• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

her sabah bu manzarayla uyanıyorum ne acı ...

Barakuda

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
:apologetic::apologetic:milas.jpgmilas 2.jpg

ewet ustalar burası burnumum dibi ama bişey yapamıyorum ..akşamları balkona çıkıp buraya bakarak soğuk bişeyler içiyorum yada çay kahwe..en azından böyle bi manzarayla yatıp uyanmak keyif weriyor..burda ne war demeyin sizler bu işin pirisiniz içinizden geçen aaaaah aaaaaaah seslerini duyar gibiyim :zuhaha::zuhaha::zuhaha:

Feda

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Orda kazilmayan yer kalmadi kucuk anlamda,buyuk anlamda da gerekeni yapmak imkansiz dedigin gibi.devlete kalacak yerlerden biri.hatta yakinda cikmadiysan bi bak yeni kazilan yerlere.delik tesik ettiler 2 ay once. p. tepe herkesin hayali yıllardır :)

Barakuda

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
sabah bi gezindim etrafında ama kazılmış yer göremedim yeni..kazılan yerler sadece zeminmde derine inebilen daha olmadı..büyük ihtimal 2023 ten sonra temizelenecek..

Barakuda

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
bu arada sende bana yakınsın sanırım :244:

Feda

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Benmi :) benim isyeri hekatomnosa 300m,mausaleuma 45km :) sen cikar artik koordinatlari.bide ne yalan soyliyim hekatomnosun bulunmayan bir oglu daha var.onunda burda olabilecegini dusunuyorum.bolgede baska buna uygun tepe yok.niye bunu soyluyorum diger oglunun mezarinin minyaturunu(mausaleum) gumusluge yaptiriyor ki uzunyuvadan gorebilmek icin.diger oglununkini de yaptirmadigi icin onun yakininda oldugunu dusunuyorum ve en uygun yerde burasi.bu benim hayal dunyam tabi.kazilan yerlere gelince koruyla avsara bakan guney dogu yamacina bakabilirsin.yuksekleri ozellikle.dun santiyelere giderken ugrmk geldi icmden hatta bidaha sicaktan yemedi :)

Barakuda

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
hadi ya avşardaki taş ocaklarındamısın yoksa hehe..benim burasıyla ilgili başka biyer var şu an aklımda bakalım kısmet bi ön araştırma yapıcam gözlemlediğim yerde..benim gözlemlediğim yerde birşeyler olduğu kanısındayım..dün yine milasta temel kazısında oda bulmuşlar her zamanki gibi etrafı kapatılmış ..bu ne bolluk be uısta fışkırıyo adeta..

Barakuda

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
sonunda balkona teleskop koyucam burayı incelemek için :zuhaha:

LabarNa

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Türkiye'de en zengin en çok tescillenmiş yerler Muğladadir zaten

LabarNa

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Yani arkeolog alanda en zengin yer istatiklere göre 1. Muğla 2. Antalyadir

Barakuda

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
inan bana usta milasta sokaklarda gezerken gözüm hep boş arsalarda acaba altından ne çıkacak diye..her yeni inşaat kazısında ya mezar ya oda ya lahit çıkıyor..bakalım nasipte bizede bişeyler düşecekse elbet çıkar karşımıza..

LabarNa

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşımda Milasda zultanit taşı çıkarma ruhsatı aldı çok değerli bir yerde yaşıyorsun değerlendir.

Feda

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
[MENTION=15512]Barakuda[/MENTION] yok inşaat mühendisiyim ben.oyuzden hem merak cok hemde is icabi cok sık karşılaşıyorum.bir cok medeniyete baskentlik yaptigi icin özelliklede karyadan sonra sehirin ustune sehir kurulmus bicok kez.yani ornegin bi eser cikiyo mesela lahit.temizlik tasima islemi derken busefer onun 50 60cm altindan bi onceki yasama ait mozaik cikiyo.
[MENTION=12353]LabarNa[/MENTION] usta neresinden anlatsam hangi ornekleri versem ne desem bitmez yazmakla.burda olmayan bilemez.cok zengin biyerdeyiz dedigin gibi.zultanitse sodra daginda yada çomakdağda almistir.iki yerde var bildigim kadariyla.

Barakuda

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
haklısın [MENTION=14076]Feda[/MENTION] usta..dediklerine göre milas 7 defa suya batıp çıkmış bir yer..yanlız o karyanın mezarını nasıl bulup yerin altına inip o 2 metre genişlikteki bloklaro kırmışlar aklım almadı..hiçmi ses çıkmadı duyan olmadı..biz arazide osursak sese bomba patladı diye jandarma özel harekat geliyo..

adil_e

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
hekatomnosuda ilk defineciler bulmuş. bizim definecileri devlet maaşa bağlayacağına köşe bucak kovalıyor. küçük bir araştırma yapın böyle muhteşem yapıların çoğunu ilk defineciler keşfetmiş ancak gördüğümüz muameleye bak. saklanaraktan uğraşıyoruz.

adil_e

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
haklısın @Feda usta..dediklerine göre milas 7 defa suya batıp çıkmış bir yer..yanlız o karyanın mezarını nasıl bulup yerin altına inip o 2 metre genişlikteki bloklaro kırmışlar aklım almadı..hiçmi ses çıkmadı duyan olmadı..biz arazide osursak sese bomba patladı diye jandarma özel harekat geliyo..
kahkaha:zuhaha::zuhaha: