• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Hayırlı Olsun

tatar26

Super Moderator
Süper Moderatör
2 sene baraka kurup burada çalışma yapan arkadaşı kutluyorum ne bulduysa da güle güle harca :)

The Thing

Super Moderator
Süper Moderatör
Azimle mermer bile delinirmiş :D

APOLLONUS

Moderatör
Moderatör
Büyük ihtimalle haritadır nişaneside o kurumuş ağaç olabilir diye düşündüm bende. Çalışma yapıp açtığı yer hakkında da biraz bilgi verirmisin [MENTION=8616]tatar26[/MENTION] ustam fotoğraflardan net anlaşılmıyor. Oda falanmı açmış?

Keskingöz

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Belgeli bir noktadır. Ve yapanda bizzatihi ermeninin kendisidir diye düşünüyorum.

The Thing

Super Moderator
Süper Moderatör
bu metrede hangi makinayla bir sinyal aldın .. bu ağaçlar bir işaretmiydi haritamı var dı dedim kendi kendime
Toprak yapısı kendini ele veriyor aslında, önemli olan nokta atışı yapmak ve onuda yapmışlar.

poseidon2023

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
bu azim oluyor bir iki metre calışmak zor geliyor sözde bu işi yapanlara helal olsun

Keskingöz

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Aynı fikirdeyiz .
Kim neye göre bu işe yektensin dimi
olay ya Ağrı’da ya da Kars’ta geçiyor;
yaşlı sakallı bir adam bir köyün camisine geliyor oradaki imam ve cemaat tabi doğal olarak soruyor kimsin necisin diye. Bizimki kimsem Yoktur bir garip dervişim ayağına caminin temizliğini yapıp burada kalmak hizmet etmek istiyorum diyor.
imam camide kalacak bir yer veriyor köylü yemek veriyor falan. Derken bir sabah camiye geliyor imam bizimki yok.

Öğlen geliyor Yine yok.
caminin etrafını dolaşırken dikkat ediyor ki cami duvar dibinde bir yer kazılıp üzerine tahta bırakılmış.
velhasıl aradan yıllar geçiyor.

imam istanbula kapalı çarşıya geliyor. Dükkanları dolaşırken bizim yaşlı sakallı Derviş’i camdan görüyor. Kuyumcu dükkanı işletiyormuş efendi.
bizim gregoryan,
imamı görünce gel gel diyor.

imam şaşkın bir şekilde Sofi; sen ne yapıyorsun Burda ? Diye soruyor.
bizimki de anlatıyor. Sizin köy benim babamın köyüydü.
camiyi de yıkılan evin üzerine yapmışlar galiba.
velhasıl; babamın malını almak için gelmiştim ben Ermeni’yim diyor ve imamı gönderiyor.

:)))

Smokin

Moderatör
Moderatör
olay ya Ağrı’da ya da Kars’ta geçiyor;
yaşlı sakallı bir adam bir köyün camisine geliyor oradaki imam ve cemaat tabi doğal olarak soruyor kimsin necisin diye. Bizimki kimsem Yoktur bir garip dervişim ayağına caminin temizliğini yapıp burada kalmak hizmet etmek istiyorum diyor.
imam camide kalacak bir yer veriyor köylü yemek veriyor falan. Derken bir sabah camiye geliyor imam bizimki yok.

Öğlen geliyor Yine yok.
caminin etrafını dolaşırken dikkat ediyor ki cami duvar dibinde bir yer kazılıp üzerine tahta bırakılmış.
velhasıl aradan yıllar geçiyor.

imam istanbula kapalı çarşıya geliyor. Dükkanları dolaşırken bizim yaşlı sakallı Derviş’i camdan görüyor. Kuyumcu dükkanı işletiyormuş efendi.
bizim gregoryan,
imamı görünce gel gel diyor.

imam şaşkın bir şekilde Sofi; sen ne yapıyorsun Burda ? Diye soruyor.
bizimki de anlatıyor. Sizin köy benim babamın köyüydü.
camiyi de yıkılan evin üzerine yapmışlar galiba.
velhasıl; babamın malını almak için gelmiştim ben Ermeni’yim diyor ve imamı gönderiyor.

:)))
Imamın tepkisi :73:

tatar26

Super Moderator
Süper Moderatör
Büyük ihtimalle haritadır nişaneside o kurumuş ağaç olabilir diye düşündüm bende. Çalışma yapıp açtığı yer hakkında da biraz bilgi verirmisin @tatar26 ustam fotoğraflardan net anlaşılmıyor. Oda falanmı açmış?
1,5 metreden sonra mihrap gibi içeriye girmiş. su basmış tam göremedim bende..