Hangi kültür?

Uralhan

Yeni Üye
Üstat Selamüm Aleyküm Tabelaların ne hakkında konuştuğunu düşünüyorsunuz?

20210710_141237.jpg

20210710_151751.jpg

20210711_121446.jpg

BayKuSs

Bilgili Üye
Öncelikle hoşgeldiniz tabela olan hangisi bide ne konu hakkında konuşuyorlar sorusu biraz garip oldu gibi ya da ben anlamadım tam olarak neyden bahsediyorsunuz ? 🤔

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
İlginçmiş gerçekten. Geniş açılı fotoları varsa ekleyin ve neye istinaden çalışma yapıldı? Araştırmanız bitince müze müdürlüğüne haber verirseniz belki önemli bir tarihi alan olabilir gòbeklitepe gibi falan.

Uralhan

Yeni Üye
Yaz aylarında Abhazya'da dağlarda yürürken açık kayalara rastladım.Onları temizledim ve fotoğraflarını çektim.Hangi kültürün ve işaretlerin ne hakkında konuştuğunu merak ediyordum?başka fotoğraf yok ama ilkbaharda Abhazya'ya gideceğim ve daha fazla fotoğraf çekeceğim.dağların altında ve yakınlarda akan akarsular var

Uralhan

Yeni Üye
Öncelikle hoşgeldiniz tabela olan hangisi bide ne konu hakkında konuşuyorlar sorusu biraz garip oldu gibi ya da ben anlamadım tam olarak neyden bahsediyorsunuz ? 🤔
Bir tercüman aracılığıyla yazıyorum, fikrimi değiştiriyor.lütfen doğru anlayın

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Yaz aylarında Abhazya'da dağlarda yürürken açık kayalara rastladım.Onları temizledim ve fotoğraflarını çektim.Hangi kültürün ve işaretlerin ne hakkında konuştuğunu merak ediyordum?başka fotoğraf yok ama ilkbaharda Abhazya'ya gideceğim ve daha fazla fotoğraf çekeceğim.dağların altında ve yakınlarda akan akarsular var
Kayalara bakarak hangi dönem olduğunu söylemek imkansız gibi. Ancak aynı bölge de tarihi objeler bulunursa onlardan yola çıkarak tarihlendirme yapılabilir.
Gidersen Adigey e selam götür ☺

Uralhan

Yeni Üye
Kayalara bakarak hangi dönem olduğunu söylemek imkansız gibi. Ancak aynı bölge de tarihi objeler bulunursa onlardan yola çıkarak tarihlendirme yapılabilir.
Gidersen Adigey e selam götür ☺
Bunu kesinlikle ileteceğim.Derenin biraz aşağısında bir mağara vardı, içinde taşların üzerinde duran devasa bir koni şeklinde bir taş vardı, ama fotoğraf yok.Anladım, gidip fotoğraf çekeceğim.teşekkür ederim yorum için.Size iyi şanslar