Hizmet Meleği (Samsimail)

Kamhi Leonard

PiSaGoR
merhaba de yerli formdaslarim
Biraz karıştırır ken karşıma daha önce nerden alıntı yaptığımı hatirlamadigim bu kaynağı görüp sizlerle paylaşmak istedim
Ilk okuduğumda benimde kafam karıştı
Buyurun istisareye...

Bu ad Allah’ın azametli adlarından biridir. Hazine veya define gömülü bir yerde bu adı çokça anan bir kimseye, o hazineyi örtüp gizleyen veya görünmesine mâni olan bir gizlilik perdesi (Hicâb) kalkarak, hazine o kimseye görünmüş olur. Bu adın sayılarından yaratılan hizmet meleğinin adı (Samsımâil) dir. Bu kerametli meleğin buyruğu ve kumandası altında 4 kumandan melîke bulunmaktadır. Bu kumandanllardan her birinin buyruğu altında 312 melâikeden oluşan 312 sıra Melâike bulunaktadır. Bu Melâikelerin tümü, Rabbin gözü yerinde olan fâni olacaklarla bâki kalacakların isbâtını koruyan melaklerdir. Bu adı çokca anan bir kimseye yukarda adı geçen hizmet meleği inerek yüksekçe bir makam veya rütbe vermiş olur.

Defineyi Bulmak İçin
Ebced harflerinin ilk dört harfini, bu harflerin idmarları ile birlikte üç parça çamur levha üzerine yazdıktan sonra, bunları bir horozun boynuna asacak olursan, horoz saklı definenin bulunduğu yere gidip durmuş olur.Orayı kazdığın takdirde defineyi bulmuş olursun.

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Bu arada bu uygulama bahsi geçen uygulama sanirsam
Bahsi geçen horozla define bulma olayı
evet abi degisik varyasyonlardan biri bu......tamam dogaustu durumlarda olagandisi denemeler mubahtirdaa..bence bu denemeleri.oneren ogreten oven icat edenlere yaptircan.....biri diyo benim 3 harfliyle gomu yerindeki uc harfliyi konusturdum....eee ne diyolar ne karar vermisler dedim.anlascaz demis...neyi nereye anlasiyon karsindaki varlik guclu sana deseki ben yuzde seksen istiyom.nedicen simdi itirazda edemezsin oper bayiltir seni orda...yaw git nekadar veriise aldagel aldagel yeni argeye sermaye lazim dedim.elim bos kicim yas dondum geldim ...beni ora gotureninde getireninde anlasaninda....tovbe estagfirillah cekeceke sizmisim

Y2J

Aktif Üye
Semsemail salı gününe müvekkil olan melek. Horoz terbilerinde kullanılacak horoz bembeyaz lekesiz bir horoz olmalı demişti tanıdığım biri.

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Simdi ben anlamadim, ALLAH u tealanin hangi ismi zikredilecek ki o melegi ALLAH u teala yardima gonderecek.

murat5164

Bilgili Üye
Böle yazı yazarak horozun boynuna asıp yer bilma gibi islemler büyüye girmez mi yani bu işler Allah katinda sakat degil mi

Y2J

Aktif Üye
Simdi ben anlamadim, ALLAH u tealanin hangi ismi zikredilecek ki o melegi ALLAH u teala yardima gonderecek.
Er rakib ismi. Ebced değeri 312. Bu uygulamanın çalışması için idmarının yazılması lazım. Yani uygulamanın çalışması için gerekli sözcüklerin yazılması. Bunu herkes yapamaz.

Bu uygulamaların çalışması için gerekli olanları yaptıktan azimetinin okunması lazım.

Mirkut kardeşim havas ilminde her esmanın her ayetin görevlisi var. Sen bir esmayı vird edinip düzenli bir şekilde çekersen o esmanın görevlisi sana işlerinde yardım eder. Ha sana Semsamail gelmez ama alt rütbeden bir görevli gelir. Bir insana kolay kolay melek gelmez. Seyri sülük yapan insana maneviyatı çok yüksek insanlara gelir melek. İnsana gelen görevli hadimlerdir. Uzun süre düzenli sekilde zikir ve ibadet olursa görevliler gelir.

Y2J

Aktif Üye
Böle yazı yazarak horozun boynuna asıp yer bilma gibi islemler büyüye girmez mi yani bu işler Allah katinda sakat degil mi
Büyü insanı dinden çıkaran şeytanla ve kafir cinlerle yapılan işlerdir. Örneğin adet kanı, anlamı bilinmeyen şeylerin yazılması, küfür sözlerin söylenmesi, cenabet yapılan işlemler vs...

Tabi burda horozun boynuna yazılacak şeylerin ayet yada Esma olması, söylenecek azimetin küfür yada İslama aykırı olmaması, kullanılacak malzemenin adet kanı vs gibi İslama aykırı malzeme olmaması lazım. Bu yüzden bu ilim ehli tarafından yapılması lazım.

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
Semsemail salı gününe müvekkil olan melek. Horoz terbilerinde kullanılacak horoz bembeyaz lekesiz bir horoz olmalı demişti tanıdığım biri.
Salı günü görevli olan Melek Azrail’dir. Şayet Azrail’in diğer adı semsamail ise onu bilmem, değil ise yanlış bilgi veriyorsunuz.

Y2J

Aktif Üye
Salı günü görevli olan Melek Azrail’dir. Şayet Azrail’in diğer adı semsamail ise onu bilmem, değil ise yanlış bilgi veriyorsunuz.
Salı gününün ülvi görevlisi Semsemail sufli görevlisi Ahmerdir. Yanlış bilgi vermiyorum. Belki diğer ismi Azrail’dir.