Halka, Haç ve Oymalar -Yardım

ÇRUSK

Member
Eski ermeni yaşam alanın da 5 küçük uyuk ard arda yapılmış, 200 metre tahmini taşın üstünde çatallı haç işareti ve resimde belirgin olmayan haçın hemen yanında çarpı işareti teşekkürler yorumlarınız değerlidir.

Ekli dosyalar

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Eğer haç işareti mezar için yapılmışsa (kayanın tamamını ve bölgeyi göremediğimiz için bilemiyoruz) mezar işaretin bulunduğu kayalıktadır genelde.

BayKuSs

Kader Yakışanı Yaşatsın.
Moderatör
Sözde haç’a benzeyen taşın genişten bir fotoğrafını paylaşırmısınız.

spyfrs

Moderatör
Moderatör
Eski ermeni yaşam alanın da 5 küçük uyuk ard arda yapılmış, 200 metre tahmini taşın üstünde çatallı haç işareti ve resimde belirgin olmayan haçın hemen yanında çarpı işareti teşekkürler yorumlarınız değerlidir.
yuvarlakları geç bişey yok artık gözümde okadar değersizki vakit kaybı o derece. haç gelince bunlarıda geç derim içinden birşey bekleme ama bi dedektör parasını bulursun inşallah şu durumda dedektörün varsa haçı bir yokla bakalım dedektörle o kaya mermere benziyor değerli verebilir. yanındaki küçük işareti seçemedim bir dahakine bütün kayayı değil sadece işareti ıslatıp fotoğrafı çekerseniz bizde net görmüş oluruz fotografla bakmak arasında dağlar kadar kontrast farkı olur bakarken görursunuz ama fotograftan goremezsınız ha siz şimdi görürsünüz çünkü gerçeğine baktınız ve zihninizde kayıtlı.Taşın büyüklüğüne bakabilirmiyiz fotograflama ihtimaliniz varmı yeniden bir görsek birazda etrafı gösterir vaziyette resimleseniz sevinirim. Haçlardan çokşey beklemeyin ama kale yada klise etrafında bu haçlardan ve büyük tek haç falan bulduysanız iş değişir :D

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
Tekli mezarlar ve tünelle odalara ulaşan çoklu mezarlardan bahsediyor. Çevreyi görmekte fayda var. Şu haliyle Düz bir arazide olması gereken mezarlar olduğunu ve bu düzlükte bir büyük bir de küçük tümülüs olabileceğini düşünüyorum.