• Soru sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Harita Değerlendirme

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
Moderatör
Merhaba.
Elimde fotokopisi olan, elbette bir hikâyesi de olan (çok ta önemli değil), harita olduğu iddia edilen ilgili çizim ve yazıları, tecrübeniz doğrultusunda değerlendirmenizi rica ediyorum..
Zlote , Zlote diye gezen bir abime yardımcı olmak istiyorum. Olumlu / olumsuz ..
Yorum yapıp tecrübesini paylaşanlara şimdiden teşekkür ederim..

20190625_112805.jpg

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
piyasada dolaşan bu tip haritaların buğüne kadar gerçek olanına rastlamadım. bir ihtimal doğrudur dersek yer isimleri biliniyorsa çözüm için tartışalım.

Mhmt82

Moderatör
Moderatör
Sanki senin kaleden bahsediyor arkadasim.kopru çatal yapan dere var....bir yapiyla baglantili geldi..

Trakyalı81

Moderatör
Sanki senin kaleden bahsediyor arkadasim.kopru çatal yapan dere var....bir yapiyla baglantili geldi..
Yok toprağım o taraf değil..
Mevki üç aşağı beş yukarı belli de , bulgarcasi olup bu işlere meraklı biri görür mü diye umuyorum :)
Zloto ve LOL anlamını bulduklarım. Gerisini çözemedim :)

Trakyalı81

Moderatör
piyasada dolaşan bu tip haritaların buğüne kadar gerçek olanına rastlamadım. bir ihtimal doğrudur dersek yer isimleri biliniyorsa çözüm için tartışalım.
Bizim sektörden ama bulgarcasi olan lazım ustam. Mevki belli ama çok geniş çaplı..

Mhmt82

Moderatör
Moderatör
Yok toprağım o taraf değil..
Mevki üç aşağı beş yukarı belli de , bulgarcasi olup bu işlere meraklı biri görür mü diye umuyorum :)
Zloto ve LOL anlamını bulduklarım. Gerisini çözemedim :)
Yolla bana baktirayim bizim macirlara :)

nik

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Bence uydurulmuş bir çizimdır.
Ama ilaki harita diyorsan sen yeri aşağı yukarı biliyorsan tepenin yamacinda kiliseyi bul üçgen tarlayı bul tarlada üç kuyu bul üçkuyun karşısinda yuvarlak taşi bul hedefin orasidir .
Ama yarısı türçe (t.dağ).
Ama ne hikmetse hiç hazinede bahs etmemiş gibi tam noktada yok.

20190625_220050.jpg

Trakyalı81

Moderatör
Bence uydurulmuş bir çizimdır.
Ama ilaki harita diyorsan sen yeri aşağı yukarı biliyorsan tepenin yamacinda kiliseyi bul üçgen tarlayı bul tarlada üç kuyu bul üçkuyun karşısinda yuvarlak taşi bul hedefin orasidir .
Ama yarısı türçe (t.dağ).
Ama ne hikmetse hiç hazinede bahs etmemiş gibi tam noktada yok.

Ekli dosyayı görüntüle 248669
Ben harita demiyorum ustam :)
Sizin gibi şüpheyle bakıyorum. t.dağ yazısına takılmayın. O sonradan yazılmış.
Harita okuma şekliniz çok güzel.
Teşekkür ederim.

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Haritayı inceledim 1. si gerçekçi gelmedi. 2. si bir köy yerleşkesi gibi duruyor. gömüye ait herhangi bir işaret yok. kilise alanında inceleme yapabilirsiniz.

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

Trakyalı81

Moderatör
Haritayı inceledim 1. si gerçekçi gelmedi. 2. si bir köy yerleşkesi gibi duruyor. gömüye ait herhangi bir işaret yok. kilise alanında inceleme yapabilirsiniz.
Sn. Ustam,
Halk mezarlığı diye gösterdiğiniz yerin ne olduğunu hiç bilmiyordum. Çok teşekkür ederim.
Nitekim tahmin edilen bölgede,kuyu da,bulgar mezarlığı da mevcut. Ve bir köy yerleşkesi olduğu düşüncesindeyiz. Arazi argesinde bunlar tespit edilmiş.Yerleri belli.
nik ustamın, üçgen tarlayı bul,üçgen tarladaki 3 kuyuyu bul demesi kafamı karıştırdı..
Sizce, nik , bozoklu ) üçgenin içerisindeki 3 yuvarlak kesinkes kuyu mudur ? Yoksa bir köprü ya da menfezi de işaret ediyor olabilir mi ?

Neden böyle bir şeyi irdeliyorum? Çünkü bölgede tek gözlü çok eski tarihi bir köprü kalıntısı da var. Tek gözlü diye tahmin ediliyor..

Sayenizde önüm bayağı açıldı. Açıkçası bendeki bilgiler ile tutarlı şeyler söylüyorsunuz.
Tüm verileri harmanlayıp, bire bir araziye çıkıp alan tarayacağım.

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Köprü tam ortada ağaç dalı gibi çizilen yere belirtilmiş. Kuyu ise kilisenin yol tarafında gözüküyor. Haritayı ters çevirip bak

nik

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Kuyular kapalı olabilir?.

nik

Süper Moderatör
Süper Moderatör