Herkese selamlar bu tunel yeralti sehrininmidir?!

Brownwolf

Member
Cumleten iyi gunler,bir tunel bulduk arkadaslar agzi acik ama onunde agac oldugu icin kimsenin bildigini dusunmuyorum sordum sorusturdum boyle bir yeri bilen yok dedigim gibi agzi acik ama 10 metre sonra kapali yuvarlak tas ile kapama tasi ismini suanda aklima gelmedi havalandirmasi var yuvarlak tasdan once bizde oradan bulduk zaten agzi kapali ama cok az yerinden isik geliyordu takip ederek tuneli bulduk sadece bir resim ekleyebiliyorum yer belli olmasin diye icinden burasi yeralti sehri icinmidir yoksa baska kullanim amaclimidir buyuk bir kayada 3 metre yuksekte kayanin uzerinde hicbir sekil yada emare yok ama kayanin ustunden toprak yakin. Buyuk bir yamacta yorumlarinizi bekliyorum ben yeralti sehri oldugunu dusunuyorum buldugumuz yakindaki bazi sekillerden dolayi yer kendine acik edecegi icin koyamiyorum afola yer bati akdeniz guneydogu ege Ekli dosyayı görüntüle 299130
Ekli dosyayı görüntüle 299132

reddanger

Yeni Üye
İçerden su geliyormus sanırım o kayayı açsanız bile aman deyim çok dikkat edin ustam. Benim düşüncem yeraltı şehri değil fakat biseyleri saklamak için kullanılan bir mağara olabilir. Değerli şeyler değil bu bahsettiğim yiyecek gibi düşünün...nacizane düşüncem hocam rastgele.

westsilwer

Member
yuvarlak kapama tası varsa yeraltı sehridir şaşmaz

murattırosso

Hakimiyet ALLAH 'cc'dır.
Süper Moderatör
Yuvarlak kapama taşı varsa yeraltı şehridir. Yeraltı şehirleri sadece gezip görülecek yerler arasındadır. Boşuna zaman ve emek harcamayın. Rastgele

Brownwolf

Member
Yuvarlak kapama taşı varsa yeraltı şehridir. Yeraltı şehirleri sadece gezip görülecek yerler arasındadır. Boşuna zaman ve emek harcamayın. Rastgele
Bende oyle dusunuyorum ustam en azindan bulundugumuz yerde guzel seyler olur altin aramasi yapacaklar siyanurle enazindan onu engellemeye calisiriz 😁 insaallah bulursak haberlerde izleme durumu olacak ama hic kimsenin boyle bir yer olacagina inanmayacak

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Yuvarlak taşla kapatıldıysa yeraltı şehridir.

Brownwolf

Member
Yuvarlak taşla kapatıldıysa yeraltı şehridir.
Ustam boyle yerler neden kapali olabilir hem giderken boyle icine doldururlarmi tas toprakla yada dogal olarakmi dolar sormamin sebebi dogal olarak dolma durumu cok az cunku havalandirma yuksekte yagmur suyunun girmesi yada akarak gelmesi kayalarin yuvarlanarak delikten dusmesi imkansiz toprak seviyesinden yuksek oldugundan oyle dusunuyorum

eser34

Nasip Vaktine Esir...
Moderatör
Ustam boyle yerler neden kapali olabilir hem giderken boyle icine doldururlarmi tas toprakla yada dogal olarakmi dolar sormamin sebebi dogal olarak dolma durumu cok az cunku havalandirma yuksekte yagmur suyunun girmesi yada akarak gelmesi kayalarin yuvarlanarak delikten dusmesi imkansiz toprak seviyesinden yuksek oldugundan oyle dusunuyorum
Kapatılarak çıkılmışa benziyor anlatımıma baklınca, zaten yuvarlak taşla kapalıydı dedin film koptu usta...

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
İçeriye yaban hayvanları sıgınak yapmasın diye kapatılır. Dolmasının sebebi tamamen doğaldır. Toprak sadece suyla sürüklenmez. Kayaların zamanla parçalanması, rüzgar gibi sebeblerle de tüneller dolar.

eser34

Nasip Vaktine Esir...
Moderatör
Peki boyle kapali olmasinin sebebi varmidir?!iceride herkes kapalimi kaldi yoksa kendilerimi kapatmis

@bozoklu abimin de bahsettiği sartlarda kapatılır. Elbette içeride kimse olmaz. Daha ziyade değerli kaya mezarların da bir bölümü içten doldurularak kapatılır.

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Doğal bir mağara yapısına benzettim. Mağara zaman içinde yaşam alanı olarak kullanılagelmiş olabilir ve artık kullanılmaz olduktan sonra da bölgede ki yaşayan halk tarafından içine atılan vs ile doldurulmuştur diye düşünüyorum. Tarihi önemi açısından kurtarma kazıları yapılmalı ki bu on yıllar alan bir süreçtir içeri temizlendikten sonra zamanında yaşayanalardan bulunacak kalıntılar ile tarihlendirilmesi yapılır.