Hendese Tekniği ( Geometrik ölcüm Tekniği)

(SİHA)

Yeni Üye
Hendese Tekniği ( Geometrik ölcüm Tekniği) Define İsaretlerinde Ölcü Sistemi Tekniği Açılımı ve Yapılacak İslemler Konusu .?

Selamlar. Define isaretlerinde Gizli olculer ve gidilecek Noktalar ve Hendese teknigi ( Geometrik olcu sistemi) ile Gomulmus Gomuler Mezarlar Altinlar ve Metaller. Hendese Tekniginde izlenecek yollar . Her ayri isaretin kendine gore Kayitli Hendese teknigi ( Geometrik olcu sistemi) . İsaretteki olcu Sistemine gore İzlenecek yollar . Defineye Gonul vermis herkesin bu sistemin Dikkate Almasini Onemle Arz ediyorum . Yorumlarinizi Merak Ediyoruz. Tskler.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Turko

Uzman
Üniversite de bize ders diye öğretmişlerdi bunu. Ölçü ile alakası nedir anlamadım. Geometrik şekillerin simetrik hatlarda birbirine bindirilerek ortaya çıkan bir nevi süsleme sanatıdır. Genelde dini yapılar için tercih edilir bu yöntem. Selçuklu mimarisini tavsiye ederim dönem mimarlarında baskın bir tekniktir.

(SİHA)

Yeni Üye
Üniversite de bize ders diye öğretmişlerdi bunu. Ölçü ile alakası nedir anlamadım. Geometrik şekillerin simetrik hatlarda birbirine bindirilerek ortaya çıkan bir nevi süsleme sanatıdır. Genelde dini yapılar için tercih edilir bu yöntem. Selçuklu mimarisini tavsiye ederim dönem mimarlarında baskın bir tekniktir.
Universitede ogretilen ders dedigin nasil bir yontem uygulama veyahut . Benim bahsettigim bir Matematik ve bir yerde okudum 512 isaretin bu sistem ile gomuldugu yonunde . Hendese sistem matematigin geometrik sistem ile isaretler ustunde yapilan Olculeri muntazam sekilde santimetreye kadar olcu ile belirtilmesi ve Altinmi gumus ve hangi metalin mezarin derinligi bile bu olculerde belirtmesi oyle bir sistemki Akil almaz olculer muntazam . Ve bunu ben arazide gordum ve bir yere kadar cozdum ve Handese sisteminin kendine has yontemleri var ve Hersey olcu varilacak nokta derinlik dahil var . Universitede ogretilenlere nasildir bilmiyorum eger bir kac.resim atabilrseniz sekil olarak gormek.isterim . Bu Hendese sistem bin yil onceden de eski Matematigin olcunun var oldugu cok cok eskiye dayanuyor. Yani bende tecrube ediyorum ve herkes bu sistemin.var oldugunu iyi bilsin.

jeolog

Co Admin
Co Admin
Hendese: geometri'nin arapçası olup, mühendis sözcüğünün kendisinden türediği sözcüktür. mühendis, "hendese ile uğraşan" anlamına gelir.
Hendese Malakari Sanati da Turko ustamin bahsettigi mevzu.
Define, mezar veya gizli sakli seyler icin uretilmis matematiksel bulmacalar silsilesi degil.
Bahsettiginiz sekillerde bir geometrik sekildir mutlaka belli bir olcusu ve bu olculerin anlami vardir ama Hendese Teknigi olarak adlandirmak yanlis olur. Bu bulmacalari olusturma ve ilgili sekillere gizleme ustasiyla alakalidir ve her ustanin kendi kriptosu vardir. Genelleme yapilamaz, ancak kripto zekasi olan kisiler, matematik yani sayilar ile hayati gorebilen kisiler bu tip bulmacalari cozme konusunda basarili olabilirler.
Insallah simdi de bu baslik ile garibanlari aglarina dusurme yolu baslmamistir.

(SİHA)

Yeni Üye
Hendese: geometri'nin arapçası olup, mühendis sözcüğünün kendisinden türediği sözcüktür. mühendis, "hendese ile uğraşan" anlamına gelir.
Hendese Malakari Sanati da Turko ustamin bahsettigi mevzu.
Define, mezar veya gizli sakli seyler icin uretilmis matematiksel bulmacalar silsilesi degil.
Bahsettiginiz sekillerde bir geometrik sekildir mutlaka belli bir olcusu ve bu olculerin anlami vardir ama Hendese Teknigi olarak adlandirmak yanlis olur. Bu bulmacalari olusturma ve ilgili sekillere gizleme ustasiyla alakalidir ve her ustanin kendi kriptosu vardir. Genelleme yapilamaz, ancak kripto zekasi olan kisiler, matematik yani sayilar ile hayati gorebilen kisiler bu tip bulmacalari cozme konusunda basarili olabilirler.
Insallah simdi de bu baslik ile garibanlari aglarina dusurme yolu baslmamistir.
Önemli bir konu actim.ve tecrube ettigim icin actim ne bir makina nede bir xubuk.nede baska bir seye ihtiyac duyulmayan ve Kaya tas bilgisine gore noktayi bile tespit etmeden varilacak noktalar oldugunu derinlik dahi sifrelemenin icinde oldugun . Metalin bile sifrelemenin icinde oldugunun tecrubesini yasadim arazide o kriptoyu bilseniz sasirsiniz her yonden bir sifreleme olcu var iki farkli olcu iki farkli noktada varilan noktalar ve 4. 5 yerden varilan olcum Sifreleme ucgenleme arazideki 3 noktanin ici bile aldigim olcude bile var Neyse:) en iyisi sen konuyu kapat insanlari uckagita getirmemeeyim.benide.banla :) haydi zaten konularimi kaptiyon isin bu senin . :)

(SİHA)

Yeni Üye
Siz hangi sebekedensiniz anlamadim sizler ahbab dost iliskisi icinde sitemi yonetiyorsunuz . Bana bakin benim adim Tarkan beni kimse uckagit dolandirma gibi konularda iftira atamaz o kisi Anasinin karindan dogmadi canimi sikmayin yazi yazarak delikanlilikta olmaz ama yazarak konusmak zorundayiz. Kimin ne pok oldugunu bilen biliyor bilmeyenlerde iftira atmasin isine baksin 7 cihani tanimam arkmada bakmam.

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
Siz hangi sebekedensiniz anlamadim sizler ahbab dost iliskisi icinde sitemi yonetiyorsunuz . Bana bakin benim adim Tarkan beni kimse uckagit dolandirma gibi konularda iftira atamaz o kisi Anasinin karindan dogmadi canimi sikmayin yazi yazarak delikanlilikta olmaz ama yazarak konusmak zorundayiz. Kimin ne pok oldugunu bilen biliyor bilmeyenlerde iftira atmasin isine baksin 7 cihani tanimam arkmada bakmam.
Surfer basta olmak üzere insanları dolandırmak için tüm kurgulari uygulayan daha önce de bu siteden banlanan birisin.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
O koku kalbindeki koku temizle.biraz . Yazdiginin ne anlama geldigini karsindakini tanimadan etmeden uckagit islerine yormaniz o sizin caresizliginizdir. Bana zeki adamlar lazim :)
Biz bu sözleri daha öncede duyduk. Kusura bakmayın Hüsni zann etmenin bize zarardan başka bir getirisi olmadı... Burda aradığınız tarzda zeki adamlar bulamazsınız ekseriyet saflar topuluğuyuz biz ;)