köyde bahçede dibek taşı vardı. Babamın rüyasına girdi. Dibek taşını toprağı kazıp çıkardık. Toprak altında kalan kısmında hac işareti kabartması çıktı. Haç işaretinin altında merdiven gibi basamak vardı. Biz orda heyecana kapıldık taşı kırdık. Taş örgülü idi. Bise çıkmadı. Hoca getirdik. Papazın mezarı var dedi. Değerli eşyaları var dedi. 2 yer söyledi burada altın var dedi boş çıktı. Şimdi arkadaşlar. Bu haç işaretinin olduğu taşın hemen yakininda evimiz var evin altından tünel geçiyor. Tünel dar. Babam çocukken 300 metre kadar gitmiş korkup geri dönmüş. Bana yardımcı olun. Tünel ve hac işaretinin bağlantısı varmi.

Ekli dosyalar

The Thing

Super Moderator
Süper Moderatör
Kilise varmıydı çok önceleri?Kaçış tüneli olabilir, ona göre değerlendir.
Resimi görsel olarak koydun anlaşılan.

kaynak

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Kanaatim tünelle bağlantısı olduğunu düşünmüyorum lakin bu mezar simgesine benziyor ayrıca üç katlı

_Mithra_

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Tünelden akan su sesi geliyor mu

Bahtsızım

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Fotoğraf görsel buna benziyordu. Şu sesi gelmiyordu sanırım. Önceden kilise varmıydı bilmiyorum. Tünel kaçış tüneli olamaz çünkü sürünerek zor giriyosun. Tünelin baktığı yönün 1km kadar ilersinde önceden savaş anından kalmış kale var. Onun yaklaşık 5km ilersindede mağara varmış. Bu dibek taşının üstündeki kabartmalı merdivenli hac isaretinin manası ne oluyor. Tünel 9 10 adım ilerisinde kalıyor.

Sahinler

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Fotoğraf görsel buna benziyordu. Şu sesi gelmiyordu sanırım. Önceden kilise varmıydı bilmiyorum. Tünel kaçış tüneli olamaz çünkü sürünerek zor giriyosun. Tünelin baktığı yönün 1km kadar ilersinde önceden savaş anından kalmış kale var. Onun yaklaşık 5km ilersindede mağara varmış. Bu dibek taşının üstündeki kabartmalı merdivenli hac isaretinin manası ne oluyor. Tünel 9 10 adım ilerisinde kalıyor.
Tünel kaç metre derinde
Ve girişi

R00T

Profesyonel
Kayıtlı Kullanıcı
[FONT=&quot]Calvari haçı; iman, ümit ve sevgiyi simgeleyen üç basamaklı bir haçtır.[/FONT]

R00T

Profesyonel
Kayıtlı Kullanıcı
Burda mesele mahzene odaya inmektir.Kilise nerde yada.

NoYaN_06

Moderatör
Moderatör
Bana gore hacın altındaki merdiven orada bulunan din adamlarının mertebesiyle ilgili ve bu seviyedeki din gorevlilerinin oradaki olusumdan haberdar olması yani kendi aralarında bir şifre ve o mertebedeki büyüklerin o alt gecitleri bilmeleri ve bulmaları için. Muhtemelen o tünel kaleye çıkmaktadır ki genişleyen yerleri vardır ve oralarda ise odalar mevcuttur. arastırılması gırılıp gorulmesi gerekir örnekleri türkiyede cıkmıstır. Ayrıca köyünde arastırılması gerekir köyün kaç girişi çıkısı var ve 3 lemeleri bulmak gerekir ki o tünel tek değildir.

Bahtsızım

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Kilise yok görünürde. Tünel evin alt kısmında fazla derinde değil. Ama tünelde 300metre kadar zar zor gidebildik uzun bir tünele benziyor. Daha fazla gidemedik. Zor giriliyor. Tünelin baktığı yön 1km ilerdeki kale. Biz kaleye kadar gidebileceğini düşünüyoruz açıkçası. Dibek tasindaki hac işareti hemen 10 adım yakınında evin altından tünel geçmesi tünelin gittiği yönün 1km ilerisinde kale olması bize umut veriyor

R00T

Profesyonel
Kayıtlı Kullanıcı
Kale ise zor iş:disturbed:

Bahtsızım

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar daha önceleri burlarda proto hititler yaşamış ilk topluluk onlarmis varmi bilgisi olan

deli firat

DOĞACI
Moderatör
Bak bahtın açılmış işin zemin altı iyi bir çubuk ustası lazım sana selametle

Bahtsızım

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Umutlandım yazını okuyunca teşekkür ederim umarım açılmıştır çubuk ustasını nasil bulabilirim bu işler nasil oluyor hic bilmiyorum az bana bilgi verirmisin rica etsem