Hangi donem kimin sikkesi degeri nedir bilgi verirmisiniz

vakko

Çok sevipte Taptığımız Başlara Taç Yaptığımız....
@vakko ustam antik paralarda insan figurlerinin boyun kismi cemberden tasirilmaz diye biliyorum.darp hatasimidir.
ustam degisiyor zamanla degisime ugrayabiliyor nadide olanlar dediğin gibi bozulma yok hersey cember icinde olursa alttaki görseldeki gibi.Arkadaşın paylaştığı sikkenin orjinali.

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI

ustam degisiyor zamanla degisime ugrıyabiliyor nadide olanlar dediğin gibi bozulma yok hersey cember icinde olursa.Arkadaşın paylaştığı sikkenin orjinali.
Simdi ustam cok dikkat ederim butip inceliklere.ben surekli basim hatasi olan kagit metal para kovaliyom alip satiyom nadirlige neden olan her hata fiyat yulseltiyo genel icin diyom bu konudaki para antik sinifda ben yakin donem kovaliyom cezasi hesap sorani yok.iyi yaani bir konu vardi basim ve darp icin sizi etiketlerim faydali konuydu

Onurcan

Yeni Üye

s.goekmen

Aktif Üye
sadece foto üzerinden sahte,gerçek analizi ancak bu kadar olur ve bu para sahte kardeşim
bu iş eline kazma kürek alıp ve youtubetan iki işaret öğrenmekle tatbik edilmiyor

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Benim sikke sahtemi diyon yani ? ula kendim cikarip bulmasam size minnet etcem ha ?
Obje uzerine fikir alisverisi yapmak.kimseyi zan altinda birakmak deildir.kendin bulup orjinalligini bilme kapasiten ile coins numunastik sitelerinde objenin bilgisini bulurdun.herkesin malumudurki.antik objelerin orjinalligi testlere tabidir. @vakko ustanin koydugu resim ile seninkini karsilastir.eminsen kime nereye vereceksen ver.bizleri tartmak bisey kazandirmaz.

vakko

Çok sevipte Taptığımız Başlara Taç Yaptığımız....
Benim sikke sahtemi diyon yani ? ula kendim cikarip bulmasam size minnet etcem ha ?
Merhaba.Şimdi ben size kısaca sikke olayını izah etmek istiyorum müsadenizle.Bu tarz bulunmuş deforme olmuş sikkeler bırakın id bilgisi almayı sikke sektöründe ÇÖP olarak kataloglanıyor. Elinizdeki sikke hiç kimsenin değerlendirme yapacağı alıp saklayacağı bir sikke değildir.

Soru sormuşsunuz 20:10 sikke id hakkında minnet etmeden 20:27 size cevap verilmiş sikke id hakkında.Daha sonra sikke hakkında yapılan yorumlar sizi bağlamaz.Farkındaysanız adınız dahi geçmiyor yorumlarda.

Burada her gelen arkadaşımıza bedava bilgi verip yardımcı oluyoruz gerek sikke id konusunda gerek eski yazı çevirilerinde en kısa sürede.Hiçbir sitede bu kadar hızlı cevap alamazsınız.

Verilen cevaplar sizi tatmin etmediği zaman gerek yok sağa sola saldırmaya.Değerli olduğunu düşünüyorsanız sikke sizin sonuçta istediğinizi yapmakta özgürsünüz. Ama burada cevapları eleştirme hakkınız yoktur işinize gelen cevabı alıp teşekkür etmek isterseniz teşekkür eder veya teşekkür etmeden konunun içinden dışarı çıkar istediğiniz gibi hareket edebilirsiniz.Minnet etme olayınıza gelelim şahsen bir daha konu açarsanız size paylaşımlarınız için cevap yazmayacağım.​

Son düzenleme: