höyükte yapılan işlem

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Merhaba tekrar tekrar uyarıyorum ..... son iki resmi düzeltemedim...

Son düzenleme:

Moneyman

Bilgili Üye
Bölgede iş makinası çalışmış

kazama

İnanıyorsan denemeye değer !
Ben düzelttim tatar26 ustam , bu resimlerin en - boy oranı ile alakalı .Sistem otomatik düzeltme yapıyor buda resmi yan çeviriyor .Yani sistem resmin içeriğini bilmiyor ölçülere göre hareket ediyor .

epy

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Su var. yığma var.işlem var. nerede arananlar.yüzde yüz cinconların işi.kaçırdılar yine.şaka bir yana tam merkez noktasına kadar girilmiş.görünürde emare yok.sanırım bilinçsizçe araştırılmadan yapılmış bir uygulama.tümülüs düşüncesi ile daldılar.şu durumda görülen eski yerleşim katmanlarının bulunduğu bir höyük olmalı.böyle bir çalışma görmemiştim. emeklerine sağlık ustam.tşk.

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Su var. yığma var.işlem var. nerede arananlar.yüzde yüz cinconların işi.kaçırdılar yine.şaka bir yana tam merkez noktasına kadar girilmiş.görünürde emare yok.sanırım bilinçsizçe araştırılmadan yapılmış bir uygulama.tümülüs düşüncesi ile daldılar.şu durumda görülen eski yerleşim katmanlarının bulunduğu bir höyük olmalı.böyle bir çalışma görmemiştim. emeklerine sağlık ustam.tşk.

banada çok ilginç geldi paylaşmak istedim... katmanlar belli ama..

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Bu tür tümülüslerde (frig dönemi) oda merkezde olmaz. tespit yapılmadan çalışma yapılmış. derinlikte yeterli değil. yığmayı sıfır düzlesen bile odanın tavanını göremezsin. ölçüleri iyi almak lazım.

epy

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Tümülüs Frig ise dramos da yoktur.çalışmalarda giriş için yön aranmaz.bozoklu ustam çok güzel söylemiş.kim bilir zeminden ne kadar aşağıda gömü yapılmış.bölge ve gömünün çok iyi araştırılması gerekir.

Renix

Bilgili Üye
Bence boşuna ugraşmışlar buna benzer yer gördüm mezar varsada bu zeminin çok altındadaır tümülüs yapımını inceleseler yeterdi her tepeyi tümülüs sanmakda dogru degil

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Bence boşuna ugraşmışlar buna benzer yer gördüm mezar varsada bu zeminin çok altındadaır tümülüs yapımını inceleseler yeterdi her tepeyi tümülüs sanmakda dogru degil
bende bayag derinde oldugunu düşünmüştüm evet...