• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Herkese mrb Deve hakkındaki görüşlerinizi alabilirmiyiz.

MÖSYÖ

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Bu. Isretlemeler. Neye. Isaret. Ediyo. Olabilir. Yardimlariniza. Ihtiyacim. Var. Deveye. Benzettigim. Kaya hakim bir. Tepede. Baktigi yer ucurum ve sarp kayalik assagi indigimizde. Kayaliklarin yaklasik 150 mt. Mesafede oyulmus kaya var. Bunun 50 mt yakininda. Cizilmis kaya var. Yardimlariniz. Icin. Simdiden tsk. Ederim.

Ekli dosyalar

Mhmt82

Moderatör
Moderatör
İlk foton devedir biraz geri cekilip onlu arkali bir foto ceksen guzel olur..deve guzeldir arkadasim..ikinci foton benzetmek istersen herseye benziyor ama arkadaki kayadada ona benzer biseyler olma ihtimali var dogal olabikir farkli acilardan resimlersen yardimxi olunur.son foton ortadaki deligi cekersen sunakmidir degildir bellinolur...kolay gelsin

palaks

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
IMG-20170521-WA0005.jpg

yerin güzel işaretlerin kıymetli lakin çözmesi bulması zor, bu kayanın ok ile belirttiğim tarafını resimle bakalım, yön o tarafta diyo görebildiğim 4 oda var boşluk bak derim, işçilik ağır olabilir rastgele...

MÖSYÖ

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
oncelıkle tesekkur ederım ılgınız ve yardımlarınız ıçin yer yasadıgım yere oldukca uzak bır yerde çekebıldıgım foto suan bunlar acemelıgımden sekıller net olsun dıye yakından cekım yaptım sadece bu kayanın en kısa zamanda detaylı arazı taraması vıdeo ve foto hazırlayacam

MÖSYÖ

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
hocam cızımlı kayanın uzerındekı oyuk kalbı anımsatıyo gıbı elıps tam yuvarlak degıl capı yaklasık 11 cm deve olarak betımledıgım kayanın dıger tarafı kadraja gıramıyecek kadar dar mesafe arkası ucurum bas kısmından yaklasık 20 adım sonra sarp kayalık ucurum tek cekebıldıgım acı bu

Mhmt82

Moderatör
Moderatör
hocam cızımlı kayanın uzerındekı oyuk kalbı anımsatıyo gıbı elıps tam yuvarlak degıl capı yaklasık 11 cm deve olarak betımledıgım kayanın dıger tarafı kadraja gıramıyecek kadar dar mesafe arkası ucurum bas kısmından yaklasık 20 adım sonra sarp kayalık ucurum tek cekebıldıgım acı bu
Sen gidince deveyi farkli acilarda cek yine devenin bakis istikameti ve kendisi onmelidir arkadasim..gittiginde bos gitme cubuk ve cihaz destegi al..hic bisey yoksa guzel gozlmele sana mantikli gelen yerleri yokla ve rsimle...

Pscyhe

Engellendi
Detayli resimler lazim.gordugum kadariyla yanilmadiysam deve var kablumbaga var.diger kayar hep islenmis.guzel yer degerlendirin ama islemi cok zordur ama mali saglam olur.guzel bir cihazla tespit yapmaya bakin.cubukta is yapar ama ustasini bulmaniz lazim diger turlu sizi cok yaniltir tespit olayi

timur964

Super Moderator
Süper Moderatör
devenin hemen önündeki kayaya bak ..deve oturmuş 3 cu resim ne kadar uzakta .. devenin altının krokisi olabilir o taşı ıslatarak resimleyin

MÖSYÖ

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
[MENTION=12913]timur964[/MENTION] deve betımlemesınden baktıgı yon takrıbı 20 mt sonrası sarp kayalık ucurum deve fotonun arkasında yaklasık 1.5mt mesafe sonrası ucurum assagı ınılıp kayalık mevkıye sırtı donunce 150 mt bır mesafece cızımlı kaya mevcut oyulmus kayada cızılmış kayaya 40 50 mt cıvarı yakınlıkta gorunen arazıdekı kucuk kayalar ocorum bolgeden kopan kaya parcaları gıbı dagınık vazıyette arazıde oncelıkle ılk fırsatta arazıyı tekrardan fotolayacagım drone la kayalık bolgeyı komle fotolayacagım ınsan ulasması zor bolgeler var dıkkatımı ceken .
devenın oldugu yerde hedıyesı ne cıkar

MÖSYÖ

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
[MENTION=11780]Pscyhe[/MENTION] hocam herhangı bır techızatım yok bosluk tespiti için tavsıyelerınız ne olur kaplumbaga nerede ıyıce bakıyorum resmı fln buyuttup detaylı bakıyorum tsk ederım

timur964

Super Moderator
Süper Moderatör
IMG-20170521-WA0007[1].jpg..gittiğinde ilk bakacağın yer burası olsun diğer resimlerde gelince bakarız . hoş geldin bu arada

Pscyhe

Engellendi
3 resmi ben kablumbagaya benzettim ondan dolayi olabolir dedim.basit cubuk yapimlari var sitemizdede mevcut bakip yapabilirisiniz...pirinc cubuk iyidir..

MÖSYÖ

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
tsk ederim [MENTION=11780]Pscyhe[/MENTION] benımde tahmınlerım devnın cevrwesınden bır yerden gırıs bulunacak yonunde assagıdakı kayalar devnın bolgeyı tarıf edıyor gıbı geldı oymalı olan kaya dogal olma ıhtımalı yok denecek kadar az ıslem gordugu bellı resım işaretlemeyı beceremedım oymalı kayanın sol ust kosede cınali gibi insan figuru devenın orayı işaret ediyo belki ban oyle gel dı bir kolunu uzatmıs gıbı dıger kayadakı cizimlede bulunan bır magradakı odalarımı temsıl edıyor bılemedım toplamda 9 kare sayabıldım ama bakıs herkesın aynı olmuyor ustalarımızdan bırı kayada yon olabılecegını yerı cızdı ben onu canlı goremedım tekrardan gıdecegım bu yakınlarda detaylı fotolar hazırlayıp el birliğiyle çözeriz inşaallah

ragıp

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
@MÖSYÖ
muhtemelen sizin orada
her fotoğraf çekiminden para alıyorlar ki
sizde o sebeple cimri davrandınız

burada yazacaklarımızın hepsi afaki
hepsi benzetme olacak
nokta çıkmaz
her usta, yazdığı her kelimeyi düşünüyor
çünkü sizi yanlış yönlendirmek istemez
bilmem anlatabildim mi?

selametle

MÖSYÖ

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
ona cımrılık demeyelımde [MENTION=13767]ragıp[/MENTION] ustam acemılıkten kaynaklı foto eksıgım var bolge mesafe olarak baya uzak bana elımdekı donelerle gıtıgımde bıraz daha arastırma yapacam daha kapsamlı foto ve vıdeo hazırlıyacam gıtmısken belkı bu emarelerle bısey cakarabılırmıyız dıe ustadlar sordum