Hilal Ve Sağ Ayak .

Esteban74

Editör
Merhaba Ustalarım;
Hilal işareti olan bir yere araştımaya gideceğim.
Tepelik bir bölgeye çıkarken zemin kayada hilal işareti ve bu kayaya 15 -20 metre mesafede aşağı doğru meyilli sağ ayak izi var, ayak izininin parmakları belirsiz. Ayak yönü zirveye doğru ama ayak izi 30 derece gibi meyilli bir kayaya yapılmış ve parmaklar aşağı bakıyor. yani kısaca topuk yukarda parmaklar aşağıda. ayak boyu 31 cm
burada neler yapmalıyım ve nelere dikkat etmeliyim ?
teşekkür ederim

Esteban74

Editör
Hilalin doğusunda ayak izi var. Ayak izi güneye bakıyor

Esteban74

Editör
@Kafkaslı , @Turko ,@Mirkut , @kazama , @BulursamKader25, @bozoklu , @uçmuş , @kabakburgiba , @tatar26 ,
Bu iki işareti birlikte mi düşünmeliyim , ayrı ayrı mı düşünmeliyim.?
İşaretlerin olduğu tepe dört tarafı dere ve yollarla çevrelenmiş. 150 -200 metre mesafede eski bir bina yeri var. Kervan yolu bu tepenin kenarından geçer.
Tavsiye ve fikirlerinizi belirtebilirmisiniz.
Teşekkürler

Esteban74

Editör
Hilal mahsen der ayak izi sağsa sağ tarafa solsa sol tarafda arastırma yap
Tokrak yığıni buna benzer seyler ara
Kurbanim
Sayın Hocam,
Bu iki işaret birbiriyle bağlantılı olabilirmi ? Veya ayrı ayrı mı düşünmeliyim.
Sağ ayak izinin iç tarafında 6 cm de 1cm derinliğinde minik bir oyma var.
Ayak izinin sağ tarafında eski bina yeri var dikkat çekici olarak. Çevrede yığma yok.
Ayak güney istikametine bakıyor hocam, boyu 31 cm , 31 yön olarak kuzey der; yani topuk istikameti de araştırılabilirmi? Topuk yönü kuzey.
Saygılarımla

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Uçurum varsa resimleyebilirmisin, birde taş yığma dağınıkta olabilir mesafeyi uzafabilir. Diğerinede dereyi geçtikten sonra patika seni kara çalılık yada düzlük bir yere tepe noktasıda olabilir. Hilalin olduğu yerede boşluk bakabilirsen yakalayacağını umuyorum.

Esteban74

Editör
Uçurum varsa resimleyebilirmisin, birde taş yığma dağınıkta olabilir mesafeyi uzafabilir. Diğerinede dereyi geçtikten sonra patika seni kara çalılık yada düzlük bir yere tepe noktasıda olabilir. Hilalin olduğu yerede boşluk bakabilirsen yakalayacağını umuyorum.
Çok dikkat çekici bir uçurum yok, 3- 5 metrelik dik bir iniş var. Taş yığma olarak dağınık şekilde 1- 2 metrekarelik bir alan var , taşlar yumruk büyüklüğünde ve ayak işareti istikametinde 30 metre mesafede güneyde zirvede.
Patika beni kara çalılığa götürür, eskiler bu kara çalılığa şeytanlık derler. Ama bu işaretlerin olduğu yere biraz mesafe var. 700-800 metre kadar.
Boşluk olarak baktığımda hilal işaretinin değilde ayak işaretinin olduğu yerde boşluk var. Boşluk 2 oda gibi birbirine bağlantılı şekilde.
Bu tepe bölgede üyük adıyla anılan bir yerde. Tepe tamamen toprak ve irili ufaklı kayalar var. Toplam 16 tane kaya var. Bu kayaların herbirinde doğala yakın işaretler var. Ben emin olduğum iki işareti seçtim.
Tavsiyelerinizle ilerlemek isterim.
Teşekkür ederim

ersen0010

Bilgili Üye
Konu açılmışken bende sorayım hilalin ne kadar etrafında araştırma yapılmalı. Yılkar önce bizde araştırıp sonuca ulaşamamıştık. Bizimki dere kenarı nda (dereye 20 25 mt.) ve geniş bi alanın kenarında 1 masa yüzeyinden büyük bir kayada idi

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Çok dikkat çekici bir uçurum yok, 3- 5 metrelik dik bir iniş var. Taş yığma olarak dağınık şekilde 1- 2 metrekarelik bir alan var , taşlar yumruk büyüklüğünde ve ayak işareti istikametinde 30 metre mesafede güneyde zirvede.
Patika beni kara çalılığa götürür, eskiler bu kara çalılığa şeytanlık derler. Ama bu işaretlerin olduğu yere biraz mesafe var. 700-800 metre kadar.
Boşluk olarak baktığımda hilal işaretinin değilde ayak işaretinin olduğu yerde boşluk var. Boşluk 2 oda gibi birbirine bağlantılı şekilde.
Bu tepe bölgede üyük adıyla anılan bir yerde. Tepe tamamen toprak ve irili ufaklı kayalar var. Toplam 16 tane kaya var. Bu kayaların herbirinde doğala yakın işaretler var. Ben emin olduğum iki işareti seçtim.
Tavsiyelerinizle ilerlemek isterim.
Teşekkür ederim
Ayak parmaklarında sağ veya sol parmaklar kontrol edilmeli, yön olarak. yalnız en önemlisi baş parmakla işaret parmağının arasındaki boşluğun açısı önemli. O açıda ön tarafında birkaç adımda sabit kaya varsa onu yoklaman lazım içine saklı olabilir, yoksa zemin altıdır muhtemelen. Bazende mahsene atar. Normalde girişi hilal verir ama sen yok diyorsun. Kara çalılık ve taş yığınınıda ihmal etme. Selametle kal

Esteban74

Editör
Ayak parmaklarında sağ veya sol parmaklar kontrol edilmeli, yön olarak. yalnız en önemlisi baş parmakla işaret parmağının arasındaki boşluğun açısı önemli. O açıda ön tarafında birkaç adımda sabit kaya varsa onu yoklaman lazım içine saklı olabilir, yoksa zemin altıdır muhtemelen. Bazende mahsene atar. Normalde girişi hilal verir ama sen yok diyorsun. Kara çalılık ve taş yığınınıda ihmal etme. Selametle kal
Sayın ustam, bölgeye gidip incelemeler yaptıktan sonra tekrar bilgi paylaşımında bulunacağım.
Hilalin bir ucu ayak izi olan kayayı veriyor diğer ucuda ayak izinin 20 -30 metre kuzeyindeki sabit başka bir kayayı veriyor. Ölçüleri net alıp bilgilendirme yapacağım.
Teşekkür ederim