• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Harita kopyası.

nik

Super Moderator
Süper Moderatör
Screenshot_20181011-154816.png.

S.a değerli kardeşlerim iran urmiyede bir kardeşimiz gönderdi bizden cevap bekliyor.
Saygılar ve sevgiler hayatta en değerli hazine sevgidir .

nik

Super Moderator
Süper Moderatör
20181011_211033.png.
...girişleri okla güdermiş

mayhem

Co Admin
Yönetici
Co Admin
Sahte gibi duruyor kandırmasınlar bu iranlıyı [MENTION=7906]nik[/MENTION] usta . Bak eklemeler olmuş haritata arapca sanırım bölge biliniyorsa kendileri ekledilerse yer belli gibi zaten yığma yada kayayı bulucaklar derede sanırım . Tabi diyer arkadaslarda baksın :80: gözümden kaçanlar olabilir :D

nik

Super Moderator
Süper Moderatör
Ve a.s.üstadim benim oraya gitme gibi bir durumum yok gerekeni söyledim bide siz bakın diye belki eksik gördüğüm yer vardır sadece yardım edeceğiz bu haritayı ermenistanda çalışan bir akrabası getirmiş çok eskiden.
Saygılar ve sevgiler .

timur964

Super Moderator
Süper Moderatör
[font=&quot]kayiklar ilginç iranda olunca[/font]:165::214:.
.

Moderatör tarafında düzenlendi:

nik

Super Moderator
Süper Moderatör
sahte gibi durmuyor rastgele
S. A.degerli ustam sahte olduğunu iletmiştim ama mesele o değil mesele ister sahte ister orjinal olsun bizler bu haritadan ne gördük ve neyi göremedik bizler dil bilmeden bir haritayı nekadar çözebiliriz ve bu haritayı ne kadar çözdük? Değerli ustam nasıl ve ne şekilde sateye benziyor anlatırsanız bende eksiklerimi tamamlanmış olurdum.
Saygılar ve sevgiler hayatta en değerli hazine sevgidir

nik

Super Moderator
Süper Moderatör
[font=&quot]kayiklar ilginç iranda olunca[/font]:165::214:.
.
Ve
a.s.üstadim kayıklar dereyi gölü vermiş.
Bence bu harita dan alacağımız çok ders var .
Dil bilmek iyi ama dil bilmemek o kadarda önemli değil önemli olan şifreyi çözmek .
İşaretleri çözümden dil aranmaz işaret dili aranır.
Değerli üstadım siz haritayı çözmüşsünüz ����.
Saygılar ve sevgiler hayatta en değerli hazine sevgidi

OsiriS

Moderatör
Moderatör
Haritada gersey net gibi sadece bolgeyi bulmak lazim..tepeler yollar su bile belirtilmis tabiki dil konusu olmayinca ne desek yalan olur gibime geliyor...yada haritayi alip anlatilan bolge bulunup iyice inecelenip elinle koymus gibi iş yapacan digerleri bence hep farezi olarak kalir

Turko

Super Moderator
Süper Moderatör
Selamün aleyküm kıymetli ustam. 3 nokta vermiş biri alfa ve beta ile işaretlenmiş , diğeri üç leme ve omega ile , sonuncu yığma ile. başlangıç ve bitiş ı anlatan alfa ve beta kapalı mağara yı , 3 ağaç ile üç leme yapılan yer dere kenarı mahzen gibi birşey ı vermiş, En sağdaki zaten yığma diyor lakin ikinci ve son dediğim ikiz tepeyi üç leme de dolu olanı veriyor olabilir. Çok karışık sade gibi duruyor ama nasıl desem ölçek yada el çizim inde kayma yada orantısız lık var gibi.

bozoklu

Super Moderator
Süper Moderatör
Farsça bilsek tam çözerdik ustam. Bu haliyle zor. Ölçekleme yapılmış. Tepedeki yığma yada kaya ve göl kenarındaki kayada ki işaretlere göre malın yerini bulunacak. Ama ölçekli hepsi. Bölge bilinsede ölçeği çözmeden ikisine de bulmaları zor

Kafkaslı

Super Moderator
Süper Moderatör
Çözelim inşallah
İranda hıristiyan üçlemesi olamaz bu bir
Çünkü iran bir pers devleti ve iki bin yıldır hiç bir zaman fetih edilememiştir bu işaretlerin olması mümkündeyil
Gelişi güzel yazılmış bir arapca hiç bir anlamı yok haa illa yazıda ne yazıyor derseniz bir saatimide ona ayırım
Anlamlı bir şey çıkacağını sanmıyor
Iki adet tümülüsten bahsetmiş iran kültüründüde tümülüs yok bunlar benim izlenimlerim dini inancı zerduşlüktür ahuramazda presibi benimsenmiştir
Kısaca islam girmeden önce ateşperstile [MENTION=7906]nik[/MENTION] dostum

Son düzenleme:

banker42banker42

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
S. A.degerli ustam sahte olduğunu iletmiştim ama mesele o değil mesele ister sahte ister orjinal olsun bizler bu haritadan ne gördük ve neyi göremedik bizler dil bilmeden bir haritayı nekadar çözebiliriz ve bu haritayı ne kadar çözdük? Değerli ustam nasıl ve ne şekilde sateye benziyor anlatırsanız bende eksiklerimi tamamlanmış olurdum.
Saygılar ve sevgiler hayatta en değerli hazine sevgidir
ustam saygilar. ben sahte demedim aksine gerçek olarak gördüm. konuda tecrubeli ustalarimi izliyorum. kokay gelsin.