Her metalden cubuk olur mu?

Melleibrahim

Member
Ustalarım bu konuyu tamamen merakımdan açtım. Nette dolanan onlarca sahte düzmece bilgi var. Soru şudur herseyden cubuk olur olursa neye yarar?

Ilk bildiklerim ve bilinenleri soyleyim
Bakir
Gümüş
Pirinc
Aluminyum
Bunlar herkesin bildigi seyler. Mesela elektrottan yapan var agactan yapan var altindan titanyumdan platinden vs
Bildiklerimizi yazsak ve neicin kullanildigini bence guzel paylasimlar cikar

mayhem

Co Admin
Co Admin
Denemeler diyebiliriz Sizde bakır işe yarar bende gümüş . Peki siz hiç tesbihle bu işi yapan gördünüzmü bende merakımdan soruyorum ben gördüm bilginiz varmı bu konuda .

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Ustam gerçek kehribar tesbih le olabilir duymuştum bide yakın zamanda tr belgesel kanalında izledim köylere davetle giden buyuklerinden el almış su bulucular var onlara yerel halk çomakçı diyor ama birturlu kullandıkları cubugun cinsini soylemedıler

mayhem

Co Admin
Co Admin
Banada söylemedi ozamanlar :3:

Melleibrahim

Member
Denemeler diyebiliriz Sizde bakır işe yarar bende gümüş . Peki siz hiç tesbihle bu işi yapan gördünüzmü bende merakımdan soruyorum ben gördüm bilginiz varmı bu konuda .
Ustam tesbih ile kıble direk bulunuyor onu biliyorum ama herhangi bir malzeme bulanini yada yer tesbitinde bulunani duymadim görmedim

man_correct

Bilgili Üye
40 yıllık maden arama işi yapanların tahta cubukla define bulucam diye mersinde 450 bin tl harcadığını ve ulaşamadığını bunun gibi bir çok olayları duymuşsunuzdur çubuk doğrudur sende nasıl çalıştığı önemli birde işaret olmayan yerde kullanılan cobuktan bi hayir gelmez.