• Soru sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Hafta sonu Gezisi Tarihi FRİG...

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
merhaba ;
Frig mezar alanı... ve kalp denk geldim... Biraz şaşırdım...

Apollon01

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Allah muvaffak eylesin tatar26 ustam, çok güzel bir yer

TekrarDeneyiniz

Member
Kayıtlı Kullanıcı
20181224_153707.jpg

Benimde böyle bir yerim var kalp kaya ya oyulmuş şekilde cepheside aynı bu şekilde kırmızı ile çizdigigim gibi kalbin tam bitiminden aşağı doğru toprakla birleşene kadar ince bir kanal geçiyor ustalar yorum yaparsananız eger bende bu kalp üzerindeki tespitlerimi anlatayım

Cann

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
1545657530038.jpg

Kalbin sol tarafı farklı soldaki oyma da bunu tamamlıyor rastgele

TekrarDeneyiniz

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Tahminen belli paylaş tatar26 hocam
Benim bulmuş oldugum kalp işaretine yorum istemiştim acaba farklı bir görüş anlatırlar yardımcı olur ustalar diye düşündüm ben o yüzden benim kalp işaretimdeki tespit ettiğimi yazmamıştım benim düşüncem başkasını etkilemeden şu olabilir demesini beklemiştim .

TekrarDeneyiniz

Member
Kayıtlı Kullanıcı
20181224_153625.jpg

ben benim bulduğum kalbi anlatayım kalp kayaya oyulmuş şekilde kalbin bitiminden toprağa kadar ince bir kanal iniyor resimde işaretledigim gibi kalbin bulunduğu kayanın önünde yan yana 4 adet mezar var henüz bir işlem yapılmadı bir sonraki gidişimde şişleme yöntemiyle netleştirecegim .

1 mezar da sadece kemikler var başka obje yok
2 mezar boş
3 mezar da sadece kemikler var başka obje yok
4 mezarda aynı noktada çubukla baktığımda hem küp var hemde altın olduğunu gösteriyor. Bende bi küpün içinde altın olabileceğini düşünüyorum.
Allah herkeze bol nasipler versin.

sepetkaya

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Tatar ustam kabin sağtaraf hizasında Kaya'nın bittiği yerde sanki koltuk taşıda var yoksa ben mi yanlış görüyorum...yerin süper bakir gibi... Hayırlı olsun...

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Tatar ustam kabin sağtaraf hizasında Kaya'nın bittiği yerde sanki koltuk taşıda var yoksa ben mi yanlış görüyorum...yerin süper bakir gibi... Hayırlı olsun...
aynen çok benziyor dostum... ama işin içinde frig olunca çok anlam veremiyorum ermeni olsa kolay da..

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Ekli dosyayı görüntüle 226697

ben benim bulduğum kalbi anlatayım kalp kayaya oyulmuş şekilde kalbin bitiminden toprağa kadar ince bir kanal iniyor resimde işaretledigim gibi kalbin bulunduğu kayanın önünde yan yana 4 adet mezar var henüz bir işlem yapılmadı bir sonraki gidişimde şişleme yöntemiyle netleştirecegim .

1 mezar da sadece kemikler var başka obje yok
2 mezar boş
3 mezar da sadece kemikler var başka obje yok
4 mezarda aynı noktada çubukla baktığımda hem küp var hemde altın olduğunu gösteriyor. Bende bi küpün içinde altın olabileceğini düşünüyorum.
Allah herkeze bol nasipler versin.

allah hakkında hayırlısını versin...

Keskingöz

Moderatör
Moderatör
Birileri delici ile şansını denemiş. Sağlam tespit gerek. Çok eski bu arada.